Prikaz rezultata 1 do 16 od 16

Tema: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    Pisao na fb ali ne i ovdje,već sigurno mjesec dana ima kako sam primjetio na Pulchri grinje ili šta već sitne neke bajuge,prvi put nakon davanja super crva i od tad ih nisam više davao,neko mi je prvo rekao da je superima takva unutrašnjost ali vremenom nije spalo.Vlaženje sam smanjio na samo čep vode da ima uvijek,ventilacija i bočna i čitav poklopac izbušen,treset kuvan pa prepečen ali jok ništa.Kasnije sam primjetio da mi je i G. pulchripes dobila ovo čudo ali u znatno manjem broju.Pulchra ih najviše ima između helicera ako ne griješim naziv,a nakupilo joj se i ispod očiju,jedno vrijeme je bilo par komada i kod očiju ali su nestali.U prilogu slika prije i slika sad,nije baš najjasnija ova trenutna ali valjda će se uspijet vidjet nešto odnosno skontat šta je ,pa bi molio ako neko ima neko riješenje ne bi da mi tarantule najebu :/

    Stara slika




    A evo problematične.nisam baš uspio ovoliko kvalitetno slikat al vidi se 20.jpg92.jpg

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    Koliko je velika tarantula i koliko je debela? Kad se poslednji put presvukla? Ajde ako možeš, postavi sliku cele tarantule i terarijuma.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    možda 4+ santima,debela onako ima dupeta,presvukla se zadnji put 16.08.2013, sutra ću slikat nju i terarij pa okačit

  4. #4
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    Lici mi na vasi, mada je tesko ovako reci sta je. Ne znam koliko uvecava tvoja kamera. Uslikaj ceo ter ko sto ti kaze hey ho. To gde drzis bube zameni u celosti. I ja sam imo problem sa tim. Prebaci ih negde na drugi kraj kuce ili sobe. Te vasi idu na vlagu. Malo je cudno sto su na tvojoj t. Mozda ce se pomeriti. U svakom slucaju nemoj kvasiti zemlju dok se ne izgube sa t. Posle toga je premesti negde i stavi ter na sunce. Proveri da li ih ima u posudici sa vodom i jos negde. Samo da dodam da obavezno odvojis "zarazene t" od "zdravih" a fobase operi pod mlazom vode i stavi ih u cistu kutiju.
    Poslednji izmenio acajelen; 24.10.13. u 02:14.
    "Kad god se neko slozi sa mnom pitam se gde sam pogresio" Ernest Hemingvej

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    pa uvećanje se ### vidi po samim dlakama na tarantuli,i očima s obzirom da joj je 4+ santima,e sad pošto sam taj aparat posudio evo jadne slike s mog da vidite kutije u kojim budu pulchra i pulchripes.reče mi momak jedan na fb da ju uzmem i očistim štapićima i vazelinom od ovih napasti,i reče bolje ne čekat presvlačenje da ne bi zapela u presvlačenju radi njih .posudica s vodom se pre svaki dan dva,mada ovaj debil kad god naspem vode ubacuje komade treseta što se vidi iz priloženog,inače česta joj je navika držat nogu ili dvije u vodi.ne hranim ih više superima sad samo lateri i dubije

    resize 1.jpgresize 2.jpgresize 3.jpg

  6. #6
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    Problem je samo u tome sto ja kad sam imao problema sa vasima nisam bas obratio paznju iz blizine kako tacno izgledaju ali cini mi se da su drukcije izgledale u odnosu na ovo na slici. Bile su bele a ove mi deluju sivkasto. Uhvati je prstima sa strane i ocisti ko sto ti je reko i prebaci je u neku drugu posudu sa novom zemljom. Samo jos jednom da te podsetim da obavezno odvojis te fobase od ostale hrane i proveris da ih nema tamo.
    "Kad god se neko slozi sa mnom pitam se gde sam pogresio" Ernest Hemingvej

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    i ove su bijele no vjerovatno su na slikama dobile nijanse od blica i od tarantule same,kasnije ću ju probat očistit dok mi stignu rukavice nije baš najmirnija tarantula,često kidiše pa mi se ne zarađuju iritantne ,prebacio sam ju u kutiju sa maramicama malo navlažio jednu stranu.svaka mi je vrsta hrane zasebno,tako i superi .mjenjao sam svemu podlogu odnosno mekinje ali eto nisma ni hranio njima više oni mi sad samo stoje onak xD ničem ne služe

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    šta mi je editovano zaboravio sam i šta sam napisao xD

  9. #9
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    Ne moraš svakog dana dolivati vode u čep a s obzirom da je tarantula ovoliko debela, ne moraš uopšte ni dolivati vode sve dok vaši ne nestanu. One navodno usvajaju vodu iz vazduha pa je potrebno sniziti vlažnost vazduha na ispod 50% na 2-3 nedelje i to bi trebalo da reši problem. Posle toga možeš malo povećati vlagu i održavati je par nedelja kako bi se tarantula pripremila za presvlačenje. Inače, mislim da joj vaši ne bi naročito smetale što se presvlačenja tiče ali bolje je da ih se otarasiš isušivanjem terarijuma.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    a da neću možda tarantuli naškodit time što ću prestat dolivat vodu u čep,neće onda imat nikakav izvor vlažnosti

  11. #11
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    Nećeš joj naškoditi. Kao što su ti rekli, reši se tih napasti isušivanjem, nemoj da dolivaš vodu i izvadi čep.
    Štapić i vazelin ne pokušavaj, jednostavno ih oteraj sušom.
    There's no place like 127.0.0.1

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    ajde probat ću i to ,ako ne uspije onda ću pribjeć četkanju

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    probao sam skinuti ovu gamad al jok,nikakav efekat samo sam ju džaba stresirao.valja probat s isušivanjem i eto

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    zaboravih dodat da sam ju prebacio u novu posudu gdje su podloga samo papirni ubrusi, da li tu i da isušujem ili u starom terariju ?

  15. #15
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    Mislim da bi dobra ideja bila da je ostaviš u staroj kutijici, izvadiš čep sa vodom, napraviš poklopac od metalne mrežice i staviš 15-ak cm iznad posude stonu lampu sa sijalicom od 40w. Ja bih tako probao da sam na tvom mestu.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra problem grinje ili ...!?

    večras sam probao očistiti dio između helicera i uspio,skinuo sam sve ali je još ostalo u ovom procjepu između očiju i helicera nemoguće je izvadit.ovo sam izvadio zavojem koji sam zategao preko kreditne kartice pa provukao kao kroz aparat xD.kako je pleten dobro je pohvatalo gamad,probat ću onda to s kutijom starom,btw pulchripes je imala nešto sitno među helicerama ali ona ima dosta u korjenu zuba što opet ne znam čime skinut ,pa ću testirat to sušenje

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •