Prikaz rezultata 1 do 15 od 15

Tema: G.Pulchra

  1. #1
    Član BillyTheDummy'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Cool G.Pulchra

    Konacno da predstavim svoju prvu tarantulu koju sam dugo iscekivao i zeleo.
    To je Grammostola Pulchra citao sam dosta o njoj i odlucio da je za mene kao pocetnika ona idealna,znam da sporo raste i da ce najverovatnije biti muzjak ali spreman sam na to.
    Dva puta sam je nudio da jede,kod mene je mozda 4-5 dana i svaki put cim sam ubacio hranu ni ne padne na zemlju odmah je zaskoci haha
    Nije se presvukla ni jednom jos dok je kod mene mada mislim da ce to biti uskoro...

    Zeleo bih ovim putem posebno da se zahvalim clanu Ixodes,koja mi je poklonila terarijum za svoju prvu tarantulu

    Ja sam ga sredio po nekoj svojoj zelji,uz to postujuci cinjenicu da tarantula mora da ima skloniste,ako mislite da nesto nedostaje ili mislite da je nepogodno slobodno recite bicu zahvalan p.s. Lobanja mora biti unutra xD

    Evo i neke slike,jos smo mali ali svejedno



  2. #2
    Član Kowalski'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Cuprija
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: G.Pulchra

    Extra sredjen terarijum, a i tarantulica je prelepa

  3. #3
    Član BillyTheDummy'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: G.Pulchra

    Hvala puno,trudio sam se jos ima tu planova neka biljka i neke izmene mozda ali polako kako ona raste ima vremena

  4. #4
    Član Kowalski'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Cuprija
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: G.Pulchra

    Opusteno i ja sam totalni pocetnik, za sad imam jednu l.parahybanu, ali za par dana mi stize i p.regalis

  5. #5
    Član LimeKlc'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: G.Pulchra

    Cestitke na prinovi,super si joj sredio terarijum,a pogotovo mi se svida ova lubanja buduci da i ja imam slicnu koju poslije planiram stavit u terarij

  6. #6
    Član BillyTheDummy'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: G.Pulchra

    Malo smo porasli i pocrneli,pocela je da dobija svoj oblik ne znam posle koliko se moze videti pol mada mislim da ce biti muzjak,presvukla se jednom


  7. #7
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: G.Pulchra

    Koliko ima cm? Slikaj je odozdo ako ima 8+cm pa mozemo da probamo da pogodimo...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: G.Pulchra

    cini mi se da je jos mala, izgleda kao da ima 4-5 cm..
    love of tarantulas..

  9. #9
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: G.Pulchra

    Onda je jos rano, strpi se jos malo. Najbolje bi bilo kada bi izvadio kosuljicu odmah posle presvlacenja, pa da potrazis spermateku...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #10
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: G.Pulchra

    ... ili da proba onaj trik sa davanjem hrane

  11. #11
    Član milan89'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    13

    Uobičajeno Re: Odg: G.Pulchra

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    ... ili da proba onaj trik sa davanjem hrane
    Ma nema nista od toga, to pali samo kod ribica.

  12. #12
    Član BillyTheDummy'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: G.Pulchra

    Haha ma ima mozda 4-5 cm nema ni toliko ukupno prilicno je mala jos,sacekacemo jos malo

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: G.Pulchra

    pa da kao sto rekoh, mala je jos da se vidi pol.. sacekaj jos 2-3 presvlacenja pa bi trebalo da moze da se vidi tad, pa onda baci sliku
    love of tarantulas..

  14. #14
    Član BillyTheDummy'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: G.Pulchra

    Zdravo opet drugari
    Hteo sam da pitam u vezi hranjenja jednu stvarcicu.U pocetku sam je hranio lateralisima njih je obozavala sve je skoro pojela,nakon toga sam uzeo jedno 5 crvica i njih je pojela jedva ali ne sa tolikom slascu kao lateralise.Odlucio sam da joj promenim pa sam kupio dubie na koje nije bila odusevljena dal' zbog toga sto se slabije krecu ili nesto drugo.Inace uzasno su smrdeli(ne znam je li im to inace karakteristia),pojela je mozda 2 ostale je odbijala totalno duze vreme pa sam ih pobacao.
    Cim sam kupio lateralise opet pojela je 10 komada za 15-ak dana i nastavlja da ih nerealno voli hajmo reci

    Da li da nastavim da joj dajem samo lateralise posto njih izgleda obozava(tako bih rekao jer cim ubacim juri ga dok ga ne uhvati),ili je bitno davati raznovrsnu ishranu ?
    Da li se sa slike moze videti kojeg je pola ?
    Citao sam da sporo rastu ali da li stvarno ovoliko sporo rastu ili treba da promenim nesto,i dalje mi je u malom terarijumu(kod mene je godinu i 2 meseca,3 presvlacenja mozda 4),ima mozda 4-5cm...



  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: G.Pulchra

    Pozdrav, nastavi da joj dajes lateralise ali je najbolje davati 2-3 razlicite hrane, uzmi bar jos i dubije, a voli ona sve samo lateralise hvata jer su oni najaktivniji i brzi.. Ne moze se sa ove slike videti nista, mora bolja slika ili jos bolje da se presvuce jos jednom.. Ne treba da menjas nista, to je sasvim normalno za njih, a inace se svakim presvlacenjem period do narednog presvlacenja povecava..
    love of tarantulas..

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •