Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 34 od 34

Tema: Da li je ovo istina?

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    I ja sam cuo / procitao vise verzija ove price... Tu nema zdrave logike...
    Kako zmija u prirodi kaze drugoj zivotinji "cek, nemo' da bezis, da te premerim caskom" ?

  2. #22
    Član CTale'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    20

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Citat Prvobitno napisao Dendzo Pogledaj post
    Kad smo vec kod lozenja ljudi ja sam uspeo da nalozim dve sredovecne gospodje kako ima zvecarki na Avali, ali gradske vlasti o tome ne pricaju. Kad su me pitale odakle zvecarke kad nisu nasa vrsta, samo sam im odgovorio da su ih bacali NATO avioni kad su bombardovali toranj. Zene ostale van sebe, a ja naravno ispao heroj jer trazim zvecarke
    Ih, pa ta se priča onda proširila debelo, prošlog vikenda sam imao malo putešestvije (spomen park Jajinci, selo Rakovica, Ralja), pa sam upravo u selu Rakovica čuo ovu priču o zmijama bačenim iz helikoptera da bi se suzbile velike količine pacova i miševa Izgleda da ti je "buva" malo evoluirala

    U Ralji ima dosta smukova, mada ja nisam video nijednog ove godine, ne računajući ovog od pre par meseci na Avalskom (Kragujevačkom) putu, između Ripnja i Prnjavora (blizu "Ciganke"):



    Nisam ranije čuo za ovu urbanu legendu, a ove priče su došle iz izvora koje ne smatram da padaju pod uticaj urbanih legendi pa svratih da se raspitam na pravom mestu.

    edit:

    evo jedne stranice koja piše o ovoj urbanoj legendi, sa prigodnom ilustracijom:

    http://urbanlegendsonline.com/hungry-snake/

    Poslednji izmenio CTale; 24.07.13. u 10:09.

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Ne bih rekao da se moja prica prosirila, jer koliko se secam te gospodje nisu bile iz Beograda i dosle su na Avalu za vikend. Teska posla da su mogle razglasiti to po selu Rakovica.
    A sto mislis sto sam ja lansirao tu pricu? Jer sam je i ranije cuo od drugih koji su bili ozbiljni, pa sam resio ubuduce da se sprdam, naravno sa ljudima za koje procenim da mogu. Ja ne zivim daleko od sela Rakovica tako da se svaki dan susrecem sa cudnim pricama ljudi, a narocito lovackim, jer kod mene u kraju ljudi i dalje veruju u legende. Neke od zanimljivijih koje sam cuo su "Popisa te krastaca izrasce ti bradavice", "Zgazis ili dodirnes dazdevnjaka ogluveces", "Jazavac kad se sretne sa covekom skace i grize pravo za jaja", "Na Avali zive dve vrste jazavca i jedan se hrani mesom, a drugi biljkama", "Lisica je velicine kao odrasli nemacki ovcar", "Zmija u dvoristu - nesto lose ce ti se desiti" I da. Na kraju jedna legenda mog oca da cuk svojim pevanjem donosi nesrecu i da samo njega prati. Kaze gde god sam ziveo pratio me je cuk. I dan danas se ubih da mu objasnim da gde god da ode uvek ce cuti cuka, jer je to ptica koja u prolece i leto u vecernjim satima prilazi naseljima i lovi insekte koji se skupljaju oko svetla.
    Znas sta da sam zapisivao sve sto sam do sada cuo mogao sam napisati jednu dobru knjigu I da. Izvinjavam se sto sam skrenuo od prvobitne teme!

  4. #24
    Član CTale'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    20

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Ma ne, nisam ni mislio da si konkretno ti pustio "buvu", nego si je zgodno pomenuo da se nastavim na to.

    Ta "buva" ide još iz vremena bombardovanja, čak i malo ranije - tada sam radio u Železniku pa smo jedne godine imali najezdu žaba (bukvalno nije moglo da se ide ulicom a da ne nagaziš na žabu), a kasnije te iste godine najezdu zmija, smukova konkretno - bilo ih je svuda. Jedan se čak uvukao kolegi u nogavicu, u hodu. Nije mogao da ga vidi jer je prekoračivao iznad rešetke nekog kanala-slivnika.

    Bokte, i dalje mi je i strašno i smešno kad se setim kako je skakao i pokušavao da se oslobodi radnog kombinezona..

    Inače, nisu loše te legende, mislim da su korisne da se sačuvaju vrste koje se u legendama pominju. I treba ih širiti još više da bi im ljudi manje prilazili

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Citat Prvobitno napisao Dendzo Pogledaj post
    "Jazavac kad se sretne sa covekom skace i grize pravo za jaja",....
    Ahahahahaha, pokidah se od ovog! Genijalno!
    Pokušavam zamisliti znak koji obaveštava da u okolini ima jazavaca jajara
    Dakle dame su bezbedne? hehheheh, još se smejem, isusa ti....




  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    sta je ovo na slici, australiski crno-glavi piton ? (black headed python - Aspidites melanocephalus)

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Jeste crnoglavi piton.

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Meni je najgora od tih priča i verovanja ona o zmijskim očima, tj. kažu (babe) da kad ubiješ zmiju, moraš joj izvaditi i oči, jer ona pre smrti upamti lik svog ubice i šalje druge zmije po njega... o.O ko ubedi babu da ovo nije tačno svaka mu čast, ja nisam uspela!

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Tesko ces starije ljude da ubedis u bilo sta, a kamoli u to. E da. Sad sam se setio jednog zanimljivog detalja koji je ziva istina. Nasi stariji ljudi, narocito u istocnoj i juznoj Srbiji, i dan danas veruju da kornjacina krv leci rak i zbog toga strada gomila sumskih kornjaca. Cak sta, ljudima koji cine sve da im se neko iz porodice izleci ove kornjace se mogu prodati i za preko 100 evra.

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    hahahaha koliko takvih gluposti ima kod mene,mogao bi da vam pricam do sutra,meni licno jedan od najsmijesni je da ljudi zavare metalne drske za metalne kante i unutra stavljaju staru robu to zapale i nosaju cijeli dan oko kuce i sto je najgore u to vjeruje 90% ljudi i svi 90% na isti dan pale majice i pantalone kao dan kada su zmije najvise aktivne,ili da je covjek imao poskoka u kuci i kada je krenuo spavati poskok mu je skocio na facu i ujeo ga a covjek ga je odbacio od sebe te je poskok skocio vise od 2m u daljinu i opet ga ujeo za lice i jos milion takvi gluposti,a kada pokusas reci da poskok ne moze skociti,oni odmah navedu 100 primjera da mogu cak se i pocnu svadati zbog toga

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Slična je fora sa gore pomenutim jazavcima, veruju da salo jazavca leči rane i svašta nešto, baš su ih ubijali jedno vreme...što kažeš, nemoguće ih je ubediti da to ne treba...baš skrenusmo sa teme, ali svakako je naziv "da li je ovo istina?"

  12. #32
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    U bre kakve vi to babe i price imate... Moja je pozitivnija . Isto mitska ali pozitivna, ispod svake kuce imas zmiju koja cuva kucu i ne smes ubivas zmiju... Tako kaze moja baba .
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  13. #33
    Član
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Sada sam tek primetio da se o "toj priči" o merenju plena piše ovde. Jedan od meni najzanimljivijih odgovor je: Da, naravno da je moguće, da li znate koja još životinja stane pored svog plena da proveri da li može da ga pojede? kako čovek da ne primeti male zupčanike koji se pojavljuju sagovorniku iznad glave

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Citat Prvobitno napisao Dendzo Pogledaj post
    Tesko ces starije ljude da ubedis u bilo sta, a kamoli u to. E da. Sad sam se setio jednog zanimljivog detalja koji je ziva istina. Nasi stariji ljudi, narocito u istocnoj i juznoj Srbiji, i dan danas veruju da kornjacina krv leci rak i zbog toga strada gomila sumskih kornjaca. Cak sta, ljudima koji cine sve da im se neko iz porodice izleci ove kornjace se mogu prodati i za preko 100 evra.
    Cuveni,a sada vec pokojni bioenergicar(energeticar,kako se vec kaze) Dr.Deki i njegova bulumenta raznih iscelitelja i kostolomaca su bili pristalice te ideje,secam se da su desetine kornjaca visile sa drveta,ispod su bili lavori u kome se skupljala krv,koja je kapala sa preklanih vratova.
    Tu krv su solili i davali ljudima da piju,navodno povecava imunitet,leci rak i daje dugovecnost...
    Posto sam bio dete,dali su mi je i popio sam je(bljak).

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •