Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Kapljica otrova???

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Kapljica otrova???

    Sinoc sam primetio cudno ponasanje kod tarantule, svim silama pokusava da pobegne iz plasticne kutije u kojoj je trenutno drzim... Seta po njoj i "ispituje" svaku rupicu za ventilaciju, pokusava da je pregrize, provlaci noge... Sta moze da bude uzrok takvog ponasanja?

    Ono sto me je malo zabrinulo je to da sam primetio (kada se malo primirila) da se kod zuba stvorila kap neke tecnosti... 3 takve kapljice su pale na zemlju ispod nje a onda se vise nije pojavljivalo...

    Prvo sam mislio da se povredila prilikom pokusaja da pregrize kutiju ali s obzirom da je "krvarenje" prestalo cini se da je sve uredu... Da li je moguce da je to otrov, i ako jeste, zasto to radi?

    Inace, radi se o A. geniculata, zenka, oko 9cm.

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Kapljica otrova???

    Citat Prvobitno napisao oo7 Pogledaj post
    Sinoc sam primetio cudno ponasanje kod tarantule, svim silama pokusava da pobegne iz plasticne kutije u kojoj je trenutno drzim... Seta po njoj i "ispituje" svaku rupicu za ventilaciju, pokusava da je pregrize, provlaci noge... Sta moze da bude uzrok takvog ponasanja?

    Ono sto me je malo zabrinulo je to da sam primetio (kada se malo primirila) da se kod zuba stvorila kap neke tecnosti... 3 takve kapljice su pale na zemlju ispod nje a onda se vise nije pojavljivalo...

    Prvo sam mislio da se povredila prilikom pokusaja da pregrize kutiju ali s obzirom da je "krvarenje" prestalo cini se da je sve uredu... Da li je moguce da je to otrov, i ako jeste, zasto to radi?

    Inace, radi se o A. geniculata, zenka, oko 9cm.
    Vecina tarantula grize plasticne posudice nema poseban razlog.
    To je visak vode sto je izbacila iz zuba.
    A sada kada sam procitao da je A.geniculata nista me ne cudi sto ti grize posudicu,meni ona i L.parahybana stalno to rade,ne brini uzivaj, i kada napravi rupicu samo zalepi izolir traku
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Kapljica otrova???

    Posto ovde odaziv nije bio narocit nasao sam neke informacije na stranim forumima... Te kapljice sluze za "preciscavanje", i stranci to zovu "balavljenje"

    Do sada nikada nije pokusavala da pobegne, a na istom tom forumu neki pominjiu kao moguc razlog takvog ponasanja - ventilator u prostoriji... To mi je zvucalo interesantno jer sam je ubacio u prostoriju u kojoj klima radi skoro 24h dnevno, mozda joj stvarno to strujanje vazduha smeta...

    Hvala u svakom slucaju

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Kapljica otrova???

    Citat Prvobitno napisao oo7 Pogledaj post
    Posto ovde odaziv nije bio narocit nasao sam neke informacije na stranim forumima... Te kapljice sluze za "preciscavanje", i stranci to zovu "balavljenje"

    Do sada nikada nije pokusavala da pobegne, a na istom tom forumu neki pominjiu kao moguc razlog takvog ponasanja - ventilator u prostoriji... To mi je zvucalo interesantno jer sam je ubacio u prostoriju u kojoj klima radi skoro 24h dnevno, mozda joj stvarno to strujanje vazduha smeta...

    Hvala u svakom slucaju
    Pa sve sam ti rekao,nema sta drugi da dodaju Zato se niko nije umesao jos
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Kapljica otrova???

    Ocekivao sam da bar njih 5-6 napisu "Tako je!"

    Salim se, mislio sam da ce neko ranije javiti al ocigledno su svi pobegli na godisnje...

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Kapljica otrova???

    Dodaću samo da sam takođe imao slučaj da tarantule grickaju poklopac plastične kutije i da to nije bilo usled prisustva ventilatora ili klima uređaja. Pretpostavljam da im nekad jednostavno ne odgovara okruženje pa pokušavaju da odu odatle. Što se tiče kapljica vode/otrova, to nisam primećivao.
    Za prečišćavanje sam imao slučaj sa genikulatom da uzima treset i gnječi ga helicerama. To je radila nakon što sam joj jednom ubacio odraslog fobasa (bubu) koji je pritom ispustio svoj odbrambeni miris

  7. #7
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Kapljica otrova???

    Meni je geniculata pregrizla plasticnu mrezicu pa sam morao da stavljam aluminijumsku!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •