Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Opekotine na loptastom?

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    17

    Question Opekotine na loptastom?

    Ove tacke sam danas primetio na mom loptastom, predpostavljam da se opekao na sijalice, pa ako neko moze da potvrdi...CAM00487.jpgCAM00488.jpg

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Opekotine na loptastom?

    Mogu da budu opekotine, ali takodje moze biti i neka vrsta kontaktnog dermatitisa, ili cak pocetak vezikularnog dermatitisa (tzv. blister disease) koji se javlja kada zmije borave na suvise vlaznom substratu, sto uz losiju ventilaciju nekad moze dovesti do pojave ranica na koje se nakupljaju bakterije iz substrata.
    Kakvo grejanje koristis? Sijalicu, ili grejac? Koji je substrat? Koja je vlaznost? Kakva je ventilacija?

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Opekotine na loptastom?

    Ventilacija je mreza 40x15cm, ne znam tacno kolika je vlaznost posto je ne merim, ali niska je posto mu nikad sem kad se presvlaci ne dodajem vodu u treset. Voda je jedino u camcetu iz koje on pije. Greje se i preko podnog grejaca ispod terarijuma i preko dana mu je ukljucena spot sijalica od 40w. Za 2god. koliko ga imam nikad se ovo nije desilo, mada kako je porastao postao je mnogo aktivniji i primecujem da se dosta mota oko sijalice...

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Opekotine na loptastom?

    Onda je najverovatnije opekotina u pitanju. Pokusaj nekako da zastitis sijalicu da ne dolazi u kontakt sa njom i nastavi da pratis kako ce se razvijati situacija sto se tih ranica tice. Da se ne bi pojavila slucajno sekundarna bakterijska, ili gljivicna infekcija, ne bi mozda bilo lose da mu malo utapkavas jod na to mesto, ili mazes neke antibiotske masti.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Opekotine na loptastom?

    Ok, hvala na odgovoru, bas sam se pitao da li bi pomoglo ako bih mu nesto mazao

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Godfather'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Opekotine na loptastom?

    Sigurno je sijalica druze, ja imam loptastog koji se od prvog dana pentra po sijalici i ne obraca paznju da li je vruca ili ne, nakon dva dana sam otisao u pet center i kupio zastitno kuciste za sijalice, ima dva tipa da biras i oko 1500 din kostaju pa sam od tada miran jer to nikada nije pretoplo a ne smanjuje efekat sijalice ni najmanje a lepo izgleda.
    Pozz...

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Opekotine na loptastom?

    Odlicno, nisam znao da postoji komercijalno resenje, vec sam poceo da razmisljam sta i kako da lepim na sijalicu , hvala na savetu

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Godfather'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Opekotine na loptastom?

    Nema na cemu...
    Pozz...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •