Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 129

Tema: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

  1. #1
    Član PapaHet'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    35

    Uobičajeno Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Pozz ljudi! Hvala vam na ovom forumu! Pre citanja sam imao fobiju od svih mogucih egzoticnih zivotinja, ali sto sam vise vremena provodio ovde, tako se i moj strah izgubio. Tako da sam danas postao vlasnik jedne male L. Parahybane. Mislim da sam napravio dobar izbor?

    Odmah da naglasim da nemam nameru da je drzim po rukama i tome slicno. Trenutno je mala (oko 1cm), Zarko kaze da je negde oko 3. presvlacenja (pozz za njega).

    Trenutno me zanima:
    1. Posto sam video da na bulji ima veliku crnu tacku, odbija da jede i krije se ispod jedne male kore od drveta... Da nije na putu da se presvuce mozda?
    2. Ako se presvuce, sta se radi sa onom "kosuljicom"? (nzm jel se tako zove)

    To je to za sada, pozz i hvala unpared na odgovorima!

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Pozdrav, odlican izbor.
    1.Crna tacka na abdomenu predstavlja iritirajuce dlacice, pred presvlacenje ce biti ceo crn.
    2.Kosuljicu pazljivo izvadis pincetom ako je na dostupnom mestu. U slucaju da se presvuce u skrovistu, sto je vrlo verovatno, nema potrebe da je vadis, samo ces je njakati bez potrebe a ona je tada najosetljivija. Kada malo ojaca izbacice je sama ili ce je rasturiti, umesati sa tresetom, zagraditi ulaz sa tom mesavinom i slicno... U svakom slucaju ne moze da joj skodi.

  3. #3
    Član PapaHet'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...51750569_n.jpg

    Evo i jedna slicica, slikano je telefonom pa je loseg kvaliteta.

    E hvala. A ako izvadim kosuljicu.... bacam je, spaljujem je? Moj burazer je imao kraljevsku zmiju (ona sa crno belim sarama), i znam da je spaljivao kosuljicu kada se presvlacila... Jel to deo nekog sujeverja ili?

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Mozes da uradis i ovako nesto

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Citat Prvobitno napisao PapaHet Pogledaj post
    E hvala. A ako izvadim kosuljicu.... bacam je, spaljujem je? Moj burazer je imao kraljevsku zmiju (ona sa crno belim sarama), i znam da je spaljivao kosuljicu kada se presvlacila... Jel to deo nekog sujeverja ili?
    Hahaha, radi sta hoces samo nemoj da je pojedes (zbog dlacica). Ima par zanimljivih ideja na forumu ukljucujuci i stavljanje u neku vrstu stakla (ne secam se sta je tacno bilo u pitanju), lepljenje po zidu idt...

  6. #6
    Član PapaHet'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    hahhahahahhaahhaa Ovo su dobre ideje....ali za vas! Meni je ova slika iznad jeziva hahaha...

  7. #7
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Nece jos da se presvuce. Tek kad joj ceo abdomen pocrni, onda ocekuj presvlacenje.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Pozdrav, sto se izbora tice, ukusi su razliciti, meni je geniculata bila izbor i sada je svima preporucujem... Ali tu ne moze da se pogresi...

    Dok je tako mala moj je savet da kosuljicu ne vadis dok je prvi put ne hranis (posle ~7 dana) a kasnije moze i ranije da bi video pol i eventualno sacuvao kosuljicu...

    Na slici mi se cini kao da je treset potpuno zatopljen vodom, to nije dobro kvasi samo mali deo podloge...

    p.s. cime je hranis?

  9. #9
    Član PapaHet'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Nije natopljen, losa je slika pa se samo tako cini. Ja sam je juce uzeo i tako je bilo.
    Ubacio sam joj jednog crvica (oni sitni, zive u nekom koncentratu ) i evo ga seta se po kutijici a ona ga i ne gleda, zavukla se u neku rupicu

    Da li joj smesta sto ja na svakih pola sata uzmem kutijicu i gledam je, a ponekad i otvorim (ali je ne diram)?

  10. #10
    Član SoulReaper'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    76

    Uobičajeno Re: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    То је вероватно она Жаретова мешавина земље па се зато тако чини
    Па генерално не би требало да је дираш тако често, али са друге стране и није да јој много смета узимање кутијице у руке (сад ће да ме нападну искуснији за ову изјаву :d)
    Оно што не треба да радиш јесте да је, када дође у период пре пресвлачења, дираш отвараш кутијицу и сл јер може да се деси да у том случају одложи пресвлачење.
    Такође, кад је храниш, гледај да уколико у року од минута не реагује на храну (мада ако је гладна узеће одмах) извадиш тенебрију (црвића) па пробаш сутра јер ће ти се у супротном укопати у земљу.

  11. #11
    Član PapaHet'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: Re: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    I dalje ne jede...

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Opusti se, stavi je u neki miran i zamracen deo par dana pa onda probaj ponovo. Za to vreme citaj teme po forumu i dobices vise samopouzdanja. Ako sam dobro razumeo kod tebe je tek od juce, treba joj malo vremena da se ''opusti'' i istrazi okolinu ako si je premestao pri nabavci u drugu posudu. Samo joj obezbedi potrebne uslove, odrzavaj vlaznost i sve ostalo je u njenim rukama odnosno nogama, udovima, pedipalpama, kako god..

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Moram i ja da se ubacim, gledam kako mislis da imas problem oko jela a ustvari ga nemas... Vidi druze, kao prvo ona je premala da bi ti gledao kako ona lovi i jede.. Tako da ti ja dam jedan pravi savet i upalice veruj mi, lepo kupi lateralise i manje i vece mani tenebrije ili fobase, i svaki 3-4 dan joj ubaci po jednog sveze ubijenog lateralisa, uhvati ga zgnjeci mu glavu ili odseci i ubaci i ostavi u kutijici i izvadi nakon dan-dva stim da ne dozvolis da se ubudja zbog vlage.. ti nju ni tad neces uvek videti da jede ali jesce veruj mi, videces po njenom stomaku dal je jela ili nije.. Znaci mrtav plen i neces imati nikakvih problema.. Ja sam pre par meseci uzeo i 6 malih parahybana od oko 0.8 cm.. I od tad do danas ih uvek hranim ili sveze ubijenim lateralisom ili fobasom presecenim na pola.. Sad svaka ima oko 4-5 cm i presvlace se i klopaju redovno, a ni ja ne vidim kad jedu retko kad ih zatekenm dok jedu uglavnom nocu dok spavam, ali uvek vidim po stomaku da li je jela ili nije Poslusaj me i neces imati nikakvih problema, i kroz mesec dana ce se dovoljno najesti i presvuci
    love of tarantulas..

  14. #14
    Član PapaHet'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Vidim po tome sto se crvic seta oko nje, ona ga i ne primecuje opste Zive zajedno u kutijici... Necu da je diram 2-3 dana uopste, pa cu videti.

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Pa kazem ti ja mala je ona da lovi i jede kao sto bi ti hteo, i taj ziv crv koji ''zivi sa njom'' samo joj smeta.. Nemoj dugo ostavljati ziv plen unutra samo ce joj smetati ako ga nije pojela taj dan kad si ga ubacio.. Poslusaj me i neces imati nikakvih problema Pozdrav
    love of tarantulas..

  16. #16
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Baš tako. Ako izvadiš crva i ubaciš ga opet sutra, mnogo su veće šanse da će ga tada uloviti nego da će ga uloviti u narednih, recimo, 5 dana ako ga ostaviš sa njom u kutiji.

  17. #17
    Član PapaHet'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    I dalje nece da jede. Malopre sam je zagledao i izgleda da joj abdomen sve vise crni i presijava se... (mozda i umisljam) Izgleda da ce se presvuci.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Ako je stvarno kako kazes, i ako ne umisljas Onda joj samo povecaj vlagu orosavaj na dan-dva i ocekuj presvlacenje!
    Obicno ce se pred presvlacenje ukopati ili ce isplesti mrezu oko skrovista ili ce na otvorenom napraviti takozvani krevetic od mreze!
    P.S. Kad se presvuce nemoj nikako da je diras sve dok ne izadje sama! I ne nudi joj hranu dok ne ocvrsne btw i moja prva T je L.Parahybana pa ti odmah kazem da ti uopste nece biti dosadno sa njom kad poraste :P A porasce veoma brzo, rastu i jedu kao lude!
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  19. #19
    Član PapaHet'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Valjda ne umisljam. Stalno se ukopava, napravila neki kao kanalcic gde se krije, juce sam gledao 10 minuta, pomislio sam da je pobegla, dok je nisam spazio. Juce sam kapnuo nekoliko kapi vode u treset, nemam nikakvu prskalicu trenutno. Jel sme tako?

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    To se lepo vidi svaki dan je tamniji i tamniji a kad skroz pocrni i pocne da se sjaji tih dana ce se presvuci.. Naravno da moze, ja koristim flasu sa probusenim cepom..
    love of tarantulas..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •