Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Uginuo loptasti

  1. #1
    Novajlija Nesoni'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    6

    Uobičajeno Uginuo loptasti

    Moram da vas obavestim da mi je loptasti iznenada uginuo. Sinoc je bio aktivan malo smo setali po sobi a veceras kad sam dosao da ga obidjem on lezi na boku mrtav..Kad sam ga podigao iz njega je curela neka vodica koja je bas smrdela i vidim da je oko njega isto bilo mokro.Sta je razlog ne znam ali znam da cu da presvisnem za njim..

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Uginuo loptasti

    Saucesce.....i meni su moje zivotinje kao clanovi porodice/a nemam ih malo...pa kad neka ugine prezivljavam to kao ti sad...
    Koliko je bio star?
    Nista,moj ti je savet dezinfikuj posudu ili ter.gde si ga drzao,proluftiraj, pa u
    nabavku nove bebe...drzi se.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Uginuo loptasti

    Doživeo sam isto to sa loptastim. Bila je neka trampa i nije pokazivao nikakve znake bolesti, dobro uhranjen, aktivan, hranio se i samo jedan dan se omlitaveo curila mu voda iz usta i u ruci mi uginuo. Dugo sam smatrao da sam nasamaren prilikom trampe ali eto vidim da možda i nisam!

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Uginuo loptasti

    Vrlo je moguce da je u pitanju kriptosporidioza. Uzrocnik je protozoa Cryptosporidium serpentis koja kada razvije klinicku sliku izaziva sigurnu smrt. Parazit se prenosi sa zmije na zmiju orofekalno, a oboljevaju i druge vrste gmizavaca koje takodje mogu prenositi uzrocnika. Kada se zmija inficira moze godinama da nosi uzrocnika u sebi i da ne ispolji klinicku sliku (ukoliko nije dozivela stres i nije pao imuni sistem). Inace parazit napada sluznicu zeluca i creva i ostecuje crevne resice. Klinicka slika obuhvata povracanje, smrdljive prolive, izmrsavelost, otok u predelu zeluca (cesce se zapazi kod smukova), a naravno javlja se i iznenadna smrt. Ne kazem da jeste to u pitanju, ali mi po klinickoj slici deluje najrealnije. Ostalo sto moze doci u obzir mogu biti druge protozoe (Eimeria, Isospora), plucni paraziti (Penatastomatida), neki nervni virus, a takodje je kod zmija zapazena i pojava miokarditisa i iznenadne smrti.

  5. #5
    Član wazzup'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Uginuo loptasti

    Meni je takođe žao zbog vašeg gubitka Nesoni... Kao što carcharias kaže, meni su isto moji reptili (imam ih dva) BUKVALNO kao članovi porodice i stvarno ne bih znao šta ću kad bi mi neki, ne daj Bože, uginuo.

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Uginuo loptasti

    Nadam se da ti je lakše nakon odgovora drugih ljudi, barem znaš da zmija nije uginula tvojom krivicom jer si je npr. nepropisno držao, tako da nemoj odustajati od nabavke nove.

  7. #7
    Novajlija Nesoni'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Uginuo loptasti

    Hvala svima na brizi, znaci kao da mi je clan porodice ne daj boze umro tako se osecam.Nisam siguran da sam spreman jos uvek za novog ljubimca..

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Godfather'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Uginuo loptasti

    Mnogo mi je zao druze
    Pozz...

  9. #9
    Član Reventon'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Uginuo loptasti

    Mozda mislis da nisi spreman, ali ako ga nabavis, veruj mi da ce ti biti lakse... Meni su bukvalno iz cista mira (ne u isto vreme, naravno) uginuli corn snake butter i pauk holothele incei i ne mogu ni da opisem koliko mi je bilo krivo. Ali, briga i rad sa novim ljubimcem stvarno mogu da potisnu bol za starim

  10. #10
    Član StefanUndy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    55

    Uobičajeno Odg: Uginuo loptasti

    Jedno pitanje da ne otvaram novu temu. Zenka regiusa ne jede vec duze vreme, nekih dva meseca..Nece ni ziv plen tako da ne znam sta je u pitanju. Jel zna neko sta je problem?

  11. #11
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2014
    Lokacija
    Novi Banovci
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Uginuo loptasti

    Probaj da je ostavis preko noci u kutiji sa plenom napravi neke rupice za vazduh i to je to.Inace nista cudno kod loptastih znaju po dosta duze da ne jedu.skloni su stresu.Jel ima mesto za skrivanje?

  12. #12
    Član StefanUndy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    55

    Uobičajeno Odg: Uginuo loptasti

    Ima ali ne moze uvek da stane cela, sve zavisi kako se namesti :-D Jedino da nadjem nesto jos vece..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •