Prikaz rezultata 1 do 18 od 18

Tema: Upomoooc!

  1. #1

    Uobičajeno Upomoooc!

    Dobila sam juce za 13. rodjendan dvije tarantule: Heteroscorda maculata i Lasiodora parahybana, nemam nikakvog pojma sta da radim sa njima, mislim citala sam mnogo na internetu, i najvise mi se svidjelo sto je maculata prilicno otrovna, nepredvidiva i agresivna, ali nisam mogla nac nista u vezi toga koliko su osjetljive, tj. izdrzljive, posto je na zurci bilo i veoma glupih ljudi koji su ih bez pitanja uzimali, pomjerali i tako to. Pa me zanima hoce li, i koliko bi to utjecalo na njih, i hoce li uopste prezivjeti? Takodje prihvatam i bilo kakve druge savjete u vezi odrzavanja, hrane, vode i ostalo.
    Poslednji izmenio Jana Drpa; 29.12.13. u 17:43.

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Neće im od pomeranja ništa biti tako da nemaš brige. Drži ih što dalje od zvučnika pošto ih takve vibracije stresiraju i gledaj da temperatura ne pada često ispod 20 stepeni. Pretpostavljam da su male tako da im hranu nudi na svakih 5 dana a što se vode tiče, kvasi otprilike 1/4 treseta.
    Imaš i ovde na početnoj strani nešto uopšteno o obe vrste pa proveri ako već nisi.

    Sve u svemu, izdržljivije su od mnogih drugih kućnih ljubimaca ali su isto tako i slabije aktivne tako da nemoj da očekuješ puno dešavanja u toku dana

  3. #3
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Kako mislis uzimali? U ruke? Ako su jos uvek zive, nece uginuti. A to da su glupi, slazem se sa tobom. I zasto ti je neko za prvu tarantulu uzeo jednu od najotrovnijih, koja nikako nije za pocetnike? Pritom imas samo 13 godina. Ako bas zelis da se bavis teraristikom, mozes na mnogo mesta ovde na forumu da nadjes o odrzavanju, ali ako planiras da ih drzis samo zato sto si ih dobila za rodjendan, i za tebe i za njih je bolje da ih nekome prodas ili poklonis...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Hvala vam puno, iskreno ovo mi je uljepsalo dam posto sam bila uvjerena da ce uginuti. Dobila sam ih od druga, i on nema pojma zasto je bas te uzeo. A oduvijek sam mastala da cu time da se bavim, samo sto to nisam bas ovako planirala, ali, kako god, nema sanse da ih prodam ili poklonim. Ranije sam imala kornjace, ali nikad nisam saznala zasto ih vise nemam (tata mi je rekao da ih je pojeo).

  5. #5
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    nisam nikada drzio paukova ali sam mnogo toga procitao tu , onako iz dosade , racunam na to da ces hteti da ih hvatas po rukama kad tad zbog slikanja i slicno , svesan sam toga da su retki ujedi ali reko bih ti da tu otrovniju zamenish sa nekome iz forume u zamenu uzmesh hranu terarij i opremu , neshto tako da iskombinujes a da onu jednu zadrzis i bice ti lakse manja odgovornost i sve to... uvedi sebe u teraristiku sa tom jednom tarantulom pa kasnije ako budesh htela produzi korak po korak puni kucu kao shto su vishe clanova foruma uradili to ti je moj savet , zelim ti dobrodoslicu i na foruma i opsto u ovaj svet i srecu nadalje pozdrav

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Imas ovde na forumu dosta informacija, sta nema - pitaj i neko ce ti pomoci... Nisam ovim izmislio neku toplu vodu, a post sam napisao najvise da bih te nesto pitao i nesto konstatovao

    1. Tata ti je KRALjINA od coveka!
    2. Zasto ti se posebno svidelo sto je maculata prilicno otrovna?

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Ok, hvala jos jednom i za savjete, a pogotovo za tatu . A da mi se svidjelo sto je maculata prilicno otrovna, to je bila ironija i jos uvijek se dvoumim da li da je zadrzim ili prodam, javicu vam kad se odlucim.

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Imam jos par pitanja:


    Koliko dugo jos mogu da ostanu u onim malim bocicama, tj. kad da ih prebacim u terarijum ili bar nesto vece,
    i zasto mi je u tum bocicama podloga papirna maramica i kako da je promijenim, ako uopste treba?


    I jel postoje neki malo cesci poremecaji ili nekakve bolesti i tako nesto, posto sam cula nes' kao
    da ako se previse stresaju da poslije presvacenja mogu bit' deformisani il' tako nesto?

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    U tim malim kutijicama mogu biti sve dok ih ne prerastu, zavisi koliki su paukovi i kutijice, kad prerastu njih onda ih prebaci u vece plastine kutije.. Npr ako su sad paukovi 1 cm raspon nogu a precnik kutijice 5 onda tu mogu biti jos 3-4 presvlacenja dok one ne dodju na raspon nogu od 4-5 cm.. a taj papir iz kutijica treba da izvadis i unutra da stavis kokosov treset, on je najbolji jer najduze zadrzava vlagu.. Ne, takvi poremecaji su retki, ali svakako treba da gledas da izbegavas stresiranje pauka, sto ih manje uznemiravas to je za njih bolje
    love of tarantulas..

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Prvo kao sto je rekao Bojan Stojkovski bolje ti je da zamenis H. Maculatu za lateralise ili neke druge bube,crvice i ostalom opremom a nastavis sa lasiodorom, to je takodje moja prva tarantula i prilicno je laka za cuvanje, nikad mi nije odbila hranu osim kada joj je bilo vreme za presvlacenje a to sto mi se svidja kod L. Parahybane je to sto raste poprilicno brzo, a i dosta je velika 20-25cm kako sam procitao, kod mene je za godinu dana od 3cm dosla do 18-19cm... Sto se tice treseta po mom misljenju je najbolje da uzmes zatvarac od bi vode ili tako nesto napunis malo vode i nakvasis podlogu oko njega, takodje obavezno stavi tarantuli neko skloniste gde bi mogla da se sakrije! Kad malo poraste mozes da joj kupis u plastikarnici kupis neku kutiju napunis tresetom stavis joj neko skloniste cep sa vodom malo pokvasis oko njega odrzavas temperaturu da ne padne ispod 20C, hranis je otprilike na 5-6 dana i to ti je u sustini sve pitaj ako nesto zatreba!
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Maculata je jep pauk,ali ako bude zenka,a ti ne znas jos sta je.Savetujem ti ili da kupis jos koju tarantulu,ili da menjas ovu jer ces je jako retko vidjati dok malo ne poraste.Uglavnom ces joj vidjati samo prednje noge koje vire iz rupe i smorice te.

  12. #12

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Pretrazila sam danas bukvalno cijeli grad, i skoro niko nije ni znao sta je kokosov treset, pa cu za sad da im stavim obicnu zemlju dok ga ne pronadjem, i samo malo cesce da je kvasim. A dok sam ja bila u gradu Lasiodora se presvukla, pa mi je malo cudno, jel' one to uvijek tako brzo obave? A sto se tice maculate, ne znam zasto mi je tako tesko da se odlucim, svi mi savjetuju da je zamjenim ili prodam, a ja nebiiii.

  13. #13
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Citat Prvobitno napisao Jana Drpa Pogledaj post
    Pretrazila sam danas bukvalno cijeli grad, i skoro niko nije ni znao sta je kokosov treset, pa cu za sad da im stavim obicnu zemlju dok ga ne pronadjem, i samo malo cesce da je kvasim. A dok sam ja bila u gradu Lasiodora se presvukla, pa mi je malo cudno, jel' one to uvijek tako brzo obave? A sto se tice maculate, ne znam zasto mi je tako tesko da se odlucim, svi mi savjetuju da je zamjenim ili prodam, a ja nebiiii.
    Kažeš da ti je pauk u kutijici sa papirnom maramicom tako da bi uskoro trebala da ga prebaciš u kutijicu sa tresetom. Maramice se stavljaju samo za transport.
    Pogledaj ovaj video:


    Inače, posledice ujeda ovako male tarantule i odrasle jedinke su veoma slične.

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Ja sam ih vec i bila prebacila, tj. samo sam umjesto maramica stavila zemlju, i dalje su u istim kutijicama, maculata nije uopste ovako reagovala, ustvari, jedva sam je natjerala da se uopste pomjeri sa maramice, jel sa njom sve u redu?

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    zavisi na koji nacin si je prebacivala, a ako joj je stomak velik i sjaji se onda ce i ona da se uskoro presvlaci pa zato malo sporije reaguje.. sad izbegavaj uznemiravanje, i kod parahybane malo povecaj vlaznost i hranu joj ponudi tek 7-8 dana nakon presvlacenja..
    love of tarantulas..

  16. #16

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Jutros sam otkrila da se i maculata presvuka, i sad je svaki cas sad na jednoj sad na drugoj strani kutijice. Drug me netjer'o pa sam po sata pokusavala da ih slikam, posto su jako male nikako nisam mogla da namjestim fokus i onda kad god uspijem one otrce na drugu stranu, al' evo na kraju je ipak dobro ispalo:DSC09257.jpgDSC09255.jpg

  17. #17
    Član Kowalski'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Cuprija
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Nemoj da ih uznemiravas posle presvlacenja..

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Upomoooc!

    Da ovo lici na sveze presvucene slingove,iskreno tad je nekad najlakse da ih premestis jer su onda mirne,ali posto nemas iskustva preporucio bih ti da sacekas da ocvrsnu i dobiju boju posle jedno 7 dana i da ih onda prebacis sledeci put kad ih budes premestala ili nesto slicno. Sa srecom sa novim paukovima,a ovo za caleta da je pojeo kornjace sam suzu pustio od smejanja.
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •