Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Ko je voljan pomoć

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Question Ko je voljan pomoć

    Pozz narode,eve postavljam temu jerbo mi treba pomoć,savjet šta već sve je dobrodošlo.Naime u namjeri sam da uzmem prvog guštera,već sam listao sve teme na forumu vezane za navedenu listu,ono što nije bilo čitao na netu...Izbor mi je bio leopard, viper, creasted, pictus, teratoscincus przeswalskii, pogona henrylawsoni i pogona vitticeps. Od svega ovoga pogona vitticeps mi se najviše sviđa što radi izgleda što radi toga što su gekoni noćne živuljke pa vjerujem da nisu aktivni kao agame danju kada bi i bili posmatrani.Takođe sviđa mi se i manja verzija agame odnsono pogona henrylawsoni nešto skuplja manja ali ruku na srce nije lijepa kao vitticeps.Ono što me zanima ne nađoh nigdje valjanu info je npr kako odnosno koliko količinski hraniti bradonju.Kao klinca znam da se daje veći procenat insekata u odnosu na povrće dok kako stari taj se odnos mijenja.No mene interesuje koliko sad malcu dati dnevno buba,hrana koja mi je dostupna konstantno za kupit su superi,madagaskar,lateri,dubije,tenebrije.Da li se slijedit onim koliko god može pojest ili ? Koliko insekata davati odrasloj agami,negdje sam pročitao da odrasla agama može za obrok pojest 40 ili više latera što mi je stvarno mlogo,ne toliko lovom koliko mogućnošću da ofomim dovoljno veliku koloniju buba da bi mogao ići uporedo s tom količinom hrane.Vitamini i kalcijum vidim da ljudi većinom daju svaki treći dan.Kupanje povremeno kojekude s tim da je kod henrylawsoni moguće držati veću posudu s vodom u terariju jer vole vodu.Planirao sam s proljeća uzimati životinju jer do tad bi trebao da nađem rješenje gdje da spucam terarijum koji odgovara odrasloj jedinki te i da isti napravim.U suštini nisam što bi se narodno reklo zajozio da baš mora bit bradonja mada je favorit s toga može i prijedlog za nešto drugo uz objašnjenje.Inače držim tarantule,planirao sam nekad i zmije ali otom potom sad je gušter tema dana.Inače smatram da sam za početak dobro potkovan znanjem o navedenim životinjama,temperaturi,rasvjeti,globalno potrebnim uslovima no eto nisam se uspio baš informisat o količnskom hranjenju.... Vjerovatno je text niđeveze pisan ne baš razumno i nepovezano potpuno ali valjda ćete se snać i prozborit koju.

  2. #2
    Član ser persi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Ko je voljan pomoć

    pozdrav kao prvo bradatoj agami netreba davati onoliko koliko moze da pojede najbolje ti je hraniti ga dok je mlad 2 puta dnevno sa po 15 laterasa ili dubia kad odraste hraniti jedanput sa 20 laterasa ili dubia.Agame imaju veliki apetit i mogu da jedu tog ne crknu ako me razumes.Trebas ga kupati jednom nedeljno.Lavor napuniti vodom i pustiti agamu unutra.Netrebas uvek imati posudu sa vodom jer kad se kupaju uzmu svu potrebnu vodu ali bolje mu stavi nikad se nezna.Po meni najbolji ti je chamaeleo calyptratus ali na tebi je izbor ako ti treba jos nesto javi se u inbox pozdrav

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Ko je voljan pomoć

    Oke to smo riješili što se tiče hrane,mada je to opet budimo realni puno, svaki dan po 20 bajuga plus povrće no ok,ne znam koliko su kameleoni voljni bit hendlani,znam da su agame druželjubive a koliko sam čitao o kameleonima da su dosta osjetljivi te lako podliježu stresu ? zanimljivi svakako naročito dok su mali

  4. #4
    Član ser persi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Ko je voljan pomoć

    pa ako ces da drzis agame moraces da se suocis sa tim stvarima.Sve u svemu na tebi je da odlucis.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Ko je voljan pomoć

    za hranu ću se već skontat mada najbolje i jest startat koloniju a ni ovaj lik što prodaje nije daleko od mene i super je što se tiče dogovora tako da hrana onda neće bit problem.ako ko još ima šta prozborit oko ovog mog izbora koji u suštini nije striktno finalan cijenio bi ,naravno uz popratno 1000 zašto 1000 zato .pozz

  6. #6
    Član ser persi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Ko je voljan pomoć

    jedini problem ti je terarijum minimalna dimenzija ti je 100x50x50 ali snacices se vec valjda potreban ti je veliki prostor u sobi pozz

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Ko je voljan pomoć

    zato sam i rekao gore u textu da ću do proljeća morat smislit gdje spucat toliki terarij,doduše ja sam kontao 120x60x60 al kako god za sad je rješenje tražit prije drugu sobu no mjesto u postojećoj

  8. #8
    Član ser persi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Ko je voljan pomoć

    u pravu si pozz

  9. #9
    Član Underking'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Ko je voljan pomoć

    Cao! Par stvari... Dovoljan ti je terarijum 100x50x50 posebno dok je agama mala. Tad se i najvise krece i vise joj tada treba prostor nego kad je odrasla jer tada postaje znatno pasivnija. Sve preko ce ti samo zauzimati prostor u sobi. Odrasla agama ce ti manje jesti insekata u kolicinskom smislu i to ne samo jer jede vise povrca. Moja je sa 6 meseci jela 40 insekata dnevno i to odraslih dubija, latera, cvrcaka. Dok je bila u punom razvoju. Sad sa 16 meseci jede svaki 2-3 dan i to obicno jednu javaniku plus nekoliko fobasa ili cvrcaka. Znaci vece kolicine insekata ce ti trebati samo u vremenskom rasponu od 2-3 meseca (tu negde kad su 3-6 meseci stare). Razlikuju se po karakteru tako da ne vazi pravilo da su sve agame zgodne za hendlovanje. Neka ce hteti u ruke bez problema, a neka ce se buniti. I ne moras ih uopste kupati. Ja moju nisam nijednom stavio u vodu, niti ima posudu u teru. Zdrava je prava i citava. Svu vodu one uzmu iz buba i povrca. Pozdrav!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Ko je voljan pomoć

    kupanje sam kontao radi njene higijene i šta znam vele da je dobro kod presvlačenja da stara koža lakše spadne.koliko odrasloj agami daješ povrća uz javaniku i fobase ?pozz

  11. #11
    Član Underking'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Ko je voljan pomoć

    Sad generalno redje jede, pa samim tim redje jede i povrce. Ranije je jela vise povrca. Uglavnom maslacak, rastan, tikvice, sargarepu, brokoli. Od voca grozdje i to samo crno. Najvise sto je jela povrca odjednom bilo u periodu od 6-9 meseci. Tad je umela da pojede po nekoliko listova maslacka ili rastana, ili po nekoliko komada tikvice. Za povrce je bitno da je navikavas sto je ranije moguce. Vec od 1-1,5 mesec starosti. Moja relativno cesto menja jelovnik. Odjednom pocne da ignorise nesto sto je ranije puno jela. Tako i sa buba i sa povrcem. Mada je to sve individualno - od agame do agame.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •