Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Uginuo Tokay

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Uginuo Tokay

    Nakon odprilike 7 godina koliko je imao,moj tokay je uginuo.Fantastican ljubimac.Agresivan muzjak sa ogromnim apetitom.Taj apetit je gubio poslednjih godinu dana i na kraju nakon odbijanja hrane oko dva meseca,uginuo je.Nema sta nisam pokusao,ali jednostavno nisam uspeo.Sad i nema nekog smisla da se kajem, ali bih voleo kada bih mi neko odgovorio na neka pitanja.Zakopao sam ga,mada znam da je bilo pametnije da sam ga poslao nekom na obdukciju,jednostavno nisam mogao vise da ga gledam uginulog.Prvo pitanje je u vezi drhtavice.Temperatura je bila odgovarajuca,imao je sklonista i na toplom i na hladnijem mestu,ali jednostavno on je bio non stop napolju.Tu drhtavicu u navratima je imao,kao neki strah na buku mesec dana.Proveo je i poslednjih mesec dana na zemlji,nije se peo.Jutros sam ga zatekao,tj probudio me je udaranjem i lupanjem po terarijumu,sa punim ustima zemlje,pojeo je vise od cele supene kasike zemlje,nikad nisam video takvu pogubljenost,uz drhtanje.Onda se smirio,uzeo sam ga a on je samo stiso usta a ostatak tela mu je bio mlitav.Pokusao sam da ga mlakom vodom nekako ozivim.bezao mi je iz ruku i onda se smirio,sve sa zatvorenom vilicom punom zemlje.Nisam imao sanse da mu otvorim usta.Na kraju sam ga ususkao i vratio u terarijum.Zamracio sobu i izasao.Uginuo je 2 sata kasnije.Neverovatno koliko mi je bio drag.








  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Uginuo Tokay

    Tvoj guster je uginuo sigurno od neke neuropatije. Uzrok nervnih simptoma kod gustera znaju biti nutritivni poremecaji (hipokalcemija - vrlo cesto; giht - retko, ali moze; ksantomatoza - nakupljanje kristala holesterola u mozgu; cesto stanje kod gekona), trovanja, trauma i infektivni agensi (kod gekona obicno bakterije i protozoe, mada mogu i virusi). Nesto od toga ga je izgleda drmalo s vremena na vreme i na kraju je kulminiralo. Zao mi je zbog malise. Bas je bio lep guster.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Uginuo Tokay

    Hvala ti na brzom i strucnom odgovoru.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja vladimir'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    APATIN
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Uginuo Tokay

    steta sto je uginuo bio je lep guja

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Uginuo Tokay

    Jadan mali , bas je bio lep
    "Tongs are for snags, not for snakes"

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Uginuo Tokay

    ###,najgore sto se covek veze za tako nesto pa mu bude mnogo krivo

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •