Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: pobjegli lateri

  1. #1
    Član woogel'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    47

    Uobičajeno pobjegli lateri

    pobjeglo mi oko 30 malih latera, tek izleglih iz ooteka, po kuhinji, pa me zanima, je li iko imao takav slučaj i šta mi je za raditi? Hoće li preživjeti, jer su tu ipak frižider koji radi nonstop i tu im je toplo i naravno šporet?!

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: pobjegli lateri

    Desilo se meni,do duse preko leta.Za 1 dan sam ih imao u bukvalno svakoj prostoriji.Ubijao ih jednog po jednog,ali sam uvek nailazio na jos po kojeg.Posle treceg dana sam uzeo insekticid u prahu i na petnaestak papirica sam posuo po malo i rasporedio po kuci,(po coskovima, iza ili ispod namestaja).Za dva dana nije bilo ni jednog.Posle nedelju dana sam samo posklanjao te papirice.

  3. #3
    Član woogel'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: pobjegli lateri

    nema mi druge, no da to uradim. je li svejedno koji da uzmem ili ima neki specijalni?

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: pobjegli lateri

    Ako su tek izašle iz ooteka mislim da su male šanse da dugo prežive. Problem bi bio da ti je pobegao veći broj odraslih.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: pobjegli lateri

    Ja sam uzeo prvi na koj sam naisao,ne mogu da se setim koj.Pazi samo da ti bude daleko od ljubimaca i hrane koju gajis za njih.

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: pobjegli lateri

    Meni se na sred sobe prevrnula kutija sa 100+ odraslih lateralisa i pobegli su svi, dva sata sam ih vijao i hvatao po sobi vecinu sam pohvatao a neki su morali i da stradaju.. I nikad se nisu pojavili preziveli primerci I ja mislim da su male sanse da te tvoje prezive dugo ako su bas mali... Probaj sa tako nekim praskom oko najblizih tamnih vlaznih i toplih mesta u blizini gde su pobegle..
    love of tarantulas..

  7. #7
    Član woogel'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: pobjegli lateri

    kako kažete, neću još preuzimati nikakve mjere, dok ne primjetim, da su počeli da rastu, ako primjetim do tada ijednoga. Bio sam u poljoprivredim apotekama i nemaju nikakve praškove, samo kuglice i sprej.

  8. #8
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: pobjegli lateri

    Kuglice provereno ubijaju insekte. A kad mogu da ubiju bubašvabe koje su naviknute na mnoge otrove, mnogo će lakše ubiti lateralise, koji nisu

  9. #9
    Član woogel'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: pobjegli lateri

    nisam ih vidio par dana, mora da su se vješto skrili, ali ako ih primjetim, nema im spasa

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •