Prikaz rezultata 1 do 2 od 2

Tema: Pozdrav i par pitanja

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Sibenik
    Postova
    1

    Uobičajeno Pozdrav i par pitanja

    Evo pozdrav svima ja sam Vjeko i imam par pitanja u vezi Leopard Gekona

    Odlucio sam nabavit leoparda gekona citao da je on odlican za pocetnike u teraristici pa sam se odlucio za njega..Sada imam par pitanja iako ga jos nisam nabavio jos gledam gdje cu i kako cu isto i za to mozete preporucit od nekog uzgajivaca dobro ako znate..ali da predjem na pitanja..Prvo sto me zanima koliko oni jedu? Citao sam da jedu cvrcke,brašnare,zohare itd hrana mora uvjek bit proporcijalna s njihovim ustima i manja..ali nigdje nisam vidio koliko jedu po danu pa me to zanima...Drugo pitanje imam terarij 60x30x30 i za njegovo toplo mjesto kakva svjetiljka bi bila dobra?Nasao sam neku spot lampu ako mu to odgovara s ovakim specifikacijama
    -stvara toplo mjesto za sunčanje.
    -infracrvena radijacija pomaže termoregulaciju i probavu.
    -UV-A radiajacija stimulira prirodno ponašanje i apetit životinje.
    I sada imaju razlicite velicine 30,50w..zanima na velicini terarija 60x30x30 koliko snazna ona treba bit za njegov kut da ga neisprzim
    Ako ne vi mi recite kakva svjetiljka bi bila dobra na tolikoj velicini terarija,molim vas..Razmisljam sta jos da pitam dok pisem nemogu da se sjetim Mozda koju podlogu da koristim? Jer planiram uzet maloga pa sam mislio za njega u pocetku samo papirnati rucnik a onda kasnije mozda kupit kokosov treset?ili nesto drugo predlozite..
    Da sjetih se u vezi ovih dodataka kojima prasim hranu? koliko cesto to se radi i koje dodatke da uzmem? ako ima ko preporucit?
    Eto hvala ko odgovori ako se jos cega sjetim pitat cu

  2. #2
    Član stsasa'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    59

    Uobičajeno Odg: Pozdrav i par pitanja

    Zavisi od veličine koliko jede. Kao mali mogu da pojedu do 8 supercrva primerene veličine dnevno. Moji odrasli trenutno pojedu nedeljno 4-6 odraslih supercrva podeljena u dva obroka.
    Bolje nabavi grejnu foliju koju ćeš staviti ispod dna terarijuma (ako je stakleni).
    Mladim gekonima papir je bolja podloga a kasnije kokosov treset. Ostale podloge ne preporučujem.
    Treba ti čist kalcijum koji će biti uvek dostupan gekonu, a insekte možeš 2 puta nedeljno prašiti sa čistim kalcijumom. Trebaju ti i neki vitamini sa D3 koje praši 1 nedeljnom. Vrlo je važno da insekte kojima hraniš gekona hraniš kvalitetno bar 24h pre davanja gušteru. Posebno davanje bubama vitamin i kalcijuma možeš dati par sati pre hranjenja jer su neke bube osetljive na višak kalcijuma u hrani. Izbegavaj koliko možeš
    brašnare oni su najlošija hrana koja se može slobodno davati gekonima.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •