Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 27

Tema: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

  1. #1

    Unhappy Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    Pozdrav prvo zelim da vam se zahvalim sto ste napravili forum ,nadam se da ce mi mnogo pomoci...
    e ovako ,pre jedno 3-4 meseca uzeo sam Bou Contructora ,tj. dobio na poklon ,presvukla se jednom i sve je bilo super u jednom delu se presvukla kako treba ,pre 2-3 dana dao sam joj misa ,posto sam pocetnik nisam znao ali mis (mrtav,zaledjen) je malo smrdeo ,ali malo mislio sam da je to zbog zamrzivaca u kome ga cuvam ,pojela ga je ,i posle 2-3 dana pocela je mnogo cudno da se ponasa bukvalno nije znala gde se nalazi pocela je da se prevrce i slicno...Juce oko (8h) ujutru je pocela da se presvlaci i nije zavrsila ,i da ima posekotinu ali stvarno ne znam od cega ,jedino je moguce od drveta koje ima u terarijumu ...

    Sve najbolje ,pomoc molim vas

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    Pozdrav!
    Mislim da nije bila dobra ideja davati miša koji sumnjivo miriše pa je najverovatnije to uzrok problema. Sveže odleđen miš ne bi trebao da ima gadan miris osim ako je pre zaleđivanja uginuo od neke bolesti.
    Nisam imao iskustva sa zmijama pa će ti, nadam se, pomoći neko drugi samo napiši još detalja o tome u kakvim je uslovima držiš i postavi slike terarijuma i zmije tako da se vidi posekotina.

  3. #3
    Član AleksA1'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    mene zanima koja ti je temperatura unutar ter. posto kod boe konstriktor temp ne sme da pada ispod 30 C zbog varenja
    misa ne smes davati zmiji koja je u fazi presvlacenja sacekas da se presvuce pa posle par dana joj das
    sto se tice loseg presvlacenja to je verovatno zbog manjka vlaznosti

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    evo slike ,da to mi je i reko covek koji mi je dao ,drzim 30 stepeni uvek imam grejalicu i ukljucujem je tako na 10 minuta ,ili preko noci.
    http://prntscr.com/35hp43 -posekotina
    http://prntscr.com/35hpc2 -terarijum

  5. #5
    Član AleksA1'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    Ovde ima dosta zaostale kosuljice,pukusaj rukom ako ne ide potopi zmiju u mlaku vodu dok ne omeksa kosuljica pa onda opet pokusaj

  6. #6
    Član AleksA1'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    i da koliko je dugacka boa da joj nije mali ter

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    terarijum joj je super ,skinuo sam joj veci deo koze ,i nije htelo vise pa sam je potopio ona ne da se potopi ,nekako sam je potopio i evo cekam da se osusi da joj skinem ovo sto joj ostalo
    jeste vise od pola joj je bilo ostalo!

  8. #8
    Član AleksA1'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    kad budes skinuo kosuljicu sa tog mesta gde mislis da je posekotina opet proveri mozda ti se samo tako cini zbog te zaostale

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    okej ,ali mislim da jeste posekotina ,zato sto kada sam primetio posekotinu bila tu je pre skidanja kosuljice

  10. #10
    Član AleksA1'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    ako jeste onda nista strasno resice ona to sama i kroz presvlacenja ce nestati

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    ej druze ,skinuo sam joj skoro sve ,osim onog dela gde ima kao posekotinu tu se zalepilo i nece da mrda i ne bi to da diram...da li ce imati neke posledice ako joj ostane koza ?
    inace pokusao sam da vidim da li ima infekciju ,ali ne smem da onako pretisnem ipak me strah ali otvorila je usta dovoljno da vidim da sa obe strane ima kao belo nesto ... milis da je infekcija?

  12. #12
    Član milan89'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    13

    Uobičajeno Re: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    Druze, moras joj obavezno nabaviti folija grejac, jedino tako ces biti siguran da je temperatura odgovarajuca. Neces uvek biti pored nje da joj palis grejalicu na 10-15min,a i tad je pitanje da li joj je dovoljno, jer joj je potrebno da ima hladniji i topliji deo terarijuma i mesto za skrivanje. Pozdrav.

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    Ma kupio sam joj lampu i stavim je na jednom delu terarijuma ,bacio sam 1200 dinara ,crkla posle 2 dana ...
    Posto vidim da si iz nisa gde mogu da kupim te stvari i gde mogu da je vodim kod veterinara jer imam ogromnu ljubav prema reptilima pogotovu prema zmijama ,i lose bi bilo da ugine.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    To su životinje kojima su potrebni određeni uslovi koji se obezbeđuju pre same nabavke. U ovom slučaju si je dobio na poklon, ali trebalo je da u međuvremenu obezbediš što bolje uslove. Ne znam kakvu si sijalicu uzimao, ali uzmi najobičniju spot sijalicu odgavarajuće jačine u prodavnici rasvete. Na ostalo će ti iskusniji dati odgovor pošto ja ne čuvam zmije.

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    pa vlaznost joj fali najverovatnije ,a za ovo da li inficirana stvarno ne znam ,a iskreno ne znam da li ima u Nisu veterinari koju bi zapravo primili zmiju da pregledaju ...
    uzeo sam flasicu napunio je vodom i prskam joj terarijum unutra tako na 10 15 minuta ,da vi postao vlazan ...

  16. #16
    Član milan89'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    13

    Uobičajeno Re: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    Kod Zarka mozes da se raspitas za opremu, ima folija grejace i moze da te uputi sta da radis sa tom opekotinom ili mogucom infekcijom, posto ima iskustva sa time.
    Ovo je link njegovog sajta pa ga kontaktiraj za informacije:
    http://www.gekkogecko.rs/Kontakt.html
    Valjda ce sve da bude u redu.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    Ako imaš gentamicin antibiotsku mast, maži malo povremeno, ne može da joj smeta. Pitaj Žarka sa foruma da li zna nekog veterinara, on je iz Niša.

  18. #18

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    Ej ljudi stvarno vam hvala ,zvacu ga sutra !!
    POZDRAV

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    Bice da je u pitanju samo opekotina! Mada cudno mi je to sto si rekao da se prevrtala. Da li mozes da mi opises kako je to prevrtanje izgledalo i da li se ponavljalo? Ukoliko je bilo jednokratno najverovatnije je posledica opekotine, ali postoji i bolest koja napada boe i pitone i koja se zove Inclusion Body Disease. U pitanju je virus koji napada nervni sistem, kozu, organe za varenje itd. Obicno zmije imaju problema sa presvlacenjem i sa pokretanjem i cesto se prevrcu. Dok kod pitona bolest ubija akutno, boe mogu da budu nosioci uzrocnika po par godina, a neke i prezive klinicku sliku. Bas sam pre par meseci pricao sa doktorkom Natasom koja radi dugo godina sa zmijama i kada sam je pitao za ovu bolest rekla mi je da je sve ucestalija i da je imala vec dosta pacijenata. Tu bolest uvek treba uzeti u obzir kada je u pitanju boa koja se prevrce!

  20. #20

    Uobičajeno Odg: Boa Constructor Red Tail pomoc!!!

    proverio sam sad ,i mislim da ima infekciju kada sam joj otvorio usta imala je kao neku belu sluz ...sta da radim ?!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •