Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: kako cuvati jemenskog kameleona?

  1. #1
    Član lukara'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    zrenjanin
    Postova
    26

    Uobičajeno kako cuvati jemenskog kameleona?

    uskoro mi stize kameleon pa su mi potrebne informacije tipa koliko cesto treba da ga hranim (cime?), koliko puta treba da prskam vodom i takve neke bitne stvari

  2. #2
    Član Bojan Stojkovski'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    53

    Uobičajeno Odg: kako cuvati jemenskog kameleona?

    imash mnogo tu na forumu samo trazhi u gushtere nacicesh gomilu ... sve o njemu shto ti treba i shto neznash da ti treba ma sve

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: kako cuvati jemenskog kameleona?

    Ako je kameleon mali, hrani ga 2 puta dnevno da bi bolje napredovao, a kad poraste onda jednom dnevno koliko može da pojede. Bitno je da terarijum ima UVb sijalicu ili neonku i spot sijalicu ispod koje bi se kameleon grejao u jednom ćošku. Terarijum treba da opremiš sa što više grana različite debljine i veštačkim ili prirodnim biljkama. Kod prirodnih biljaka treba paziti da biljke ne budu toksične jer se može desiti da kameleon nekad malo gricne koji listić. Ono što se koristi su bendžamin, šaflere, dracene, hibiskus, razne puzavice. Kod mene se dobro pokazala šaflera i Scindapsus puzavica. Što se tiče vlage i vode, potrebna im je viša vlaga s tim da se to svodi na prskanje terarijuma nekoliko puta dnevno, jer kameleon pije vodu sa lišća, retko pije vodu iz posude. Dodatno kvašenje supstrata u terarijumu nije potrebno. Naravno obezbediti grane različite debljine da bi se kameleon nesmetano kretao. Obezbediti mu kalcijum i vitamine u vidu praha kojim se praše insekti pre hranjenja.

    Ovo ti je ono najosnovnije ukratko, kao što Bojan reče, malo potraži po forumu i naći ćeš sve što ti je potrebno u detaljima.

  4. #4
    Član lukara'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    zrenjanin
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: kako cuvati jemenskog kameleona?

    hvala puno!citao sam bas dosta i ukapirao sam sve.samo jedno mi nije jasno.negde sam procitao da im nije potreban nikakav treset jer kada hvataju insekte za jezik im se zalepi taj treset i da onda ne mogu da kake i da uginu zbog toga,a ovde na forumu sam procitao da je potreban treset jer ublazuje udarac prilikom slucajnog pada.pa sam sada u dilemi da li da ga stavim ili ne

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: kako cuvati jemenskog kameleona?

    Kameleona možeš navići da ti jede iz ruke, možeš mu staviti insekte u posudu ili ih pustiti po terarijumu. Stavi kokosov treset. I da se desi da slučajno malo pojede, neće biti problema. Supstrat ti je takođe potreban da bi upio vodu za vreme orošavanja što iskapa sa lišća da to ne bi išlo direktno na pod terarijuma.

  6. #6

    Uobičajeno Odg: kako cuvati jemenskog kameleona?


  7. #7
    Član lukara'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    zrenjanin
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: kako cuvati jemenskog kameleona?

    hvala puno!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •