Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 45

Tema: Jemenski kameleon pomoc

  1. #21
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Uzmi to od flaše što si koristio, premazi skroz silikonom i preko toga stavi treset, dodaj još neke grančice i ostavi da se osuši i izgledace lepo, to ti je nekako najlakše što mi je sada palo na pamet.
    Ovako nešto, samo što nije posuda za hranu ali je princip isti :





  2. #22
    Član
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Ajde probacu nesto tako da mu osmislim, i samo probusim rupe sa strane i od zice napravim kukice kojim cu kaciti po granama. Jos jedno pitanje, kao da mu drhte zadnje noge, nekad i prednje, kad se krece preko grana, kad treba da ih uhvati. Jel to lose ili prirodna kretnja?

  3. #23
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Ovako nekako?

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Evo ti slika kakav je bio moj terarijum na početku, jednostavno sve sređeno, a odličnog izgleda. Sad je samo šaflera ostala, puzavicu(Scindapsus) sam izvadio, jer ga je kameleonka poprilično jela, pa sam ubacio nešto veštačko, ali nemam sliku trenutno. Terarijum je 50x60x80cm. Što se kretanja tiče, ako je kao na prethodno postavljenom snimku, onda je to potpuno normalno.

    http://img109.imageshack.us/img109/668/6j3q.jpg

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Filipe pa i nije nesto terarijum sredjen pravo da ti kazem... Bar sto se tice te slike. Kameleoni traze najvise grana koje su postavljene vodoravno.... a ne kao sto su na slici skoro sve vertikalno postavljene... I treba stavljati fikus i hibiskus (zivo drvo) u ter za kameleona. I treba imati deo u kojem su grane i biljke gusto postavljenje i drugi deo gde je malo redje (mesto za suncanje).

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    To da, kasnije je dodato još dosta grana ovo je bio početni izgled, izbacio sam puzavicu, a i uživo je terarijum izgledao drugačije nego na slici.

  7. #27
    Član
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    @Proka tako nekako, samo moj nije isao po stolu nego po granama
    @filipj97 za bilje se ne brinem, samo da ga konacno izvadim napolje pa da mogu da krenem sa radom, keva ima cvecaru tako da cemo mu sve nabudziti kako treba, i hibiskus i bendzamin i fontanicu
    Danas je procvetao, od kad ima ovu sijalicu od 40w zivot mu je mnogo bolji

  8. #28
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Fontanica i nije baš najbolja ideja jer se u njoj okreće jedna te ista voda pa se tokom vremena mogu stvoriti razne bakterije. Znači voda bi uvek trebala da bude sveža tako da je bolje da orošavaš par puta dnevno nego da stavljaš bilo kakvu fontanu. Viđao sam da ljudi stavljaju i neku kapaljku u terarijum iz koje stalno na lišće u jednom delu terarijuma kaplje sveža voda ali nisam siguran kako sve to funkcioniše.
    A to što se kameleon kreće drugačije od svih ostalih guštera je da bi se uklopio u okruženje. Pošto je obojen tako da se može kamuflirati u lišću, dodatan vid zaštite je kretanje na način kao da je deo drveta koji se njiše na vetru

  9. #29
    Član
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Kad sam bolje razmislio skontao sam da fontana nije najbolja ideja. Zadzacu se na prskanju.

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Što se tih kapaljki tiče, mislim da sam video da je to neko uradio sa opremom za infuziju, ali nisam siguran. Samo orošavaj terarijum nekoliko puta dnevno, to je dovoljno.

  11. #31
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Pravio sam ja sa infuzijom i mogu ti reći da nije nešto, fajtanje prskalicom za sada najbolje i najjefitnije.
    Kapaljke su ok ako ideš negde na duzi period a nemaš nekoga ko bi mogao da da 3x prska terarijum nego samo da dolije vodu prepodne.

  12. #32
    Član
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Ma orosavacu ja sa prskalicom da se ne cimam. Ljudi recite mi koji su simptomi dehidracije, ako se tako kaze Jer ja mog Ranga nisam video da pije vode bas dugo, mozda pije kad ne gledam ili nisam tu, mada ne verujem jer se vec oslobodio bas onako.

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Ja mog ne vidim gotovo nikad Simptomi su dosta naborana koža, otvaranje usta na duži period i mislim da je znak dehidracije i pojava veće količine žute boje u belom delu izmeta.

  14. #34
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Pored toga, gubitak apetita, letargičnost i uvučene oči. Dokle god je on aktivan i redovno jede, ne bi trebao da se brineš.

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Uvucene oci su najcesce pojava u slucaju dehidratacije! Mada ukoliko orosavas par puta dnevno, nema da brines! (;

  16. #36
    Član
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Kad orosavam da prskam i po njemu ili ne? Posto ga ja jednom dvaput dnevno lepo natopim :-)

  17. #37
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Možeš malo i po njemu a ako se sklanja onda prskaj u drugu stranu.

  18. #38
    Član
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Ako kameleon iz nekog razloga ne pije vodu, posle koliko dana bi se neki simptomi pokazali? I ima kao neke ljuskice oko dupeta, ne znam dal je koza ili izmet, bele boje, kao da se nije obrisao kad je vrsio nuzdu. Kad sam video prvi put pomislio sam da je samo skoren izmet pa sam ga lagano poprskao toplom vodom i to je spalo, sad ima opet, pa ne bih da mu pomazem vodom ako je neki ozbiljniji problem u pitanju.

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Verovatno je deo izmeta. Teško da ćeš viđati kameleona da pije vodu, a ako misliš da mu je potrebno, poprskaj ga malo mlakom vodom, pa kad zine onda malo u usta. Ja svog za godinu dana skoro nikad nisam video kako pije vodu osim kad namerno poprskam na stakleni deo, pa on priđe.

  20. #40
    Član
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon pomoc

    Danas sam primetio bele ljuskice po telu kameleona, logikom sam zakljucio da se presvlaci, tj. menja kozu. Na sta treba posebno obratiti paznju u tom periodu?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •