Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Zasto je moja agama odjednom neaktivna?

Hybrid View

  1. #1
    Novajlija Riccolo'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    8

    Uobičajeno Zasto je moja agama odjednom neaktivna?

    Dakle, imam agamu staru oko 6 meseci i uvek je bila aktivna, cak toliko da me probudi svako jutro sa suskanjem, grebanjem i skakanjem...Pre neki dan je samo usporila, i dalje redovno jede bube i zelenilo, al recimo ne ide ispod spot sijalice kao ranije, obicno se popenje na jednu od polica u terarijumu i tamo bleji ceo dan i kao da joj se spava, zatvara oci na 15 sekundi i onda otvori...Juce sam je okupao i to je proslo normalno kao i uvek, kad je uzmem u ruke podjednako je aktivna kao nekad, al kad je vratim u terarijum samo zabode i tako bleji...

    Jel ovo normalno da se desi ili postoji neki problem?

    Hvala unapred

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Zasto je moja agama odjednom neaktivna?


  3. #3
    Novajlija Riccolo'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Zasto je moja agama odjednom neaktivna?

    Da, vrlo moguce da je brumacija,sad citam ove postove i sve se poklapa, cak sam zaboravio da napomenem da i moja agama vrsi nuzdu na keoliko dana, a ranije je svaki dan...Sve sam razumeo sta treba da radim, ako budem imao jos koje pitanje postavicu...thx

  4. #4
    Član Underking'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Zasto je moja agama odjednom neaktivna?

    Ako ima 6 meseci rano je za brumaciju. Najverovatnije. Moja nije isla u brumaciju,imala je 6 meseci pocetkom prosle zime, sad ima oko 15 meseci i verovatno ce ove zime brumirati. Moja se ponasala slicno kao tvoja do 6 meseci starosti (aktivna, jede po 40 insekata dnevno i dr.) i posle, ne samo sto se tice aktivnosti nego i kolicine hrane koju pojede. Ali nije isla u brumaciju. I od tad se uglavnom tako ponasa kao sto ti opisujes. Sad jede na svaka 2-3 dana i nije preterano aktivna. Ima tezinu za svoj uzras, zdrava, prava, i 45 cm duzine. Zenka.

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2019
    Lokacija
    Meljak
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Zasto je moja agama odjednom neaktivna?

    Pa sta druze imam agamu staru oko 2,5 godine nikad nije bila aktivna..Samo se zavlaci izlazi i zeli napolje da se istovari i da bi jela 99% dana je ispod kamenja..Nzm zasto.Temperatura je 32,4 stepena vlaznost oko55 posto redovno se hrani...

  6. #6
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Bar
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Zasto je moja agama odjednom neaktivna?

    Zdravo svima, potrebna mi je pomoc hitno, u pitanju je agama stara 2 ipo mjeseca sve je bilo ok i odjednom je utonula u san, malaksala je i pospana ne mrda se a dise kad kad otvori ocii i opet ,,zaspe,, ne znam sta se desava, bojim se da ce uginuti

  7. #7
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2019
    Lokacija
    Meljak
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Zasto je moja agama odjednom neaktivna?

    Citat Prvobitno napisao Riccolo Pogledaj post
    Dakle, imam agamu staru oko 6 meseci i uvek je bila aktivna, cak toliko da me probudi svako jutro sa suskanjem, grebanjem i skakanjem...Pre neki dan je samo usporila, i dalje redovno jede bube i zelenilo, al recimo ne ide ispod spot sijalice kao ranije, obicno se popenje na jednu od polica u terarijumu i tamo bleji ceo dan i kao da joj se spava, zatvara oci na 15 sekundi i onda otvori...Juce sam je okupao i to je proslo normalno kao i uvek, kad je uzmem u ruke podjednako je aktivna kao nekad, al kad je vratim u terarijum samo zabode i tako bleji...

    Jel ovo normalno da se desi ili postoji neki problem?

    Hvala unapred
    Pa sta druze imam agamu staru oko 2,5 godine nikad nije bila aktivna..Samo se zavlaci izlazi i zeli napolje da se istovari i da bi jela 99% dana je ispod kamenja..Nzm zasto.Temperatura je 32,4 stepena vlaznost oko55 posto redovno se hrani...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •