Prikaz rezultata 1 do 17 od 17

Tema: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2014
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    3

    Uobičajeno Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    Prvi put cuvam tarantulu, vec 3 dana ne jede nista (od kako sam je uzeo) a znam da ni 2 dana pre toga nije jela jer sam cekao da mi je isporuce. da li je ovo ponasanje normalno ?
    Usput dva moja druga su takodje kupili i njihove tarantule su jele,jedino moja odbija da jede ..

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    Druze, normalno je da tarantula ne jede po par meseci, a ne par dana Samo polako, bice to sve ok
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2014
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    Hvala
    ja sam se uplasio zato sto su tarantule mojih drugova pojele hranu .. a moja samo bezi od nje

  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    Mozda se blizi presvlacenje, mozda jednostavno nije gladna, a mozda joj treba jos malo vremena da se privikne na nov habitat, jer je prezivela stres prilikom transporta.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2014
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    0k , nadam se da joj nije nista

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    Nije joj nista sigurno.Samo vodi racuna o odrzavanju vlage u terarijumu a hranjenje ne treba da te zabrinjava.Mogu one jaaaaako dugo bez hrane.Dobro dosao u tarantularisanje!

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    Moze takodje biti do velicine plena, ako je neumereno veci od nje... Mada su one prozdrljive....

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    Ma nema da brines bice ona ok,sto kazu ovi ljudi pre mene sa vise iskustva od mene tarantule i po par meseci mogu bez hrane ili odbijaju,a mozda hoce i da se presvlaci

  9. #9
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2014
    Lokacija
    srbija
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    uh, ajd sad malo ja...lasiodora p.mi je pobegla juce po prvi put a imam je tri godine. Vratio sam je i od tada, kad se malo zagrejala posto mi je soba bila hladnjikava, non-stop kruzi po terarijumu i definitivno trazi mesto gde moze da se popne i izgleda mi pobegne ponovo
    O cemu li se radi nemam pojma, bre temperatura je oko 23 stepeni, redovno dobija cistu vodu. Da li sam pogresio jer joj jos uvek nisam menjao podlogu a neznam ni gde da je nadjem...
    Aj laku noc, pa ko od iskusnijih vidi ovo sto sam napisao zamolio bih za savet ili odgovor...
    pozdrav

  10. #10
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    Citat Prvobitno napisao buba1980 Pogledaj post
    uh, ajd sad malo ja...lasiodora p.mi je pobegla juce po prvi put a imam je tri godine. Vratio sam je i od tada, kad se malo zagrejala posto mi je soba bila hladnjikava, non-stop kruzi po terarijumu i definitivno trazi mesto gde moze da se popne i izgleda mi pobegne ponovo
    O cemu li se radi nemam pojma, bre temperatura je oko 23 stepeni, redovno dobija cistu vodu. Da li sam pogresio jer joj jos uvek nisam menjao podlogu a neznam ni gde da je nadjem...
    Aj laku noc, pa ko od iskusnijih vidi ovo sto sam napisao zamolio bih za savet ili odgovor...
    pozdrav
    Da li je u pitanju mužjak ili ženka? Da li ima skrovište u terarijumu? Kolika je vlaga?

  11. #11
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2014
    Lokacija
    srbija
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    Zenka, ima skroviste, a vlaga je...pa posto nemam neki merac vlaznosti, mislim da ima, da kazemo,dovoljno vlage, do sada nije bilo nikakvih problema............ako je ovo uopste problem

  12. #12
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    Za pol sam pitao jer mužjaci aktivno traže partnera nakon sazrevanja a pošto je ženka onda nije do toga. Nedostatak skrovišta je takođe razlog čestog istraživanja terarijuma kao i povećana vlaga zbog koje tarantule šetaju isključivo po stranicama terarijuma.
    Kakav ti je poklopac na terarijumu kad je uspela da pobegne? Daj neku sliku.

  13. #13
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2014
    Lokacija
    srbija
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    hvala na odgovorima i interesovanju, organizovacu se sutra za slike jer smo se uveliko spremili za spavanjac, mora da se sljaka sutra ili ti danas :-)
    laku noc, hvala i cujemo sesutra

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    Dok sam bio na moru svoju geniculatu sam drzao u plasticnoj kutiji i tada sam kod nje prvi put video ponasanje da po svaku cenu pokusava da pobegne iz kutije... Pela se na poklopac, provlacila zube kroz rupe za ventilaciju... Cini mi se da sam cak i pisao po forumu o tome, ja sam tada sumnjao na klimu (procitao sam negde da znaju tako da se ponasaju zbog trujenja vazduha)

    Kada sam je vratio u terarijum o5 je pocela normalno da se ponasa...

    Moguce da joj nesto nije odgovaralo u kutiji... Ne znam sta bi u tvom slucaju moglo da joj zasmeta posle 3 godine... Sto bi reko nas narod: "poludela od dobrote"

  15. #15
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    Mod edit:
    Svi postovi u kojima postoji potražnja ili ponuda idu ISKLJUČIVO u male oglase. Molimo pročitajte pravila foruma pre postovanja ili bar obaveštenja na vrhu svakog foruma. Detaljnije objašnjenje.

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    Kontaktiraj Kima, mozda on ima ili postavi ovde na forumu u potraznji da trazis zenku l.p. i brzo ce ti se javiti neko ko ima na prodaju.. a oko slanja nemas brige jer svi uglavnom salju busom ili kurirskim sluzbama..
    love of tarantulas..

  17. #17
    Novajlija Lord Vader'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Moze pomoc u vezi l. parahybana ?

    imao sam slican problem ...ali se kod mene ispostavilo da je u tresetu bilo mnogo nekih sitnih bubica , zamjenio sam treset i moja Zelda se pocela ponasati normalno

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •