Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Jemenski kameleon način hranjenja

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    2

    Uobičajeno Jemenski kameleon način hranjenja

    Pozdrav svima!
    Nedavno sam dobio jemenskog kameleona na poklon za rođendan. Ovo je prvi gušter o kome se brinem, pa sam izgleda napravio početničku grešku. Lateralisi mi beže iz terarijuma pa sam počeo da mu ih dajem pincetom. Lateralise sada satvljam u posudu i on vrlo malo pažnje obraća na njih, u poslednja dva dana je pojeo samo jednog ili dva max. Da li problem predstavlja belo dno posude ili je u pitanju navika?

    U prilog stavljam slike mališe.

    http://i.imgur.com/CUky7Mj.jpg
    http://i.imgur.com/erCj63a.jpg

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon način hranjenja

    Nadam se da si se informisao koliko god si mogao i obezbedio mu potrebne uslove. Ja sam svoju kameleonku isključivo hranio iz ruke, s tim da je u početku htela jesti samo iz posude i to samo kad je potpuni mir oko terarijuma dok se malo nije adaptirala. I hranjenje iz ruke i hranjenje iz posude imaju svojih mana. Vidi kako ti je najbolje, dok se malo ne uhodaš i ne navikneš, a i dok se sam kameleon malo ne adaptira.

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    borca
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon način hranjenja

    ljudi evo ovako . moram ovo da kazem. Svaka vama svima cast na savetima,vidi se da dosta znate oko kameleona. Ali morao bih da napomenem da ljudi koji prodaju takve vrste zivotinja,pre svega ne bi smeli da se bave time ako neznaju da kazu par pravih saveta nama novajlijama,bitno je samo da se uzmu pare a ostalo ako treba trazi po internetu i svuda negde jer je isti taj preprodavac totalni debil. Kazem "debil" samo zato sto sam dosta ljut na jednog lika,koji je bukvalno izvarao moju devojku.Posto mi je to bio poklon ja nisam nikad imao ranije iskustva sa takvim zivotinjama,i on gospodin umesto da mi kaze sta da radim,on nalupetao neke gluposti, od kojih nista nije tacno. najosnovnije stvari mi nije rekao ,npr. da mu dajem kalcijum,da MORAM da imam spot lampu. Povrh svega toga unakazio mi je terarijum samo tako,neonku sam kupio vec 3. puta za nepunih 5 meseci. kad god sam ga zvao za problem nikad se nije javio,sto ukazuje da njega apsolutno boli uvo za sve,bitno je da je uzeo kintu..
    kameleon mi je nazalost upravo uginuo ,pa vas sve zato lepo molim da ne prodajete takve zivotinje ako neumete da dajete ljudima adekvatne savete,kako bi bili srecni sa tom zivotinjom.


    izvinjavam se svima ako sam mozda nekog uvredio al ja samo zelim da pomognem da se ljudi kao ja ne bi osecali bas ovako kako se ja sad osecam......

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon način hranjenja

    Kameleon je jedna od onih egzotičnih životinja koja se ne kupuje ukoliko prethodno nisu obezbeđeni svi neophodni uslovi:
    - terarijum sa dobrom ventilacijom,
    - biljke sa puno tankih grančica,
    - UV lampa,
    - spot lampa,
    - fajtalica
    - vitamini,
    - kalcijum,
    - živa hrana

    Upravo zbog ovoga, kameleon nije najbolji izbor za poklon iznenađenja jer kupac uglavnom kasno shvati da je osim terarijuma neophodna i dodatna oprema ali ipak kupuje kameleona u nadi da će budući vlasnik nabaviti ostatak stvari. Tu onda nastaje panika jer se neke od navedenih stvari ne mogu odmah nabaviti, bilo zbog toga što ih trenutno nema u ponudi ili novajlija ne zna gde da traži.

    Slažem se sa tobom da bi prodavac od koga je kupljena životinja uvek trebao biti na raspolaganju oko rešavanja početničkih problema i zato na neki način treba proveriti od koga se kupuje tj. da li je dotični uzgajivač ili preprodavac pošto ovi drugi uglavnom ne znaju mnogo o životinjama koje prodaju i neće upozoriti kupca šta je sve potrebno pre nabavke životinje kako ovaj slučajno ne bi odustao od kupovine.

    Žao mi je što ti je uginuo kameleon... :/ Nadam se da ćeš imati više sreće ako odlučiš da nabaviš još jednog.

    p.s. Kako ti je unakazio terarijum i zašto si morao 3 puta da kupuješ neonku?

  5. #5
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon način hranjenja

    @Smasha84, nemoj da se ljutis na ovome sto cu ti reci, ne mislim nista lose i zao mi je sto ti je uginuo kameleon, ali kriv si vise nego covek koji ti je prodao. Slazem se da je pozeljno da prodavac da neke savete oko cuvanja, ali to nije njegova obaveza. Kao drugo, mozda ni on nije znao nego je samo PREprodavac. Tebi kameleon nije uginuo posle 5 dana od kada si ga kupio, nego posle 5 meseci. Za jedan dan lako mozes na netu da nadjes sve sto te zanima o cuvanju kameleona, i da kazemo za jos nekoliko dana da pokupujes sve sto ti treba. Ne razumem sta si ti cekao 5 meseci, da ti prodavac resi sve probleme sa kameleonom? Ako sam dobro razumeo, on tebi nije rekao neke bitne cinjenice o cuvanju(mozda ih je preskocio jer se nije setio), ali nije ti pogresno rekao kako da ga cuvas. Ne znam kako ti za 5 meseci ni jednom nije palo na pamet da procitas neki caresheet o zivotinji koju drzis. Ponavljam, niti njega branim niti tebe napadam, nego ne mozes samo njega da krivis jer je tvoja krivica, bar po meni, dosta veca...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #6
    Član Kurshlus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Borcha
    Postova
    37
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon način hranjenja

    Sto manje u rukama je drzi i obezbedi sve uslove i zivece dugo dugo dugo I da SRECNO

    @smasha84 pa je... mu sunce , znas da sam iz borce tu kod tebe , sto mi se nisi javio da ti malo bar pomognem oko necega .... RIP za malisu
    Poslednji izmenio Kurshlus; 25.09.13. u 22:47.

  7. #7
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Jemenski kameleon način hranjenja

    Hvala na odgovorima,
    malisa je prebacen u novi terarijum koji izgleda ovako







    Od biljaka sam stavio Hibiskus i Ficus benjamin, a planiram da stavim i Epipremnum aureum.
    Uv lampa je Arcadia FD318, a spot je od 75w.
    Fajtam 2-3 puta dnevno, a hranim ga lateralisima, dubiama i super crvima. Voleo bih tu da ubacim cvrcke i skakavce ali posto sam iz Novog Sada, trenutno ostajem na ova 3.
    Sto se tice suplementa, uzeo sam neki mix kalcijuma i vitamina iz NS Exotica.
    Temperatura ispod spota je malo iznad 30 stepeni, a u terarijumu je oko 24 stepena.
    Ako neko ima neku ideju kako bih mogao da mu unapredim zivotne uslove, neka je podeli.

    P.S.
    Da li je potrebno da obezbedim jos neke suplemente i da dodatno poravim uslove stanovanja?

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •