Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: novogodisnji smuk

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno novogodisnji smuk

    Nasao sam ga danas na crpnoj stanici deponije ( pepelista, krug Tent-A ) u Obrenovcu .. Inace teren je ogromna ne istrazena povrsina sto se tice zivotinskog sveta .. u kanalu koji prolazi duz deponije plivaju klenovi ..




    Jel normalno da zmije prekidaju hibernciju da bi se dohranile ili ugrejale ? Ja sam se bas obradovao kad sam ga nasao , verovatno zato sto sam se i nadao da cu naleteti na nekog

  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: novogodisnji smuk

    Nije normalno ni da ovde krajem decembra bude 11 stepeni. Životinje se čudno ponašaju, pa izlaze. Ovo je sigurno najkasniji nalaz zmija u Srbiji za koji sam ja čuo. Koliko je bio aktivan, da li se usporeno kretao?

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: novogodisnji smuk

    ..pa na prvi pogled je delovao i vise nego normalno ili ti aktivno i agresivno .. bacao se na mene non stop ali kad sam ga uzeo u ruke kao da se predao .. tj osetio sam da je slab .. iskreno mislim da je bio unutar ove zgrade (crpne stanice) jer znam pouzdano da ima miseva u elektro ormrima kao i gnezda malih ptica .. a unutra su i veliki el. motori koji su izvor toplote .. Ja sam bas danas zezao moje kolege elektricare da im smuk odrzava elektro ormare i da neda da misevi prave kratke spojeve .. inace u ovoj zgradi nema ljudi svaki dan nego dolaze po potrebi tj u slucaju kvara nekog! Mislim da im je ovo idealno mesto za borvak .. hvatao sam ja ovde i ranije belouske i smukove,a nalazio sam i dosta kosuljica unutar zgrade.. Kad god idem na ovo mesto uvek ih trazim i jedva cekam da dodjem da trazim zmije dok moje kolege rade Danas kad sam ga nasao, imao sam osecaj kao da mi je priroda ispunila novogodisnju zelju

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: novogodisnji smuk

    Pa to objašnjava mnogo toga

  5. #5
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: novogodisnji smuk

    Moj ujak je u dalmaciji naisao na poskoka 18. decembra, a celo leto ga nismo uspeli naci ...

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: novogodisnji smuk

    Temperatura se promenila, sto kaze Nenad, pa nista vise ne iznenadjuje. Mada i ja prvi put vidim da neko u Srbiji nadje zmiju u decembru. Naravno na otvorenom. Znam slucajeve da su ljudi u podrumima nalazili zmije tokom zime pa ih potom izbacivali na sneg. Takodje ovog smuka je upravo mogla prevariti toplota unutar zgrade.
    Sto se Dalmacije tice druga je to prica. Moj brat je pre tri godine, kada je isao tamo, negde oko Bozica nasao potpuno vitalnu sumsku kornjacu. Dakle, pocetak januara a ona uziva uveliko :-) Mada i ja se secam da smo kao klinci nalazili zmije i druge gmizavce tokom zimskih meseci. Najkasniji gmizavac kojeg sam sretao u Srbiji je zidni guster i to negde krajem novembra.
    Popke sta si uradio sa ovim lepotanom?

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: novogodisnji smuk

    pustio sam ga gde sam ga i nasao, blizu je vrata od zgrade .. mada sam razmisljao i da ga donesem kuci dok ne prodje zima , ali nisam .. nadam se da ce preziveti

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: novogodisnji smuk

    Prezivece sigurno, mada mislim da ne bi napravio gresku ni da si ga odneo kuci, pa na prolece pustio! Sve u svemu lepo od tebe, a i mislim da je upravo njegova sreca sto si ga ti nasao. Zamisli sta bi bilo da ga je nasao neko ko bas ne voli zmije!

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: novogodisnji smuk

    Citat Prvobitno napisao Dendzo Pogledaj post
    Prezivece sigurno, mada mislim da ne bi napravio gresku ni da si ga odneo kuci, pa na prolece pustio! Sve u svemu lepo od tebe, a i mislim da je upravo njegova sreca sto si ga ti nasao. Zamisli sta bi bilo da ga je nasao neko ko bas ne voli zmije!
    Bolje da ne zamisljamo te ruzne scenarije jer ih ima i previse u stvarnosti. Mi teraristi bi trebalo da krenemo po vrticima i nizim razredim osnovnih skola da promovisemo hobi i ucimo decu da ne moraju da vole gmizavce i u opste zivotinje ali moraju da ih postuju i stite. Jer stiteci druge oblike zivota stitimo i sami sebe.... Živeti u skladu s prirodom je naš moto.

  10. #10
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: novogodisnji smuk

    Da si ga doneo kući, ne bi spavao zimski san (osim, naravno, ako mu to ti ne bi ozbedio), a onda postoji mogućnost da se ne bi pario na proleće.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •