Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Besmislice vezane za zmije

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Besmislice vezane za zmije

    Jos jedna medijski nakaradna iterpretacija: Srbiji preti, zamislite preti najezda zmija. Cas u Nisu cas u Beogradu a sada evo i u Novom Sadu sutra ko zna gde!?
    Pa pomislice neko da smo preplavljeni zmijama, mozda gresim ali utisak je takav.
    http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/...to/95942.phtml

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Besmislice vezane za zmije

    U pravu si potpuno. Takav je utisak kad to procitas u novinama. Jednog coveka ujede zmija odmah pisu najezda. U kuci nadju jednu zmiju ponovo najezda. Po meni je rec najezda primerena situaciji kada se u nekoj kuci, ili dvoristu, ili nekom kraju nadje preko sto zmija sto je u Srbiji danas mislim veoma retko.
    Ma besmislice se pisu samo tako. Nedavno sam nasao u novinama ovaj clanak http://www.telegraf.rs/vesti/688580-...zrtva-u-srbiji. Jos jedna besmislica. Poskok u Ulici 27. marta. Glupost.
    Ne znam da li si ovo gledao. Doduse nisu zmije, ali ovo je prava najezda

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Besmislice vezane za zmije

    Ovo sam imao licno priliku da dozivim pre jedno dvanaestak godina a pre cetri pet godina bila je invazija gatalinki. Primetio sam da skoro svake godine ima "hiperprodukcija" nekih u glavnom insekata ali i glodara ili eto vodozemaca! Secate se najezde azijskih bubamara? Da ne nabrajam samo da konstatujem da su oscilacije u populaciji izrazene rekao bih i poremecenim lancem ishrane.
    P.S. Ove godine cvoraka ima vise nego ikad, pojedose svo voce!

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Besmislice vezane za zmije

    A jesi li primetio koliko sam clanak o zmijama odskace od naslova...naslov kao da je smak sveta, a clanak prilicno informativan

  5. #5
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Besmislice vezane za zmije

    Da, i ja sam to primetio. Ono što su autori članka time postigli jeste potpaljivanje onih koji mrze i ubijaju zmije pošto isti sa svojim kapacitetom mozga i neće ništa drugo osim naslova upamtiti iz celog teksta, a pošto su takvi u većini, novine dobijaju na popularnosti. S druge strane, oni koji se iole razumeju u zmije pa ih zato ne ubijaju, čitajući ostatak vesti pomisliće kako ovaj članak i nije tako loš u poređenju sa nekim prethodnim iz nekih drugih novina, što opet ove novine čini dobrim i informativnim.

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Besmislice vezane za zmije

    Pa uvek je tako, bombastičan naslov a članak dosta smireniji. Tu na stranici su postavili sliku naših zmija, sa koje ništa praktično ne može da se vidi, a usput su drpili sa neta neku moju staru sliku prugastog smuka.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •