Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Ishrana Jemenskog Kameleona

  1. #1
    Novajlija CockardA'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    6

    Uobičajeno Ishrana Jemenskog Kameleona

    Ovako, planiram da uzmem kameleona pocetkom leta, citam vec par godina o njima i mislim da sam spreman za taj izazov. Ali muci me samo njegova ishrana. Koji insekti su neophodni za ishranu i za koji vremenski period mogu da se zapocnu kolonije koje ce se odrzavati kad kupim kameleona..
    Izvinjavam se ako ovakva tema postoji, ali veliki je forum pa nisam nasao

  2. #2
    Član PicVajZ'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ishrana Jemenskog Kameleona

    Pozdrav covek,

    Ja se trudim da mom kameleonu obezbedim nekliko vrsta inekata (u svakom trenutku bar tri). Vole raznovrsnu ishranu potrebna je takva - moje misljenje.
    Dubie, Fobasi, Cvrci I Lateri su ono sto lako mozes naci na trzistu, a sve je odlicno za kmeleona Suplementi su ti neophodni za malog kamleona, ali nemoj da preterujes sa tim.
    Vole da grickaju I lisce, tako da nikako nista toksicno od biljaka u terarijum. Znam da neki ljud daju I vocke kameleonima, moj jos uvek nije za taj experiment

    Kameleoni jedu dostaaaa, kao mali nemaju poblma da smazu 10ak-15ak insekata dnevno(odgovaajuce velicine naravo), te kolonija nije uopste losa ideja. Moj konkretno ne odbija nista od insekata, ali mozda tvoj hoce, pa mozda sacekaj da vidis sta mu je favorit u ishrani,pa onda zapocni kolonju.

    Svakako ima dosta ljudi na forumu koji ti mogu pomoci oko kolonija, a I svakako strucnijih kad su kameleoni u pitanju. Inace zivuljka je fenomenalna, bices jako zadovoljan

  3. #3
    Novajlija CockardA'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Ishrana Jemenskog Kameleona

    Cini mi se da dosta jeftinije ispada ako zapocnem koloniju par meseci pre kupovine gustera, jer tako necu morati da kupujem stalno insekte, a i ako mu se nesto ne svidja necu biti na velikom gubitku. U svakom sluicaju cekacu da odgovori neko strucniji ali mi ovo izgleda kao dobra ideja..

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Ishrana Jemenskog Kameleona

    Pozdrav, naravno da ti je mnogo isplativije ako imas svoje bube, tj svoju koloniju, onda si uvek miran i ne trosis pare.. Nisam strucnjak za kameleone ali mislim da ne bi sigurno obdijao lateralise ili dubije pa za sada je najbolje da uzmes dubije i lateralise, i zapocnes sad koloniju da bih do leta taman pocela da napreduje kolonija... Potrebno im je malo vremena da pocnu da se ramnozavaju ali tebi ide u prilog to sto uzimas kameleona tek na leto.. I to je mnogo dobra ideja da sad polako uzmes bube, da bi se do leta obezbedio..
    love of tarantulas..

  5. #5
    Novajlija CockardA'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2014
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Ishrana Jemenskog Kameleona

    E to sam hteo da cujem

  6. #6
    Član AleksA1'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Ishrana Jemenskog Kameleona

    evo sta sam izvukao sa neta za jemenca:"hranjeni insekti bi trebalo da budu zaprašeni suplementima kalcijuma (puder kalcijum karbonata ili kalcijum glukonata) dva puta nedeljno za odrasle kameleone, i svaki dan za mladunce.Dobra hrana za ishranu insekata uključuje leguminoze, kukuruz, šargarepu, sladak krompiir, zeljasto povrće, repasto povrće, brokoli, spanać, jabuke, narandže, kao i mekinje i ostale žitarice."

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Ishrana Jemenskog Kameleona

    Sto se tice kameleona omiljena hrana mu je cvrcak tako da bih ti ja preporucio da ti to bude glavna ishrana a sve ostalo dodajes, bar se kod mene tako pokazala a i u nekim istrazivanjima sam video da mu je to omiljena hrana

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •