Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 41 do 45 od 45

Tema: Jemenski kameleon pomoc

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Pa nista posebno , ako si redovno sve prskao i ako je visoka vlaznost u terarijumu onda bi trebalo da presvlacenje prodje bez problema ... Ako bas hoces mozes njega malo da poprskas sa mlakom vodom da bi se lakse presvukao
    "Tongs are for snags, not for snakes"

  2. #42
    Član
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    E ljudi, danas je pokazao inicijativu da izadje iz terarijuma, dosao je do stakla i grebao "sapama" po njemu , uzeo sam stap i dao mu da se uhvati, popeo se, dosao do mene, neko vreme me gledao, ja krenuo drugom rukom da mu pomognem da sidje i da mi se popne na ruku i on krenuo da sisti. Kako mi savetujete da se ponasam u takvim situacijama? I kad mi dodje na ruku, kako se vraca u terarijum? Nije da ga se plasim ali se cimam moje refleksne reakcije, tj. da ne padne na pod.

  3. #43
    Član
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Ljudi kameleon nece da jede vec jedno 3-4 dana, pojeo je za taj period mozda 2 crva. Star je 8 meseci. Video sam ga kako silazi na dno terarijuma i jede nesto, jednom sam video da jede svoju kozu koju je presvukao, a jednom mi se ucinilo da jede zemlju. Sta da radim?

  4. #44
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Ja sam uspeo da ga namamim na ruku jedino tako sto mu iz pincete ponudim bubu(lateralisa) i on kad krene prema njoj polako je odmicem dok ne dodje na moju ruku . Kada mi je u ruci , onda opusteno pojede dosta lateralisa sto mu ponudim iz pincete . Ako si mu nudio crve , probaj nesto drugo da mu ponudis ili mu ostavi u posudi nekoliko crva ili jos bolje nekih bubica pa ce on sam doci da uzme . Ako ni to ne uspe , pusti mu po terarijumu bubice da trkaraju , pa cemu biti zanimljivo da ih hvata
    "Tongs are for snags, not for snakes"

  5. #45
    Član Kurshlus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Borcha
    Postova
    37
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Ma opusteno , moj kameleon je jeo i zemlju xaxaaxa

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •