Prikaz rezultata 1 do 14 od 14

Tema: Grejanje terarijuma

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Question Grejanje terarijuma

    Da li imate problema s grejanjem po ovako ekstremnom vremenu? Kod mene je trenutno -8C° i brzina vetra 100+ km/h. U prostoriji gde drzim zmije redovna temperatura je od 25C° do 27C° a sada je jadnih 14C°. Neznam kako da ugrejem prostoriju jer je i u terarijumima tek nekih 16C° van folija grejaca a na foliji neznam tacno koliko je toplo. Zmije su se skroz sklupcale na foliju i ne mrdaju...

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Grejanje terarijuma

    ..bitno je koliko ima na podu (tu gde je folija) po mom misljenju ! ovako ubaci neku kvocku (sijalicu) eventulno i neku zastitu .. foliju nemoj gasiti nocu neka je neka radi non stop .. i mislim da nece biti problema ..

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Grejanje terarijuma

    Stasno kakvi su udari vetra. Da zlo ne dolazi samo je i podatak da je nocas u neko doba nestala jedna faza struje pa je i grejanje totalno izostalo. Inkubator sa jajima africke kucne se totalno ohladio a zmije ako ovo prezive bez posledica bicu najsrecniji covek na svetu

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Grejanje terarijuma

    Pošto je nevreme prošlo a zmije preživele veoma sam srećan. Temperatura u trarijumima se normalizovala i zmije se pokrenule pa sam iskoristio priliku da ih dobro nahranim što su one vrlo rado prihvatile. Nadam se da od pretrpljene hladnoće nisu navukle neku respiratornu infekciju, za sada ništa ne primećujem a i apetit nije izostao. Izgleda da su čvršće nego što sam mislio!

  5. #5
    Član PicVajZ'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Grejanje terarijuma

    Sjajna vest. Bravo!! Samo nek klopaju

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Grejanje terarijuma

    Citat Prvobitno napisao PicVajZ Pogledaj post
    Sjajna vest. Bravo!! Samo nek klopaju
    Za populaciju kunića i pacova, koja je tom prilikom desetkovana, ta vest u opšte nije sjajna

  7. #7
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    0

    Uobičajeno Odg: Grejanje terarijuma

    Pozdrav svima, da ne otvaram novu temu, posto ista odgovara mom problemu. Imam terarijum (100x50x40) sa bradatom agamom (stara nepuna 3 meseca). Temperatura u sobi preko noci zna da padne i na 13-14 stepeni pa isto tako i u terarijumu. Problem je sto ne znam kako da ga zagrejem tokom noci, video sam da postoje folija grejaci ali isto tako vidim da ga koriste samo oni sa staklenim terarijuma, a moj je od OSB-a.

    Sta mi preporucujete? Hvala unapred!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Grejanje terarijuma

    Citat Prvobitno napisao johntravolta89 Pogledaj post
    Pozdrav svima, da ne otvaram novu temu, posto ista odgovara mom problemu. Imam terarijum (100x50x40) sa bradatom agamom (stara nepuna 3 meseca). Temperatura u sobi preko noci zna da padne i na 13-14 stepeni pa isto tako i u terarijumu. Problem je sto ne znam kako da ga zagrejem tokom noci, video sam da postoje folija grejaci ali isto tako vidim da ga koriste samo oni sa staklenim terarijuma, a moj je od OSB-a.

    Sta mi preporucujete? Hvala unapred!
    Probaj ili sa lampom da grejes odredjeno mesto gde ti je staklo, da nadjes kabl grejac ili ja sam cak cuo od prodavca da imaju kamen grejace, stim da ne znam kolko su prakticni i sigurni ti kamen grejaci ali ti svakako proveri

  9. #9
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Grejanje terarijuma

    Da ne otvaram temu bespotrebno jer je naslov idealan.. zanima me koja je jačina grejača potrebna da bi temperatura u teru bila optimalna bez potenciometra, izolacije i svega ostalih.. ako neko zna, hvala unapred

  10. #10
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Grejanje terarijuma

    Pitanje ti ne sadrzi najbitniju stvar - koja zivotinja je u pitanju?
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  11. #11
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Grejanje terarijuma

    Zmija, konkretno boa i mlečna

  12. #12
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Grejanje terarijuma

    Vidi sa Kimom, on prodaje gotove. A slicno, a opet raylicito pitanje i ja imam, ali cu otvoriti novu temu...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  13. #13
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Grejanje terarijuma

    Znam da imaju gotove ali me samo za nikako ako neko zna od koliko su vati jer ja imam jedan i na njemu ništa ne piše a održava temperaturu

  14. #14
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Grejanje terarijuma

    Ja sam imao od 20,40 i 60W ako se dobro secam...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •