Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Pocetak Teraristicarenja :)

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Pocetak Teraristicarenja :)

    Pozdrav svim clanovima foruma i onima koji ga cesto posecuju
    Nesto sam razmisljao kako bi bilo zanimljivo da svi clanovi napisu svoja iskustva kako su uopste dosli do gekoncica, tarantula, zmija... Kako smo svi mi upali u ovaj svet teraristike
    Da osvezim malo forum a i da proslavim sebe kao zvanicnim ljubiteljem egzoticnih zivotinja na forumu
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Pocetak Teraristicarenja :)

    Pa da krenem prvi !
    Naime krenuo sam na rodjendan kod drugarice, imala je divnog maltezera koji je svima okupirao paznju! Medjutim malo kasnije pojavljuje se njena sestra (od tetke ja mislim) sa nekom crvenom kutijicom, ventilacijom sa strane i odozgo i nekom 'zemljom' ( nisam tad znao da je treset u pitanju )!
    Prisli su svi onako iznenadjeni da vide sta drzi u toj kutijici i potpuno zaboravili onog maltezera, otvorila je poklopac i ruke su pocele da joj drhte, onda je moja drugarica koja je inace slavila rodjendan pitala da li moze da drzi tarantulu u ruci! E tad su se skoro svi razbezali jedino sam ja i mozda jos neko ko je ostao pomislili kako je to ustvari super ljubimac.. a da ne napominjem kad sam cuo 'tarantula' kako sam bio apsolutno odusevljen ( oduvek sam voleo egzoticne zivotinje hahah )
    Drugarica je uzela tarantulu pa su i njoj takodje pocele da se tresu ruke pale su par fotki i onda su krenula pitanja: Da li je otrovna, koliko raste, sta jede... Kad su je vratili posle nekoliko minuta u onoj kutiji ostavii su je na nekom stocicu da je gledamo E od tad sam dosao na ideju da i ja uzmem jednu i tako je sve pocelo kod mene ^_^
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pocetak Teraristicarenja :)

    Ne mogu da se setim tačno šta sam hteo da kupim, ali, uglavnom, dobio sam neke pare od babe na samrti uz reči da uzmem nešto po čemu ću je se sećati, tad sam tražio po netu šta bih uzeo, gledao sam da kupim nešto totalno nevezano za teraristiku i u jednoj od pretraga sam slučajno naleteo na neku temu o tarantuli, tad sam shvatio da te živuljke imaju da se kupe i kod nas i odmah sam se učlanio i kontaktirao Kima. Malo je reći da sam bio oduševljen saznanjem da teraristika živi i u Srbiji, msm, ceo život gledam emisije o životinjama, a onda saznam da neke od njih mogu i kupiti, ludilo.
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Pocetak Teraristicarenja :)

    Pa,pocelo je tako sto devojka nije znala sta da qpi svom decku kome inace nista ne treba,a s obzirom da sam ceo zivot crtao pauke i kao klinac cuvao u tegli gomilu njih,nasla je na netu(Zare)da moze u Srbiji da se kupi tarantula.Pitala me da li hocu i tako je ludilo krenulo...Sad se kaje jer je pokrenula opsesiju koja traje cirka 3 godine i ne namerava da prestane...

  5. #5
    Član Relja'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Borca
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Pocetak Teraristicarenja :)

    Ja sam jos kao mali voleo sve te ,,cudne" zivotinje posto je i moj cale imao skorpije,zmije,zabe,glodare,akvarijum i jos mnogo raznih zivotinja pa sam nasledio ljubav prema tome
    Iako sam nov u ovome i imam samo dve tarantule planiram da kupim jos 5-6 vrsta u skorije vreme a posle toga prelazim na skorpije

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Pocetak Teraristicarenja :)

    Ja sam prvi put video zmiju (mislim da je to bio albino burmanac ) sa oko 2 godine(tolko su mi moji rekli da sam imao godina) u nekom pet shopu u Novom Sadu , on je zatvoren jos odavno . Rekli su mi da sam stalno gledao zmije kad smo tamo isli , cak mi je i covek koji je tamo radio dao nekoliko puta da ih drzim . Moji su tamo isli da nose neku robu , jer drze isto pet shop , al u Somboru. I tako posle nekog vremena , ja za svoj 4. rodjendan dobijem loptastog pitona . On je bio kod nas 6 godina , i onda su nam ga oduzeli ovi iz ministarstva jer nismo imali odgovarajuce papire ..... Tad sam bio bas skenjan , cak smo i isli u zooloski vrt na Palicu , gde se nalazila moja zmija , u nadi da cemo je vratiti , ali nista . I tu ja napravim pauzu od hobija do pre negde 2 godine kada sam od Kima uzeo prvog gustera , i naravno na tome se nisam zaustavio , onda je doslo jos gustera, pa tarantule , pa zmije i nadam se da ce biti jos mnogo toga !
    "Tongs are for snags, not for snakes"

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •