Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Hladjenje

  1. #1
    Novajlija P3xY'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2013
    Lokacija
    Nis
    Postova
    7

    Question Hladjenje

    N. Chromatus*

    Ok, nasao sam par tema na forumu, ali nekako nisam izvukao odgovor. Kako ohladiti terarijum? Nemam klima uredjaj, a temperatura u sobi se penje i do 36-38*C popodne. Meni ne smeta, jer taj deo dana provodim na poslu. Ne postoji opcija da terarijum prebacim u drugu sobu (familija i onako ludi sto mora s njim pod isti krov). Za sad sve deluje normalno, pauk aktivan, jede... Ali koliko to moze da bude lose?? Koliko ja znam njemu odgovara 24-28*C, sto i jeste temperatura u sobi u toku noci i u vecem delu dana... Problem je sto na tih par sati poraste. Mislio da improvizujem neku fijokicu ispod terarijuma, pa da dodam malo leda. Kolko je to pametno? Neki savet??

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Hladjenje

    Nemoj da brines, nece mu nista biti. Gledaj da ne bude izlozen suncu, a da ga hladis ne moras.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Hladjenje

    imam i ja slican problem pa sam razmisjao da stavim kockicu leda u terrariuma jer temperatura je oko 32-34 stepeni a imam dosta avicularie i lambropelma zenke pa se zna da oni preko 30 stepeni ne vole

  4. #4
    Novajlija P3xY'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2013
    Lokacija
    Nis
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Hladjenje

    Ahh Bice tako, bez hladjenja dok bude delovao normalno. Videcemo sta dalje. Hvala.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Hladjenje

    ja stavim onu flasu od male kole ne pola litra nego ona mini u zamrzivac (naravno voda je unutra) i kad se na pola zaledi ja je izvadim i stavim u terarijum,svaki put mi spusti temperatutu

  6. #6
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Hladjenje

    Za koju tarantulu to radiš? Kolika je temperatura kad misliš da treba da je spuštaš?
    There's no place like 127.0.0.1

  7. #7
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Hladjenje

    Ma koja god da je, nepotrebno je! Jedino ako ima Encyocratella olivacea pa da brine. Ja recimo moju P. rufilata ne hladim, a kao planinska je vrsta i treba joj nesto niza temp. Za tih par meseci ne verujem da moze nesto da se desi...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #8
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Hladjenje

    Naravno da je nepotrebno, nije mi ni jasno odakle takve ideje odjednom.
    There's no place like 127.0.0.1

  9. #9
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Hladjenje

    Ni meni. Kao da se ne srecu u prirodi sa takvim uslovima nikada
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •