Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: svadbeni letovi

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    9

    Uobičajeno svadbeni letovi

    Danas sam otišao kod babe sedim ja napolju kad spazim kraljicu lasius nigera sklepam od neke bočice za urin na dno stavim wc papir (nemam vatu)i natopim vodom a gore izbušim rupe valjda će do večeras da izdrže. I ja tako tražim kraljice lasius nigera kad naiđem na drugu vrstu koja ima onaj produžetak pre stomaka verovatno manica ili neka myrmica ili pak neki tetramorium. Vidim imaju i neki baš mali crni let ali mislim da su premali za držanje. Reko da obavestim ljubitelje mrava jer nisam siguran da će neko po ovoj vrućini izaći napolje.Ja sam za sad ulovio 4 l nigerai 3 te druge vrste.

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: svadbeni letovi

    Hvala na informaciji, uveliko imaju svadbene letove mravi,ali nemaj u istim periodima sve vrste
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: svadbeni letovi

    Kako je kod tebe ima li nekih novih kraljica kod mene su sve položile jaja, sad ekperimentišem sa nekim mravarijuma od stiropora i nešto mi nije jasno kako se održava vlažnost da li je dovoljno ostaviti jednu epruvetu sa vodom u spoljašnjem svetu ili treba još nešto?

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: svadbeni letovi

    Moji su i dalje u epruvetama svi,imam neku novu vrstu mislim da je Messor barbarus ali nisam siguran,3 kraljica Camponotusa su u redu,jedino mi se Formica rufibarbis pre jedno mesec dana podavila jer su ne znam ni ja kako ono malo vode sto je jedva ostalo iza vate naterali da prodje i ubila ih je A bila je prelepa kolonija taman za premestanje. Za sada mi je taj M.barbarus omiljena,jako su lepi i prozdrljivi
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: svadbeni letovi

    A zar nemaš l.nigere u formicariumu od siporeksa i kako se rešava vlažnost u formicariumu.

  6. #6
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Paracin
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: svadbeni letovi

    e ovako nov sam u svemu ovome,citao sam malo ove forume ali me zanima koje vrste imaju svadbene letove ovog meseca?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •