Prikaz rezultata 1 do 16 od 16

Tema: Standardni problem: leopard gekon ne jede

  1. #1
    Član wazzup'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    77

    Uobičajeno Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Imam leopard gekona, nije baš mlad, srednji onako, 20 cm u dužini (od njuške do kraja repa). Ne jede već više nedelja, grejanje je non-stop uključeno, vode ima u svakom momentu, kreće se po terarijumu, uzimam ga i u ruke svakodnevno (ne prisiljavam ga, već se sam popenje). Ranije je jeo fobase, a sad pojede jednog - dva u intervalima od po 2 nedelje. Šta mislite da je problem? Jako se brinem...

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Kod mojih se nije dešavalo da ne jedu tako dugo. Ako mu rep nije mršaviji nego pre onda nemoj da brineš, trebalo bi da počne da jede. Ubaci mu latere da trčkaraju ili ih stavi u neku posudicu iz koje ne mogu da izađu da bi propratio ako pojede i koliko. Javiće ti se neko iskusniji na tom polju.

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Slažem se sa Filipom, ako nije počeo vidno da mršavi, nema razloga za brigu, prave nekad leopardi dijetu. A može da se desi i da im dosade fobasi, neki leopardi ih jedu samo ako nema ništa bolje Probaj da mu daš lateralisa ili dubiu, pa vidi kakva će reakcija biti.

  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Ja sam imao jednog muzjaka koji je hteo da jede samo sa pincete/ruke. Kad mu pustim latera u terarijum, trce oko njega, pa i po njemu, on nista. Odmah posle toga uhvatim latera pincetom i stavim ispred njega, polomi se na onu pincetu koliko se zaleti!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  5. #5
    Član wazzup'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Rep je još uvek "debeljuškast", kao i sam gekon, ne vidim nikakve znake naglog mršavljenja. Vitalan je i sve to, normalno unosi vode... E da, ja ga već duže vreme hranim fobasima, ali ne znam kako bih ga hranio sa lateralisima? Užasno su mi gadni, sve me neka jeza uhvati kad ih vidim, a ne još da ih držim u ruci! Imao sam strah i od fobasa koji sam prevazišao jednostavnim ubeđivanje samog sebe da nisu ljigavi, da su zanimljivi i tako sam prevazišao strah od njih, ali od lateralisa nema šanse! Razmišljao sam o kupovini pincete za hranjenje, ali mi je relativno skupo 1000 din za dva metalna štapića...

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Ako se gadiš insekata, ne bi trebalo da čuvaš guštera koji ih jede. Samo jedna vrsta hrane nije dovoljna za guštere, moraš da kombinuješ. Dubije su dosta sporije od lateralisa, pa ti preporučujem da njih probaš da daš gekonu. Ja kod mog gekona ostavljam nekoliko dubija ili lateralisa da žive sa njim u terarijumu, i redovno im ostavljam hranu. Gušter tako jede kad mu se jede, ali ne mora da znači da će svaki tako. Probaj, pa vidi.

  7. #7
    Član wazzup'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Evo, konačno, pre 3 dana gekon je počeo da jede redovno i više nemam brige . Kupiću pincetu i lateralise pa ćemo malo kombinovati.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Dobro je da je sve u redu,drago mi je.
    Moja Deny nece da jede ni fobase ni dubie,ponekog lateralisa smaze i to sve otkad je probala cvrcke,njih je tukla po 5 dnevno,sad kad ih nemam pojede po jednog lateralisa dnevno.
    Ajde da i ja pitam nesto ovde da ne otvaram novu temu.
    Primetio sam da joj je boja tamnija nego kad sam je uzeo,tad je zuta bila bas zuta,sada su joj sve boje izbledele(ne radi se o presvlacenju,tada pobeli,to izvalim)
    I jos jedna stvar,na nosu,da ne kazem njusci pojavila se kao ostecena koza,suvog izgleda,bele tackice. Oba presvlacenja su bila malo mucna,tu na glavi joj uvek ostane koza,ali stapicima i pincetom sam sve lepo uklonio i sve je lepo izgledalo 5 dana i sad se ovo pojavljuje,prvo kao presijavanje koze,pa posle sve belje.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Lose presvlacenje se desava usled nedostatka vitamina A,sto znaci da laterima,fobasima ili cime vec hranis gekona ubacis sargarepu.Moras da imas jednu posudu sa vlaznim treset koji isto pomaze u presvlacenju.Sto se tice ishrane prvo pitanje imas li folija grejac,ako nemas cime grejes terarijum?
    Sve dok imamo uspomene,ostaje nam proslost,sve dok imamo nadu ceka nas buducnost

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Sve je ispostovano
    Folija grejac na jednoj trecini(30-32-35C)
    Vlazan treset u kucici
    Sve bubice dobijaju sargarepicu
    Presvlacenje ide ok sem te dve tacke,glava od polovine,kod ociju i nosa i jedna nogica

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Evo opet se presvukla,nema vise onih flekica na nosu. Potopio sam je po Kimovom savetu u plitku mlaku vodicu 15 minuta,poklopio posudu,i skinuo jednim potezom. Kako je slatka i mekana

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Posto niko ne pise,ja cu sam sa sobom.
    Danas je opet bilo presvlacenje i prvi put sam je cuo da sisti,uzeo sam je posle petnaestominutnog potparivanja u vodici,bila je uplasena i sve vreme sistala,ali smo uspesno obavili skidanje zaostale koze.

  13. #13
    Član wazzup'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Drago mi je da nije bilo nikakvih problema, to je najvaznije. I mom gekonu nekad ostane nepresvucena koza na glavi, ali on to uglavnom sam skine nakom desetak minuta. Pecina u kojoj se krije je spolja "bodljikava" i gekon se obicno par puta ocese o te "bodlje" i skine svu nepresvucenu kozu.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Kod nas svako presvlacenje,moramo da se potparujemo i skidamo sa glave i nogice...
    Imam utisak da koza na samom nosu nije spremna za presvlacenje,dok on ceo pobeli,nosic i je dalje normalan

  15. #15
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2014
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    hej, i meni treba pomoc. Uzeli smo leopard gekona u ponedeljak, sve je bilo ok, ali on sad ne jede uopste, nije smrsao, rep je super, a stomak mu je roze-ljubicaste boje. Da li moze neko da mi da savet sta da radim s njim? Ljudi od kojih smo ga uzeli su na moru i vracaju se tek za desetak dana a meni je to puno da cekam.:/

  16. #16
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Standardni problem: leopard gekon ne jede

    Za početak postavi neku sliku gekona, ako može da mu se vidi stomak.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •