Prikaz rezultata 1 do 14 od 14

Tema: Presvlacenje stojeci

Threaded View

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Presvlacenje stojeci

    Prvi put mi se desava (a nije ni cudo obzirom da ih je bilo 4-5 do sada) da mi se tarantula presvuce na nogama...

    Video sam da joj je pocrneo abdomen i ocekivao sam da se presvuce pa sam joj pratio ponasanje... Krenula je da se penje uz bocno staklo i kao da je pokusala da se okrene na ledja, ali nije uspela, samo je skliznula uz ivicu i tako se umirila... Onda je pocela da podvija zadnje noge (tada sam bio u dilemi da li da je gurnem da vidim da li je ziva - na svu srecu nisam to uradio (jer nije imala razloga da crkne ))... Posle nekog vremena primetio sam da joj se egzoskelet sa glave vec odvojio, tada sam se prepao jer mi se to nije desavalo do sada a i ova tarantula je sva nekako smotana (G. pulchra je u pitanju) a jos je i imala lakirane noge... Kada kazem smotana, mislim na to da je u stanju da pusti dubiju da joj se popne na glavu a ona je kulira...

    No, na kraju je sve ispalo ODLICNO! Brzo se presvukla i za razliku od geniculate odmah "izgleda normalno", malo je samo nestabilna ali se odmah sklonila od egzoskeleta tako da sam ga odmah izvadio... Geniculata kad se presvuce, jos 2-3 dana lezi na egzoskeletu i jos 2-3 je cela rasklimatana i nikakva...

    Kada malo ocvrsne, postavljam slike...

    Zna li se sta je razlog takvom presvlacenju i da li je ono rizicnije od onog "standardnog"?
    Poslednji izmenio oo7; 16.02.14. u 14:30.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •