Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 47

Tema: Bash mi padne krivo

  1. #1
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Bash mi padne krivo

    hteo sam da pishem par rechi o tome kakvo je stanje foruma , bash mi padne ono zhao shto nema vishe toliko aktivnosti , jedan post dnevno do maksimum nekoliko i to je to... neznam dali su se ljudi otkazali od teraristike i od zhivotinje , ili bas stagniraju sve ide glatko nemaju probleme imaju te zivotinje ne rade nista novo ili sta se vec desava nije mi bas jasno... vidim da je nenad jos uvek najaktivniji bravo nenade , tu su kimo i zarko i onda to je to ... po neka ponuda , po neka tema o tarantule. reptile vishe skoro i da nema nishto o njima. Narocito kad otvorim "Uradi sam" sekciju se razocaram , ja se osecam dosta kreativno i volim kad vidjam ideje i da ljudi neshto rade. bash cu posle nove godine otici do zarka u nish pa uzecu millija a mozda i jos nesto (nadam se). hteo bih b. smithi , da se oprobam i ja kod paukova ali mi malko frka jer mi se seka uzasno plasi od pauka :/ videcemo o tome al se ja vratim za koji dan sa slikama terariuma. bilo bi lepo kad bi ljudi postirali svoja napredovanja a i problema pa mi to malo diskutiramo , ko nezna procita i nauci. sve u svemu nostalgija mi je starog izgleda foruma i ta aktivnost koja je tamo bila :/ pozdrav svima (izvinenje moderatorima ako vec postoji ovakva tema)

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    Jeste da je hladno,ali standard Manjak novca i previse obaveza,izmedju ostalog Evo od kada sam se ja uclanio na forum,veliki broj ljudi koji je tad bio aktivan,sad nije.Moram priznati ni ja vise ne ulazim,mozda jednom u 10 dana...

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    Pa, forum se pretežno preselio na FB, tamo ima više aktivnosti. Što ima svoje prednosti i mane, dobijaju se brzi odgovori na pitanja, ima više dinamike, ali nema tema koje ostaju, i koje neko može, i godinama pošto su napisane, da pročita A i problem je to što nema baš neke cenzure, koju su mnogi članovi mrzeli na ovom forumu pa tako može da se desi recimo da tražiš pomoć od ljudi oko kameleona koji ima problem sa očima,
    a da ti neko odgovori - kupi mu naočare. Toga na forumu nije bilo, i takvi su se komentari brisali uvek, tako da FB nudi mnogo više slobode, ali ipak forum nudi mnogo više korisnih informacija. Samo je pitanje šta kome više treba

  4. #4
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    a koji je URL fan page-a ? ma forum si je forum

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    79

  6. #6
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    Najbolje je da se prati i jedno i drugo. Nenad je u pravu za sve sto je rekao. Trenutna mana foruma je sto nije vise toliko posecen, tako da ne mogu uvek da se dobiju odgovori na pitanja. Tako da preporucujem da kada nekog nesto zanima, pita i ovde i tamo, s tim da se svakako vise osloni na odgovore sa foruma jer se manje vise zna ko je ko i od koga mogu da se dobiju pravi odgovori...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    Tako je, ali po meni je fejs glupo mesto, mislim za ozbiljne informacije i oglase je najbolje koristiti ovaj forum a ne fejs, jer on je posvecen samo tome i velik broj ljudi koji boravi na forumu su iskusni ljudi koji uzgajaju egzoticne zivotinje.. ima nas jako malo aktivnih, koji kao i ja svaki dan posecuju forum, ne znam kakvo je stanje na fejsu nemam ga, ali mislim da bi jako dobro bilo kad bi se vecina clanova vise zadrzavala na teraristici..
    love of tarantulas..

  8. #8
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    to se i ja slazhem sa zolleru , nije to to na fejsu nije ta atmosvera , a se vishe i koriste tamo kratke odgovore kao i cenzura nije dostupna shto otvara prostor da se pisci izmotavaju temom , neznam dali e zbog toga shto mi fali ona "stara shkola" ali svakako mi nedostaje ovaj forum , bilo je vreme kad nisam bio aktivan jer sam burmanca poklonio prijatelju zbog probleme u kuci. da ne bezhim od temu nisam imao nishta kod sebe pa nisam ni svakoga dana otvarao forum , sad opet nemam nishta od egzotichnih ali vekj nekoliko meseci sve cesce i cesce posecujem i chitkam stare teme pa i dobro mi doshlo

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    moj utisak je sledeci:
    skoro niko se ne bavi vise ozibljno teraristikom. ne mogu da se bave adolescenti, teraritikom se bave ozbiljni odrasli i strastveni ljudi. oni je nose a klinci i mladi su tu da se oprobaju i da vide da li je to za njih i da li ce da se upuste u hobi.
    nema para pa niko i ne ulaze ni u sta.
    nema novih zivotinja niti interesovanja za nove vrste.
    posto nema novih vrsta nema potrebe da bilo ko sta pise.
    previse mladih ljudi koji su dosadni ko buve i ne zele da citaju niti da se potrude da nauce, sve hoce instant gotovo i sazvakano. (to mi i najvise smeta, kako ne vide izazov ili potrebu da kupe knjigu da porcitaju, da traze...). a da svi bi da cetuju i da pricaju...ako ocete da pricate ozenite se i onda ima po ceo dan da torocete do mile volje.

  10. #10
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    objasnio to Zarko

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    Neznam sto ,ali vidim da je hrvatski akvarij bas posecen sto se tice teraristike sto nije slucaj ovde kod nas

  12. #12
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    Pa, nivo na kome se hobi u nekoj zemlji nalazi, zavisi dobrim delom od standarda te zemlje. Zemlje sa čak samo malo jačim standardom od Srbije, imaju razvijeniju teraristiku, a i druge hobije. U potpunosti se slažem sa Žarkom, dodao bih i to da ljudima
    često dosade životinje, pa ih se rešavaju. I ja sam dosta svojih životinja tokom godina prodavao i poklanjao, ali nikad mi se nije desilo da celokupnu menažeriju zamenim drugom, ili u potpunosti batalim hobi. A dosta ljudi baš to radi, posebno mlađih,
    čini mi se. Jedna zmija npr. promeni nekoliko vlasnika dok se konačno ne skrasi negde za stalno

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    Obojica ste ga uboli (i Nesa i Zarko), svakodnevno pratim diskusije na svim FB grupama, ono nije ni priblizno kvalitetu i pouzdanosti informacija koje se ovde dobijaju.
    Vecina postova se svodi na postovanje nasumicnih slika sa neta i skupljanju lajkova, bez ikakve prave sadrzine.
    Plus gomila iskusnih clanova, koji se teraristikom bave cak godinu do dve dana...sve veterani

  14. #14
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Bash mi padne krivo

    Lepo sve rečeno... Kada bude para biće i teraristike. Veoma prosto.

    Dotle, ovaj forum čuva sada već skoro 10 godina postova iz ove oblasti i kome treba može da pročita. Bilo je tu jako dobrih tema i odličnih postova. To što nema novih ne umanjuje vrednost onoga što je nekada napisano. Mnoge stvari nema potrebe ponavljati.

    Aktivnost članova jeste manja ali gostiju nije. Stare teme su tu i google uredno vodi goste ka onome što ih interesuje.
    Potpis u pripremi!

  15. #15
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    ma to mi je jasno i slazhem se , ja i dan danas chitam neke teme iz samog pochetka foruma , nadjem shta mi treba i sl. mada deluje mi da su ljudi manje aktivni u teraristici opshto pa nema novajlije , nema prezentiranje zhivotinja i sl. ranije je bilo mnogo tema u Uradi Sam kad ljudi neshto promene ili se podnove , promovisaju svoj rad , Vashi terariumi takodje... u ponudi je manje tema nego ranije potrazhnju da uopshte i ne pominjem ... ja razumem da u podforume za zhivotinje mozhda i nema vishe mnogo shto pisati ali ovi koji sam pomenuo i josh neke su meta na konstantne promene i kad bi se ljudi josh uvek isto aktivno bavili time bilo bih vishe tema i slika i postova oko toga... sve u svemu smatram da je kako rezultat na to shto su ljudi odbegli iz hobija manja aktivnost i na forumu. ali shvatio sam da nije to nego manje je posecen zbog grupu na facebooka , shto je po meni apsurdno bash kako shto je rekao nenad (mislim) nema nikakva ozbiljnost tamo , pola i vishe komentara su u cilju ismejavanja ili prostih #####ancija a chovek postira ozbiljno pitanje.

    kako god meni je forum na bookmark (jedan od malobrojnih) vec godinama i ako ne svaki dan ja na nekoliko dana otvorim i prolistam (zato shto nema materijala za svakoga dana da chitam)

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Mage'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    99% ljudi koji su poceli sa teraristikom su poceli odavde...i ja sam medju njim! redovno posecujem forum,ali ne pisem nista,posto znam da cu odgovor dobiti najranije za 10 dana,...A to sto je Zarko napisao,sa tim se slazem u potpunosti!

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    Ja sam ovde jedan od najmlađih. Pre 3 i po godine sam se prvi put zainteresovao za teraristiku kao hobi. Godinu dana sam proveo čitajući tekstove koji su me zanimali i ono osnovno o životinjama. Nakon tih godinu dana sam kupio prvu tarantulu i sve više sam se interesovao za hobi i korak po korak sam napredovao. Trenutno mi prostor predstavlja problem, tako da baš i ne mogu da obezbedim uslove za neke životinje koje sam imao u planu da kupim, ali se trudim da se što više informišem o životinjama koje me zanimaju jer planiram da se sve ozbiljnije posvetim teraristici.
    Forum kao forum je po mom mišljenju veoma kvalitetan, pružio mi je mnogobrojne kvalitetne informacije. Iako je aktivnost članova slabija u poslednje vreme(broj članova u Fb grupi brzo raste), ne znači da će tako i ostati. Sigurno je da će se ovde dobiti kvalitetniji i ozbiljniji odgovori nego na Fb grupi gde ima svakakvih "iskusnih" i dosta neozbiljnih članova.

  18. #18
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    pa sad to je ... ja sam kao klinac imao sve shto mozhesh zamisliti (van teraristike) svakakve zhivuljke , i su vecinom tragichno zavrshavale , koja zbog to shto sam bio klinac , koja zbog ostalih u kuchu , koja od drugih razloga... i tako porastao ja bio sve vishe i vishe sposoban , sad se snosim takodje sa svashta neshto i nemam gajle sve su zhivotinje okej. chlan sam foruma josh od 2008 mozhda 2009 ... ali sam stari password e-mail i sve to ispozaboravio bio mi user "Bojan" i tako ... ima razlike i to je fakt , a je tako zbog posledice josh uvek ne-utvrdjene. kako god , meni je bash krivo. neznam koliko nas ima ovde iz Makedonije (josh aktivnih , osim Igora i mene) ali bih sigurno hteo da saznam. Mozh si se nadjemo jedan drugome u mnogo stvari i tako to

  19. #19
    Član Aksont'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Backa Topola
    Postova
    73

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    Ja samo da dodam o toj ne ozbiljnosti kod nas mladjih..Prosle god jedan drug od 11-12 god je samo odjednom rekao da ce de kupi gustera(jemenskog kameleona ili b. agamu). Preporucim mu forum da procita malo ali je odbio:"Sto? Dosta sam procitao vec.." Kupio je kameleona i terarijum za agamu..Nakon 2-3 nedelje mu je uginuo. Mesec dana kasnije je kupio agamu i nedavno ga sretnem i pitam kako mu je agama on kaze:"Dobro je ali mi je dosadna. Mislim da cu da je odnesem na prepariranje."

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Bash mi padne krivo

    Ista prica kod mene kao i kod Bojan Stojkovski, meni je teraristika u bookmarku browsera pa tako i ja svaki dan posecujem sajt! Jedno vreme sam prestao da ulazim bas zbog te neaktivnosti clanova i setim se neko mi je rekao, kad sam otvorio svoju prvu temu za moju T, da nisam kao drugi dodju procitaju nesto sto ih trenutno zanima i posle se 'nikad' ne vrate.. Cesto citam teme vezane za tarantule ( a od skoro i zmije ) pa tako kad nema aktivnosti citam i neke starije postove, pa i za druge zivotinje cisto iz interesovanja!
    Mesec dana kasnije je kupio agamu i nedavno ga sretnem i pitam kako mu je agama on kaze:"Dobro je ali mi je dosadna. Mislim da cu da je odnesem na prepariranje."
    Bas mi je krivo zivotinjice sto se nasla bas kod njega, ali eto kad se tako 'glupi' i neozbiljni ljudi ukljuce u ovaj hobi, ja bi' njega dobro
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •