Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 21

Tema: 3D pozadina , pitanje

  1. #1
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno 3D pozadina , pitanje

    Pitanje glasi : kakvom bojom boiti 3D pozadinu ? i s chime premazati stiropor u isti sluchaj pre bojenja ?

  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    Premažeš prvo lepkom za pločice. Kad se dobro osuši, možeš da premažeš još jednim slojem, mada ne mora. Ja sam koristio akrilne tonere za krečenje. Baš danas treba da farbam dve nove pozadine za terarijume

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    Da, kao sto rece Nenad na stiropor ili stirodur ide lepak za plocice, pa kad se osusi mozes da farbas i bojom za beton, ja koristim boju za beton, i posle mozes sve to da izlakiras bezbojnim lakom za camce tj drvo...
    love of tarantulas..

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    Ja pozadinu ne mazem lepkom za plocice,vec samo izrezbarim,povrsinski malo spalim i rokam boje za beton.

  5. #5
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    a chime ga palish ?
    ja sam uzeo lepak za plochke i boju za zid pa videcemo shta ce ispasti

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    Za koju je ovo životinju, nekog guštera? Kako si zalepio ovu platformu, samo silikonom, ili si izbušio rupu pa provukao?

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    extra je Dule pozadina.. Ne znam za gustere ali tarantule umeju ako je sam stiropor bez lepka za plocice umeju da pocnu da ga grickaju i na kraju ogule pola pozadine
    love of tarantulas..

  8. #8
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    Mislim da je baš o tome Dule i pričao u jednoj temi, da mu tarantula kruni pozadinu To je mana kada ne stavljaš lepak za pločice već samo farbu, iako isto izgleda. I mene zanima platforma i koju bi težinu mogla da podnese ova sa slike.

  9. #9
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    Ja uvek stavljam lepak za pločice. U neke pozadine sam ugrađivao panjeve i grane (lepio ih silikonom, a posle sušenja i lepkom za pločice) i do sada nisu popustile.

  10. #10
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    ugradio sam ja panj od osushenog bonsai drvce , tek sam premazao lepkom ali imam josh dosta posla , sad cu da okacim sliku samo da skontam kako

  11. #11
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...87013868_n.jpg

    valjda moze da se dobro vidi te shiljke shto shtrche gde izgleda da im nije mesto , nije im tamo mesto haha trebaju viseti s'tog plafona kao u pecini

    inace radim ovo za millija kog uzimam u toku ovde nedelje od zarka

  12. #12
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    Trebalo je prvo da obradiš upaljačem pozadinu. Mislim, može i ovako, ali kad obradiš upaljačem, stegne se stiropor, pa bude čvršći, ne kruni se i nemaš ove kuglice, koje nekad mogu da otpadaju, a i izgledaju neprirodno. Sad ću videti da ti nađem neki primer.

  13. #13
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    pa eto to nisam znao , videcu kako ispadne ako mi se ne dopada uradicu novu imam fore do petka

  14. #14
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    ... prazna baterija na aparatu, ništa za sad Uglavnom, pogledaj kako je Dule uradio, nema kuglica

  15. #15
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    I ja sam prvu pozadinu bacio, baš zbog toga

  16. #16
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    ma nije nishta , meni se dopada , premazao sam josh jednom sa josh debljim slojem i izgleda mnogo bolje nego ranije , a tema je pecina ko shto je postojinska jama u sloveniji tako da treba imati te male obline kao shto se stvaraju kod te shiljke koji se stvore od kapljenja vode i tako to

    videcu krajni rezultat , mozhda i promenim pa uradim novu

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    Ne palim upaljacem jer bi predugo morao da bude upaljen,tako se grejao i mozda eksplodirao u ruci.Upalim svecu,pa polako...Pozadina je napravljena za prodaju,lepljena je sililonom s tim da sam kao armaturu provukao par grancica koje prolaze kroz pozadinu i terasicu.Jesam postavio jednu temu o grickanju stiropora od strane lude tarantule,ali je to bila pozadina koja nije paljena i lepljen je treset na nju,nije farbana.Mnogo je tvrdja povrsina kada se spali.Predpostavljam da je T osetila mekanu povrsinu i mislila da moze da prokopa tunel.Slojevi su treset,silikon i farba,ne znas sta je mekse od cega...Sa ovim farbanim pozadinama nisam imao problema.

  18. #18
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    neznam meni se bash dopalo kako je i ovako zato shto sam naneo debeli sloj i se skoro i ne poznaju topchikji , sutra cu naneti josh jedan onako normalan pa videcu kako ispadne... idem u petak najverovatno kod zharka u nish pa videcu dotad shta ispadne... a jako me vuce da se oprobam i s jednog pauka oni skoro i da nisu zahtevni s obzira da se ja raspravljam svakog dana sa cane corso zhenku , s machkom , s ribe i sad po novo i gushtera tako da jedan pauk nece mi biti razlike a bash sam se neshto nalozhio sad i na to, ponecu ja pare pa videcu shta ispadne... hteo bih da to bude ona narandzhastim kolenicama mislim da se to zove b.smithi kako god... javicu shta bude ispalo postavicu mozhda novu temu sa slikama krajnim rezultata terarija samo ne kontam kako da napravim tu dijagonalnu izolaciju kako da izechem staklo od strane gotovog terarija valjda cu morati kod staklorezca

    hteo sam da pitam jeli neko probao do sad sa glinom ili plastelinom da oblikuje neshto (kad bi zanemarili da je skuplje) mozhda bude ispalo neshto mnogo realnije pa preko njemu lepak za plochke ili gips ili shta god pa na kraju bojenje ?

  19. #19
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    1493109_349147045227849_174383952_n.jpg1502488_349148055227748_746116619_n.jpg1555403_349147165227837_625302262_n.jpg

    evo kako je ispalo , ja sam zasad zadovoljan. mislim se da ubacim mov od drveta da zalepim silikonom ali neznam videcu kako odlucim

    vase mislenje ?

  20. #20
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: 3D pozadina , pitanje

    Odlično je ispala, prvo pa muško

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •