Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Moja Mala Druzina :)

  1. #1
    Novajlija SarmaSarma'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Svilajnac
    Postova
    3

    Talking Moja Mala Druzina :)

    Evo u ja da se predstavim forumu...

    Ja se zovem Aca i dolazim iz Svilajnca, od skoro sam poceo sa drzanjem ovih predivnih zivotinja, za koje nisam ni znao da mogu da budu ovako fascinantne... Dobro ja jos uvek nisam u potpunosti upoznat sa tarantulama, jer moja naj veca T ima 4cm(l. Parahybana) , tu T sam uzeo pre jedno 2 meseca imala je jedno 1,5-2cm, 2 dana posle uzimanja T otisao poslom za Svajcarsku, javljao sam kevi da udje u sobu i da joj ubaci jednu bubicu, ma kakvi ona nije smela da prilazi vratima sobe a kamoli da otvara kutijicu gde se nalazi, tek posle 3 nedelje se vratio, ja sam mislio da je T gotova, ali sam se prevario, bila je ziva i zdrava i jos se presvukla, to je bila radost )), posle jedno 4 nedelje opet se presvukla, ja nisam mogao da ostanem samo na jednoj T, nesto me je vuklo da uzmem jos neku, neka nebeska sila mi prica `Uzmi jos` xD, posle nedelju dana uzeo od NSExotics, kolko sam ja shvatio to je od clana Kima, ako se ne varam... i tako on mi je poslao, terarijum, treset, i jos 2 T, a. Geniculatu 2cm i l. Parahybanu 3,5cm malo mrsaviju od moje...xD i tako pazim ih i cuvam ko oci u glavi... xD evo slikao sam par slicica da cisto vidite o cemu se radi i da mi kazete ako u necemu gresim... Vidimo se drustvo...
    Poslednji izmenio SarmaSarma; 23.09.13. u 22:19.

  2. #2
    Član Kowalski'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Cuprija
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Moja Mala Druzina :)

    Hahah niko nikada nije ostao na jednoj T , ja uzeo jednu, odmah posle nedelju dana dosla i druga..
    Da li se ovo uhvatila kondenzacija na 4. slici, slobodno smanji malo vlagu, btw. dobrodosao

  3. #3
    Novajlija SarmaSarma'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Svilajnac
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Moja Mala Druzina :)

    OK, Hvala na dobrodoslici, jeste malo kondenzacija, nego neznam kako da promenim sliku na profil ovde na forumu

  4. #4
    Član Kowalski'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Cuprija
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Moja Mala Druzina :)

    Gore sa desne strane ti stoji "Korisnicki Panel" ides tu pa ces videti sa leve strane "Izmeni avatar"

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Moja Mala Druzina :)

    U NS exotics terarijum bih dodao jos treseta jer slingovi vole da se ukopavaju a i da smanjim visinu.Takodje bih ubacio neku grancicu iz dekorativnih razloga a i vala ima dovoljno mesta,masala.Mozda neku pozadinu takodje.Vidi da u teru i kutijicama imas suvu i vlaznu povrsinu,tako da tarantula sama bira sta joj kad odgovara.Mogu uginuti kako od previse suvog,tako i od previse mokrog treseta.

  6. #6
    Novajlija SarmaSarma'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Svilajnac
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Moja Mala Druzina :)

    Da pitam jos nesto... kad naj ranije mogu da parim T? Da li treba da dostigne stadijum L9 ili moze i ranije, ja mislim da je moja T L4, ispravite me ako gresim...

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Moja Mala Druzina :)

    mozes probati kad dostigne nekih 70-80% svoje ukupne velicine...
    love of tarantulas..

  8. #8
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moja Mala Druzina :)

    Citat Prvobitno napisao SarmaSarma Pogledaj post
    Da pitam jos nesto... kad naj ranije mogu da parim T? Da li treba da dostigne stadijum L9 ili moze i ranije, ja mislim da je moja T L4, ispravite me ako gresim...
    Nema L9 stadijum, niti je tvoja T L4. Stadijumi po izleganju su L1 i L2(retko L3), a posle toga su presvlacenja, znaci posle L2 ide 1p., 2p., 3p. itd...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  9. #9
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Moja Mala Druzina :)

    Druze dobrodosao na forum i u svet teraristike. Inace ja sam tako ko ti imao ideju kako nikad necu cuvati vise od 5 t. a sad ih imam blizu 40, a imao sam u jednom trnutku 60 .
    Elem, savet je za ferrero rosher kutiju (ako se ne varam). Ako tu drzis t. pod hitno da je izbusis na jos mesta ako to nisi uradio vec. jer imam utisak da ili nisi uopste izbusio ili imas jako malo rupica. Sto vise to bolje. Zato ti se i pravi tolika kondenzacija. Stvorice ti se budj, ili biljne vasi ili ce u najgorm slucaju to ubiti t. Uzmi poklopac i stavi u vrelu vodu a onda sa vrelim ekserom ili jos bolje nekom busilicom pazljivo izbusi (posto je ta plastika krta pa moze da pukne). ja sam imao malo poteskoca da izbusim to, ali ovo je izgleda jedini nacin. Kad pocnu da ti se stvaraju kapljice to je znak da ima ili previse vlage ili premalo ventilacije ili i jedno i drugo. Sto se tice one manje kutijice i tu vidim kapljice. Izbusi jos pet sest rupica iglom i malo manje kvasi treset. Izgleda da im previse vlazis to. Dokle god je treset crn to znaci da ima dovoljno vlage.
    Poslednji izmenio acajelen; 29.09.13. u 15:46.
    "Kad god se neko slozi sa mnom pitam se gde sam pogresio" Ernest Hemingvej

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •