Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Novo uputstvo za postavljanje slika

  1. #1
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Novo uputstvo za postavljanje slika

    S obzirom na to da mnogi novi članovi imaju problema sa postavljanjem slika, otvorio sam ovu temu da pojasnim malo kako se postavljaju slike na forum.

    Prvo je potrebno sliku postaviti na neki od sajtova za postavljanje slika. Ja preporučujem uvek Photobucket (photobucket.com), jer su se mnogi drugi hosting sajtovi pokazali jako loše u nekim slučajevima. Zato imamo stare teme u kojima fale slike - hosting sajt ih je obrisao, pa su nestale i sa foruma. To se sa Photobucketom neće desiti, pa savetujem svima da ga koriste.

    Kad se slika postavi na Photobucket, potrebno je kopirati direct link (zaokružio sam crvenom bojom), a to je link koji vodi do same slike. Dovoljno je samo kliknuti u to polje i link se automatski prekopira.


    Zatim na forumu kliknete na ikonicu Ubaci sliku


    Dobićete ovaj prozorčić, u kome odaberete Sa linka, i u ponuđeno URL polje samo pejstujete kopirani direct link.


    Najčešće greške nastaju kada se kopira link strane na kojoj se nalazi slika, umesto direct link, i u tom slučaju se ne vidi slika na forumu.

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Novo uputstvo za postavljanje slika

    Otkako sam prešao na novu verziju više mi ne radi automatsko kopiranje nego moram svaki put desni klik pa copy. Znaš li možda kako da namestim da opet bude automatski?

    Još jedna stvar koja ne funkcioniše u novoj verziji je sortiranje slika po datumu kačenja pa sam zbog toga morao da počnem sa pravljenjem albuma za svaki set fotografija. Naime, ako se fotografije kače u "Library" tj, van albuma i tu okačimo fotografije od juče a koje su nakon pravljenja automatski dobile naziv u vidu datuma npr. 090720131422, one će biti na prvoj strani a ako potom okačimo fotografiju uslikanu februara prošle godine npr. 210220123345 ona će se automatski naći na ko zna kojoj strani jer joj je na osnovu datuma u nazivu određeno da li je ona "novookačena" ili nije. Ovaj problem u staroj verziji nije postojao.

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Novo uputstvo za postavljanje slika

    Stvarno ne znam zašto ti ne radi automatsko kopiranje, meni to radi. Mislim da to ima veze sa fleš plejerom

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Novo uputstvo za postavljanje slika

    Kako da postavim profilnu sliku na ovaj forum?

  5. #5
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Novo uputstvo za postavljanje slika

    Odeš na Korisnički panel koji je u gornjem desnom uglu a potom skroluješ dole i sa leve strane imaš opcije za ubacivanje profilne slike i avatara.

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Novo uputstvo za postavljanje slika

    Hvala ))))

  7. #7
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Novo uputstvo za postavljanje slika

    Ukunuti su limiti za priloge koje korisnici mogu da postave. Do sada je bio limit od 2MB po korisniku. Razlog je bio prost, bilo je dosta fotografija a celokupna baza foruma se arhivira svakodnevno i posle nekog vremena, ne bi bilo moguće to raditi.

    Sada je princip drugačiji, prilozi se više ne nalaze u bazi nego u direktorijumu na serveru i ne arhiviraju se automatski. Ja ću povremeno to uraditi ručno ali je to ipak lošija varijanta za sigurnost podataka.

    Pošto sada nema toliko korisnika, mislim da je vreme da se pusti neograničeno, naročito nakon skorašnjeg zatvaranja par popularnih hosting sajtova.

    Tako da, kačite svoje slike kao priloge od sada, ne morate više na hosting sajtove
    Potpis u pripremi!

  8. #8
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Novo uputstvo za postavljanje slika

    Bravo bravo
    There's no place like 127.0.0.1

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Novo uputstvo za postavljanje slika

    Pa nije baš bravo... Umesto svakodnevnog automatskog bekapa gde bi u slučaju bilo kakve greške na serveru bilo izgubljeno maksimum 24h poruka sa sve prilozima, sada se bekapuju samo poruke a prilozi zavise od moje lenjosti. U slučaju pada servera, poruke će biti sveže ali prilozi samo od mog poslednjeg ručnog bekapa foildera gde se čuvaju. A ja sam užasno neodgovoran po tom pitanju

    Valjda ću pre napisati skriptu koja će to automatski da radi nego što će swe neki problem desiti
    Potpis u pripremi!

  10. #10
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Re: Novo uputstvo za postavljanje slika

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Valjda ću pre napisati skriptu koja će to automatski da radi nego što će swe neki problem desiti
    Samo se ti nadaj
    There's no place like 127.0.0.1

  11. #11
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2016
    Lokacija
    Vg
    Postova
    1

    Uobičajeno @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

    https://t.me/pump_upp - best crypto pumps on telegram Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp !

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •