Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 34

Tema: Da li je ovo istina?

  1. #1
    Član CTale'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    20

    Uobičajeno Da li je ovo istina?

    Prenosim priče koje su danas ispričane na jednom mestu na internetu, pa me zanima šta mislite:

    Pričala sam već koliko se ja strašno bojim zmija.
    Sinoć mi pričala drugarica kako jedna njena jaranica iz Zagreba kupila kraljevsku bou i držala je u terarijumu. Onda je držala van terarijuma neko kratko vreme i zmija se naučila da spava s njom u krevetu dole kod nogu se ona nešto sklupča.
    Da bi riba provalila kako zadnjih par noći zmija počela da se ispravlja i da spava paralelno sa njom. Istovremeno tih dana zmija nešto izgubila apetit i devojka se požalila veterinarki. Ova je pitala da ne spava zmija s njom u krevetu i to paralelno. I kad je rekla da spava, veterinarka joj rekla kako se zmija sprema da je pojede. Death by constriction.
    Apsolutno istu priču sam čuo za ženu iz sela pored koja ima ni manje ni više nego pitona. Ona se probudi, ovaj leži razvaljen po svoj dužini. Zvala neke ljude, ovi rekli "gospođo, zaključajte se u neku prostorijum dolazimo odmah".
    Ima li mrve istine u ovim pričama?

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    To su obicne gluposti. Evo npr. u prvoj prici se radi pretpostavljam o Boa constrictor(a i da nije, moze da bude samo manja). Odrasla zenka Boe c. moze da dostigne maksimalno 2.5m i kao takva nikako ne vidi u coveku plen koji bi mogla da pojede. A sto se tice pitona, tacno je da bi recimo Burmanski piton mogao da pojede coveka, ali za to je potrebno da to bude zenka od bar 5m, a cisto sumnjam da neko spava sa Burmancem od 5+m u krevetu!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #3
    Član CTale'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    20

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Mislio sam na "ritual" same zmije - "paralelno spavanje" kao pripremu za napad, odmeravanje veličine plena i tome slično.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Citat Prvobitno napisao CTale Pogledaj post
    Mislio sam na "ritual" same zmije - "paralelno spavanje" kao pripremu za napad, odmeravanje veličine plena i tome slično.
    Na osnovu gore iznetog da napravimo prostu rekonstrukciju odmeravanja plena i samog hvatanja istog od strane nekog udava.
    U pitanju je ziv plen na primer pacov ili morsko prase i sad otvaramo terarijum ubacujemo zivotinju, zmija pocinje intezivno da palaca jezikom tj. da njusi, pocinje da se polako primice plenu, plen sav zbunjen bezi u drugi deo terarijuma, zmija ga prati, sada se mnogo sporije primice plenu, skuplja sve vise telo da bi mogla da se izbaci sto vise i munjevito se baca na plen, obmotava ga, davi, steze, kada oseti da se plen rastaje sa zivotom polako popusta i ako plen jos malo mrdne zmija jos pojaca stisak i za koji momenat sledi odmotavanje i trazenje glave i pocinje gutanje plena. Dakle nikakvog duzinskog odmeravanja plena od strane zmije nema, pa zamislite u prirodi kad bi mogla da se opruzi pored plena i da ga merka pa ako joj odgovara da ga ulovi? A i za ovu zenu i bou, koliko bi trebala boa da ima kila da proguta zenu od recimo 50kg.

  5. #5
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Upravo tako, zmije imaju senzore kojima vrlo precizno odredjuju udaljenost i velicinu plena, i nema nikakve potrebe da se rastezu i mere...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    ... sto je najgore ljudi veruju ako je zmija duza od vase visine, ona moze da vas pojede , moj burmanac ima sad oko 2,2 m i oko 7- 8 kg a ja sam visok 1,8m i imam sto kila ..meni ljudi cesto pricaju tu pricu i jos me pitaju jel se ispruzi nekad tako pored tebe ? .. inace takve ljude smatram za zesce debile i odma krecem sa ozbiljnom loznjavom

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Ako ovo nisam čuo već jedno desetak do dvadeset puta onda nisam ni jednom! I uvek se to dogodilo nekom prijatelju od nekog prijatelja, jedva da se priča menja, nekad je piton nekad boa, ali uvek isto da je veterinar rekao da je odmerava kako bi je pojela... Urbana legenda i to loša! Kada neko počne sa tom pričom ja je završim i kažem mu da ne lupa gluposti jer ću ja njega da lupim!




  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    ..ih, kad bi se nervirao , prso bi odavno ..nego da ti cujes moje price posle toga, kad ja krenem da izmisljam , plakao bi vreuj mi

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Kad smo vec kod lozenja ljudi ja sam uspeo da nalozim dve sredovecne gospodje kako ima zvecarki na Avali, ali gradske vlasti o tome ne pricaju. Kad su me pitale odakle zvecarke kad nisu nasa vrsta, samo sam im odgovorio da su ih bacali NATO avioni kad su bombardovali toranj. Zene ostale van sebe, a ja naravno ispao heroj jer trazim zvecarke

  10. #10
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Da sam dobio dinar svaki put kad sam čuo ovu priču, do sada bih imao bar 76 din. Na nekom od stranih sajtova o urbanim legendama možete naći i ovu.
    Inače, odmeravanje plena postoji kod zmija, neke to rade, pošto ubiju plen, ali ne tako što se ispruže pored njega. A neko ovde reče da burmanac može da pojede čoveka. To nije istina, da ubije može, ako je dovoljno velik, al da pojede, nikako.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Gledao sam pre par godina neku emisiju gde su analizirali da li neki od udava i pitona moze da pojede odraslog coveka. Burmanski je bio medju pitonima koji bi mogli pojesti dete, ali odraslog coveka nikako. U istu kategoriju su svrstali i africkog. Za anakondu su pretpostavljali da bi bas neki veliki primerak mogao da pojede odraslog coveka, ali i to samo ako ga guta u odredjenom polozaju. Dakle jedina zmija koja je po njima sposobna da pojede coveka bio je mrezasti piton.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Hm, bravo za mrezaste! Samo da li su rekli koliki bi to trebao biti mrezasti da rastegne vilicu u sirini ljudskih ramena?

    Mozda ovako neki kao Meduza?

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    ..kao da je bitno dal moze da proguta, bitno je da moze da zadavi coveka .. zato velike zmije treba postovati i imati dozu strahopostovanja prema njima, iako je to recimo vas kucni ljubimac ...

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Onom koga udave sigurno da nije bitno...a mi ostali eto pustili malo masti na volju pa zamisljamo kakva bi to bila zmijurina kad bi jela(ne samo davila) ljude? Sigurno neka ko' titanboa!

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Ne mogu stvarno da se setim koliko bi trebao da rastegne vilicu, ali bas su pricali to o ljudskim ramenima i dokazali su da moze da proguta i ramena ako covek lezi vodoravno. Ako bi covek lezao poprecno mogao bi ga progutati isto, ali samo u slucaju da ga guta od nogu, sto spada u domen fantastike. Naravno problem je sto je pojam covek sirok i sve zavisi od konstitucije. Lakse ce progutati mrsavca, nego nekog debelog ili bildera nekog.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    evo vam i klip ..

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Nisam gledao ovu emisiju, ali zanimljivo je u svakom slucaju. Po ovima znaci ne moze da proguta. Mada voleo bih da mu se neko od njih poturi pa da vidimo Doduse i ovi sto sam ja gledao su price vecinom bazirali na teoriji, ali su pominjali slucajeve negde u Indokini kako su neki ljudi nalazili leseve drugih ljudi u zeludcima mrtvih zmija.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    ..onda nisi gledao do kraja od 8:50 pogledaj lepo i pokusaj da prevedes !

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?

    Znaci eto i po njima postoji mogucnost!

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo istina?


Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •