Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: GeneralExotics.com i jos neka pitanja

  1. #1
    Novajlija qwe'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    7

    Uobičajeno GeneralExotics.com i jos neka pitanja

    Da li GeneralExotics.com salje zivotinje u Srbiju i da li je neko sa foruma imao iskustva sa ovim sajtom?I da li ima neki slican sajt koji salje zivotinje u Srbiju ako GeneralExotics.com ne salje?

    Unapred hvala .

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: GeneralExotics.com i jos neka pitanja

    Da ti neki shop iz bilo koje zemlje posalje reptila, a pogotovo iz Amerike je nemoguca misija. Pogotovo kad uzmes u obzir isplativost i papirologiju koja ti je potrebna da to odradis. Imas dosta ljudi kod nas od kojih mozes da kupis zivotinje, pa se raspitaj.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: GeneralExotics.com i jos neka pitanja

    Za uvoz reba da imas firmu u Srbiji i da imas karantin....Papirologija sa ti dve dozvole u ministarstvu....ali sad su godisnji odmori pa moras da cekas i zakazuje se....Mora da kontaktiras avio prevoznika/da ti zivotinje ne zaglave negde usput/po Nemackoj ili Francuskoj....jer nema direktne linije/DESAVALO SE MOJIM KOLEGAMA!! I na kraju ako sve ispadne dobro...placas kargo/koji moze biti od par stotona do par hiljada eura/zavisno od tezine tereta,prevoznika,itd.Na nasem aerodromu treba ti potvrda,odobrenje sa pecatom veterinara..Posle 15 dana zoves ove iz ministarstva da ti prekontrolisu zivotinje u karantinu....
    I josh nesto....Kontaktirao sam one iz General Exoticsa i odgovorili su mi da Ne salju u Srbiju....jedino po Americi....Pa u tom slucaju treba ba imas nekog svog tamo da ti kupi od njih sa propratnim dokumrntacijom,pa da salje za Srbiju.....to je to....U PRINCIPU LAKSE JE DA TI STIGNE SA MARSA NESTO NEGO ODATLE.....

  4. #4
    Član stsasa'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    59

    Uobičajeno Odg: GeneralExotics.com i jos neka pitanja

    Možeš da uvezeš 6 životinja, isto ti trebaju ove dve potvrde i uverenje nadležnog veterinara o zdravstvenom stanju iz zemlje uviza, bar je tako bilo dok sam ja bio zainteresovan za pošteno nabavljanje životinja. U praksi sam pao odmah na početku jer se sve čeka. Uvoz iz amerike je skup i za bogate evropljane (koliko sam video po forumima). Potvrde su bile oko 2500 dinara ali imaš puno skrivenih troškova. Kroz priču sa drugim hobistima sistem je napravljen da ne možeš legalno uvesti životinju a da se negde ne ogrešiš o zakon.

  5. #5
    Novajlija qwe'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: GeneralExotics.com i jos neka pitanja

    Lakse mi bi bilo da doplivam do Amerike i da se isto tako vratim nego da narucim sa tog sajta .Stvarno nisam imao pojma da je to toliko tesko.Nista onda.Ali ipak hvala na odgovorima.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: GeneralExotics.com i jos neka pitanja

    Mozda po Evropi imas nesto sto bi ti bilo interesantno za uvoz i mnogo jeftinije?

  7. #7
    Novajlija qwe'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: GeneralExotics.com i jos neka pitanja

    Sigurno da ima, ali bas me je zanimalo kako to ide sa narucivanjem zivotinja sa stranih sajtova.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •