Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 45

Tema: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    BG
    Postova
    22

    Question Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Kao prvo, pozdrav svima, novi sam clan foruma i imam jedno pitanje na koje verujem da ce mnogo vas imati i odgovor jer imate vise iskustva i znate vise informacija od mene koje su vezane za ovu temu. E ovako, posto sam u poslednje vreme stvarno bez kinte i posto evo hvala Bogu dolazi lepo vreme, ja bih poceo da skupljam insekte iz prirode i da njima hranim svog Bradonju E sad, mene interesuje da li on moze da jede one male sicusne bubice koje se zovu Crvene stenice, imaju crne tackice na ledjima i redovno idu zalepljene jedna uz drugu (zadnjicom) . Verujem da vecina vas vec zna na koje bubice mislim, a posto ih ima u blizini moje kuce na TONE , pitao sam se da li mogu njima hraniti svog zmaja ? Teren sa kog bi ih uzimao je oko jedne osnovne skole, vidim ceo zivot ih ima masu oko te skole pa sam se pitao da li ih uopste prskaju, ne bi trebalo jer ih nikad nije bilo manje nego sto je inace, znaci po nekoj logici (mojoj) ne prskaju te bube jer su stalno tu, od kad znam za sebe i tu skolu znam i za te ruzne bube da su tuda.

    Ajde ko ima odgovor neka pomogne, hvala u napred .

    Vuchko

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Bor
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Mislim da ne bi moglo. Ono moglo bi, ali nije pozeljno, jer stenice imaju neku gorcinu u sebi valjda...

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    BG
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Pa dobro, da ja probam pa da vidim ako mu se ne svidja onda nista ... Hvala na odgovoru !

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    O tome da li ćeš imati para za insekte si trebao da razmišljaš pre kupovine agame. Ako ne možeš kupiti hranu iz uzgoja uvek je bolje da prodaš ili pokloniš agamu nekome ko će moći to da joj priušti. Pod tim "bolje" mislim bolje za agamu.
    Ima dosta prežvakanih tema o ovome pa prelistaj forum i naći ćeš gomilu razloga zašto je potrebno davati isključivo hranu iz uzgoja.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    BG
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Pa kao prvo nisam kupovao agamu nego sam je dobio na poklon, a kao drugo mnogo sam je zavoleo i ne bi mogao da je dam nikome , a kao trece ni sam nisam mogao da zamislim da cu doci u ovakvu finansijku situaciju. Tako da nemojte da me hejtujete, nego prijateljski nastorojene savete zelim, ne hejt... Hvala na odgovoru u svakom slucaju !

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Mislio sam da je reč "hejtovanje" odavno izašla iz upotrebe ali izgleda da nije još. Ne bih ni pisao na ovu temu da si poslušao Blizzard-ov savet i odustao od te ideje. Veruj mi da ti neće niko sa foruma potvrditi da možeš davati stenice ili bilo koje druge insekte koje nađeš napolju.
    Pretpostavljam da agama nije velika pa uzmi u obzir da će ti za odraslu trebati višestruko više insekata nego sada i još plus biljna hrana. Ako si je dobio na poklon i nisi još upućen šta sve takva životinja zahteva, moraš se potruditi da iščitaš što više tema na forumu a konkretno rešenje za problem koji sada imaš je da pozajmiš od nekog pare za insekte i pokušaš da sam održavaš koloniju kako bi ih stalno imao na raspolaganju. Recimo da bi miks B. dubia različitih veličina sa 20-ak odraslih mužjaka i ženki od ukupno 150-200 buba bio dovoljan za početak kolonije (ukoliko je agama još mlada).
    Poslednji izmenio hey-ho; 01.03.14. u 14:07.

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    BG
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Pa kao sto vidis nije izasla iz upotrebe. Znam vrlo dobro sta sve zahteva agama i obezbedio sam joj sve sto je potrebno, samo sam trenutno u losoj situaciji sa keshom. A ta ideja o odrzavanju kolonije nije uopste losa, moracu malo vise da se pozabavim na tu temu i da procitam malo vise o tome . Hvala jos jedared druze !

  8. #8
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Nema na čemu. Evo ti tekst o uzgoju B. dubia:
    http://www.teraristika.org/forum/sho...blaptica+dubia

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Vuchko,ajde da se i ja ukljucim.....
    Ziva hrana iz prirode nosi u sebi parazite,bakterije a najgore od svega protozoe....Zato se ne preporucuje hranjenje tom hranom a ne zbog neceg drugog.U pocetku ce da ti klopa o.k.ali kasnije je gotova.
    Ajde ja sam za akciju,ako neko ima viska buba,da ti pokloni ili pozajmi....
    Otvori temu sa nazivom /Molba za bube/ i nadam se da ce ti neko izaci u susret...drzim ti palceve...

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Jasta brate,a i nadji posao.
    Siguran sam da ce dobri ljudi da izadju u susret!
    A i sam mozes da uzgajas bube,one se valjda mnoze brzo.
    Poslednji izmenio DutchSc; 01.03.14. u 19:14. Razlog: Dodatak

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Bor
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Pa eto ti prilike ako si los sa kesom uzmi i pravi koloniju. Samim tim bi mog'o da obezbedis pristojne obroke Agami i kolku-tolku zaradu!

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    BG
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Hvala vam drugari bas ste carici Al sramota me da otvaram temu da molim nekog za bube, ### snacicu se vec nekako kako sam do sada . Aj hvala jos jednom pa se vidimo

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Ako si dobar sa nekim ko se jos bavi teraristikom neka ti pomogne da te malo pogura sa bubama dok se ne snadjes.. Mada gledaj da sto pre nekako izakcijas neke pare i uzmi pristojnu kolicinu buba i kad zapocnes svoju koloniju onda si miran u buduce.. Samo imaj na umu da ti za to treba neka pristojna kolicina odraslih dubija, i sve to vreme da hranis agamu a i da pored uvek ima dovoljan broj odraslih da se razmnozavaju, malo potraje dok ne pocnu da se razmnozavaju kao lude, ali veruj mi da ce ti to svi savetovati da uradis, ne isplati ti se da stalno kupujes bube.. Tako da jednom se otvori i posle si miran
    love of tarantulas..

  14. #14
    Član
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    BG
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Dobro, a koja je to "pristojna kolicina" ako moze neko da mi kaze tacan broj

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Pa nemam pojma, jeste da treba malo para ali uzmes 100-150 odraslih muzjaka i zenki, i 50ak malih i srednjih mesano, i onda si miran sigurno, samo malo vremena da pocnu da se razmnozavaju i da rastu ove manje, drzi ih na malo vecoj temp oko 30ak c' i brze ce napredovati..
    love of tarantulas..

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    BG
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Ok, hvala jos jednom na pomoci !

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Javi se za dogovor privatnom porukom. Obezbedicemo dubije, da mali ne jede kojesta.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Evo resenjaaa. Brat Bluie je tu

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    BG
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Klasican BRAT !

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    BG
    Postova
    22

    Thumbs up Odg: Ishrana Bradate Agame Crvenim Stenicama (crvene bubice sa crnim tackicama)

    Evo malo slika moga zmaja i dubija koje nisam jos uvek smestio u odgovarajucu kutiju nego jos uvek stoje u istim kutijama u kojima sam ih dobio od brata Bluie-a ! Hvala ti jos jednom brate do neba - izasao si mi u susret nevidjeno necu ti ovo zaboraviti ! Mogu vam reci da ima dosta novorodjencadi samo svrljaju po kutijama E samo me nesto brine, mom zmaju je malo POBELELA glava, da'l je to normalno i zbog cega se to desava, jel to znak da treba da mu se promeni koza uskoro ili mu nedostaje necega u organizmu ? Molim vas za sto brzi odgovor da znam sta je i da skinem brigu s vrata ... Evo slicica ... Ima ih malo vise tako da uzivajte Tu je i jedna slicica sa dnevnog suncanja na pravom suncu Mogu vam reci da je *ebeno uzivao na pravom suncu i da se nije mrdnuo pola cuke, obicno kad ga stavim tako u krilo bude miran par minuta i samo od jednom krene da shparta pun gas
    Slike Slike

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •