Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Da li ste znali?

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Da li ste znali?

    Negde na netu sam skontao neki video sa eksperimentom tj zivom zabom Da li ste znali da zivu zabu kada ubacite u serpu sa vrelom vodom ona ce da iskoci iz serpe tj pobegne, a kada zabu ubacite u hladnu vodu i pocnete da grejete vodu, zabu mozete da skuvate a da ona to ne oseti? Verovatno mnogi to znaju, al eto da podelim sa onima koji ne znaju.. Ipak je interesantno
    love of tarantulas..

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Da li ste znali?

    Ja sam to saznao tek proslo leto upravo gledajuci klip na youtubu. Pretpostavljam da smo gledali isti. U pitanju je neka vrsta gatalinke koliko se secam. Interesantna pojava, svakako :-) Mada cini mi se da je u klipu koriscena gumena zaba. Cini mi se da je i objasnjeno na kraju klipa.

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Da li ste znali?

    Uspeo sam naci snimak Evo ovde sam video, na pocetku snimka kad lik pocne da prica, i ako je njegova prica sasvim druga tema od eksperimenta Meni ovde lici kao da je ziva zaba u pitanju..

    love of tarantulas..

  4. #4
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: Da li ste znali?

    vrlo interesantno ponashanje zhabe. a shto bi neko vario zhabu ?

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Da li ste znali?

    Ja nisam gledao ovo, ali jesam klip koji je u okviru ovoga. E pa ona skuvana zaba je igracka, a ova sto se kuva je prava. U klipu koji sam ja gledao je to i objasnjeno. Valjda lik nije hteo da prikaze kako izgleda prava zaba kada se skuva. Ovo sam ja gledao


  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Da li ste znali?

    Sto bi neko kuvao zabu? Pa kontam da nema pametnija posla!

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Da li ste znali?

    cini mi se da su snimci isti..
    Poslednji izmenio ZolleRu; 08.01.14. u 00:31.
    love of tarantulas..

  8. #8
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Da li ste znali?

    E to što je Dendzo postavio sam video i ja pre jedno 3 meseca. Pretpostavljam da bi se isto desilo sa bilo kojom vodenom žabom i da je to u vezi sa njihovim automatskim prilagođavanjem uslovima spoljašnje sredine s tim što u prirodi barice nikad ne ključaju pa ni žaba ne zna da od toga treba da pobegne. Isti slučaj bio bi ako bi se gušter ili zmija stavili u zamrzivač - smanjile bi im se aktivnosti radi uštede energije (kao što se dešava i prilikom brumacije) a pošto bi temperatura prešla donju granicu, životinje bi se zaledile i uginule. Neke hladnokrvne životinje poput arktičkih žaba verovatno bi preživele zamrzavanje jer je to u njihovom okruženju normalna pojava, samo je pitanje kojom brzinom bi temperatura smela da opada kako bi se žaba pripremila za to.
    Sve u svemu, interesantno kako je neko došao na ideju da to proba

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Da li ste znali?

    Potpuno si u pravu. Sve se to desava upravo zbog ektotermne prirode gmizavaca i vodozemaca. Pa dosta sumskih kornjaca upravo strada tako sto kad padnu u hibernaciju ne mogu skontati kad temperatura ode ispod nule i smrznu se. Inace ne znam koliko znate, ali mnoge zmije kod nas stradaju tokom hibernacije. Poenta je u tome sto vecina njih deli hibernakulume sa glodarima, konkretno misevima i pacovima. Tako da kad su one u hibernaciji potpuno su neaktivne, a misevi i pacovi ne propustaju priliku da se goste. Izgleda da im tako vracaju dug za tople mesece

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •