Prikaz rezultata 1 do 4 od 4

Tema: Poecilotheria metallica iskustva

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    8

    Uobičajeno Poecilotheria metallica iskustva

    Pozdrav svima. Nov sam na forumu. Vec duze vreme planiram da nabavim Poecilotheria metallica. E sad, ako bi neko mogao da mi napise nesto iz prve ruke o toj vrsti, iskustva itd. bio bih zahvalan

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Poecilotheria metallica iskustva

    Pa ne znam sta te zanima? Arborealna je vrsta, najmanja iz roda Poecilotheria, raste samo oko 15cm(sto je po meni jedina mana ), i trebalo bi da joj je otrov najslabiji u rodu. E sad nesto iz prve ruke: Moja je jako plasljiva, smugne u skloniste na najmanju vibraciju, pa cak i kad se upali svetlo. Raste nekom umerenom brzinom. Ima dobar apetit, retko odbija hranu(pritom je ne hranim na 3 dana, nego na 10-ak). Drzim je na 27-28C i ima posudu sa vodom uvek u terarijumu. Trenutno je sa muzjakom, pa cemo da vidimo sta ce biti...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Poecilotheria metallica iskustva

    Pa konkretno me zanima koliko je zahtevna vrsta, i koliko je opasna zbog otrova i brzine? Kako se hrani?

  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Poecilotheria metallica iskustva

    Nije zahtevna, drzis je kao ostale Pokije(osim rufilate i subfusce highland koje traze nesto nizu temperaturu), znaci terarijum otprilike 20x20x30, 5-7cm treseta, posuda sa vodom i neka dekoracija(panj, kora, grana i sl.). Kao sto rekoh, otrov joj je najslabiji medju Pokijima, ali Pokiji su jedan od najotrovnijih rodova Mada to naravno ne treba da te odvraca, samo pazi i bice sve ok. A hrani se kao i sve druge T, insektima. Ja moju hranim dubiama i to sa pincete uglavnom
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •