Prikaz rezultata 1 do 4 od 4

Tema: Par neobaveznih pitanja vezanih za Agamu?

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2

    Uobičajeno Par neobaveznih pitanja vezanih za Agamu?

    Dakle, moja agama ima mesec ipo dana i hteo sam malo da prodiskutujem o vasim iskustvima sa malim agamama...

    Temperatura ispod spot sijalice mi je 37 stepeni i to je ok, redovno proveravam i tako, ali me interesuje da li je agama u stanju samu sebe da pregreje posto ova moja cesto bleji ispod sijalice sa otvorenim ustima pa se plasim za njeno zdravlje...


    Dalje, od kad do kad drzite svetlo upaljeno u teru? Ja kad god ustanem agama je ustala pre mene naravno, a sve nesto imam utisak da se smrzne ujutru kad ustane, dok spava uglavnom je cool,ali kad se ja probudim ona je uglavnom skupljena u nekom cosku ili izmedju grana pa me interesuju vasa iskustva


    Sa cime ste pocinjali da navikavate agamu na biljnu hranu?

    ...i zasto agama vejvinguje?

    ako se setim jos necega kasnije dodacu...pozz

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Par neobaveznih pitanja vezanih za Agamu?

    Sto se tice toga kako da je naviknes na biljnu hranu, ja sam stavio biljnu hranu na tacnu pa u tu hranu par malih dubia ( inace moja agama je tu negde kao tvoja) i onda kada je jela dubie je uzimala i maslacak i sargarepu. Posle je sama nastavila da jede bez buba, tako da mislim da je ukapirala... probaj tako. Cak sam uzimao i pomerao pincetom maslacak, pa se tripovala da su bube i jela. Sto se tice tog smrzavanja ujutru, ne verujem da se smrzava, ali opisi malo kako je drzis i koja je temp kad ustanes? To da se sama pregreje, nece. Pozdrav

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Par neobaveznih pitanja vezanih za Agamu?

    Kao sto je Movski napisao, medju zelenis ubacis par buba, da se mrdaju i to bi trebalo da odradi posao. Vidi da to povrce bude sareno, izmiksaj malo.
    Ako je moguce, postavi sliku terarijuma, da se vidi raspored izvora toplote.
    Inace, te gestikulacije rade mladunci, nije nista neobicno

  4. #4
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Par neobaveznih pitanja vezanih za Agamu?

    To sto drzi usta otvorena, mislim da je to sistem hadjenja, jer moj uvek otvara usta kad se sunca na terasi, tj prirodno suncanje... mada se desavalo i u terru nekoliko puta.... Moze da se desi i da mu je nesto zaokupilo paznju, a jako su teritorijalni, pa znaju i da otvore usta kako bi izgledali dominantno... Moj to radi kad ugleda nekog od ostalih kucnih ljubimaca......

    Sto se tice biljne hrane, ja sam krenula sa sveze ubranim maslackom, koji 99,9% agama rado jede....Pa sam ga zavaravala tako sto sam izmedju dva maslacka ubacivala nesto novo od voca ili povrca.... Isto sam i ja zajedno sa brasnarima stavljala i komadice biljne hrane.... Vremenom je poceo da jede sve vise i vise... tako da sad samo spustim cinijicu i on se sam sluzi moja preporuka: maslacak, blitva, zeleni vrhovi sargarepe, banana, oljusteno zrno grozdja, rendana sargarepa i jabuka....

    Agama vejvinguje, zato sto je to nacin njihove komunikacije... Pretpostavljam da imas zenku Obicno one to rade.... Vejvingovanje mogu da povezem sa otvaranjem usta, jer joj je nesto definitivno zaokupilo paznju, i verovatno pokusava da "komunicira" sa drugim gusterom...

    Svetlo mi je prikljuceno na tajmer... U svim terarijumima se pali u 9 i gasi u 21h...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •