Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Obični zidni gušter

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Obični zidni gušter

    Odmah da se razumemo, ja sam početnik u teraristici i nikad nisam čuvala nikakvog posebnog ljubimca.
    Razmišljala sam o tome da čuvam zidnog guštera. U kraju gde ja živim, često viđam namerno ubijene zidne guštere, ili viđam neku decu od 7-8 godina kako ih stavljaju u plastične flašice od soka, a onda ih zatvaraju da bi ih ugušili. S toga sam razmišljala da čuvam jenog u terarijumu, da bih ga poštedela brze smrti. Znam da u teraristiku ne spada lov, ali ovo nije baš lov, samo bih uhvatila jednog rukama i ubacila ga u kutiju i odnela kući, u terarijum. Takođe shvatam da je gušteru mnogo bolje da živi u slobodi, ali kakva je to sloboda kad na svakom metru vreba neki ludak koji želi da ga ubije? S toga, imam pitanja o njima, ovo su glavna:
    - Koje bi dimenzije terarijuma donekle bile dovoljne za zidnog guštera? - Čime se hrane zidni gušteri? (znam da love muve, to sam i par puta gledala, ali nezgodno je hvtati žive muve, a još teže ubaciti ih u terarijum tako da ne pobegne, s toga me zanima ima li neka kupovna hrana koja bi bila dobra za ovu vrstu guštera?)
    - Koliko dugo žive zidni gušteri?
    - Šta sve treba da ima u terarijumu?
    - Da li mu je potrebna voda (to mi je logično da mu je potrebno, ali za svaki slučaj pitam) i na koji način da mu je dam? (u posudi, u pojilici ili možda na neki drugi način...)
    - Pošto se po ceo dan sunčaju, zanima me kakvo mu osvetljenje treba.
    - Kako da raspoznam mužjaka od ženke? (to mi nije važno toliko, ali volela bih da znam čisto onako, glupo mi je da imam ljubimca, a da ne znam ni je li mužjak ili ženka xD)
    Ako neko ima iskustva sa ovom vrstom bilo bi mi drago da dobijem neki savet od takve osobe. Neću nabavljati guštera dok se ne informišem dovoljno.
    Hvala unapred svima.

  2. #2
    Član Kowalski'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Cuprija
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Obični zidni gušter

    Moj ti je savet da ne uzimas nista iz prirode, ako vec zelis da cuvas nekog gustera uzmi gekona, bradatu agamu i td

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Obični zidni gušter

    Kowalski, hvala na savetu, ali jedino mesto gde sam videla da prodaju guštere je Pet Centar, a tamo je najmanja cena bilo kog guštera 7000 dinara

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Obični zidni gušter

    Trebalo bi da su sada dosta jeftiniji gušteri u Pet centru, a svakako imaš i ponudu ovde na forumu, pa pogledaj.

  5. #5
    Član Kowalski'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Cuprija
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Obični zidni gušter

    Da, nadji ovde na forumu, mozes naci gekona za 1500 dinara

  6. #6
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Obični zidni gušter

    Važi, pogledaću. Hvala vam! Raspitaću se o gekonima po internetu.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •