Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 129

Tema: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

  1. #61
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Da, da.. Irminia je super pauk.. Oni su jedni od najspretnijih lovaca i najbrzih paukova i mnogo su ludi kao sho kazes Ja sam moju irminiu uzeo kad je bila 1 pres oko 1.3 cm je bila i super napreduje sad je oko 8-9 Baci ti njoj nekog lateralisa ili manju dubiju i baci i neku sliku
    love of tarantulas..

  2. #62
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Moj ti je savet da batališ brašnave crve i kreneš da paukovima daješ nešto konkretno, lateralise, nimfe dubia, male skakavce/cvrčke. Tenebrije su uglavnom od masnoće, nemaju preveliku hranljivu vrednost za paukove, a i zanimljivije je gledati kako pauk juri i lovi. (:

  3. #63
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Sta je nimfa dubije? Za to se slazem i ja oko hrane mism to sam mu i ja reko
    love of tarantulas..

  4. #64
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Pa tek rođena dubia.


  5. #65
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Hahaha, sad sam tek skontao sta smo napisali i ti i ja istripovao sam se da si rekao larva pa mi nije bas bilo jasno.. Moze ona da maznjava i vece od tek rodjenih bez ikaki problema.. Sve u svemu sta god da joj uzme osim tenebrija bice super..
    love of tarantulas..

  6. #66
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Nimfa nije samo tek izležena već su to sve dubije koje nisu adulti Dakle jaje - nimfa - adult isto je i kod lateralisa i popaca. Kod tenebrija i fobasa je jaje - larva - lutka - adult
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  7. #67
    Član NltMasina'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2015
    Lokacija
    Valjevo
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Imam Lasiodoru Parahybanu od 3-4 cm...Ubacio sam joj juce nekoliko buba koje sam pokupio u setnji sa psom.Za jednu noc ih je sve pojela, ispred njenog "steka" je izbacila ostatke, ugojila se lepo.E sad, da li ja treba da regulisem ishranu ? Da li ona sama zna koliko treba i sme ? Mozda je glupo, ali moram da pitam Pozdrav, hvala unapred !

  8. #68
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Kao prvo nemoj da uzimaš hranu iz prirode,možda je zapražena insekticidima a može da ima i parazite.Ja bih joj na toj veličini davao hranu jednom nedeljno.Ona može da jede sve dok se ne zasiti a onda može da odbija hranu dosta dugo,kraće će da živi,a i jednostavno nije zdravo ako je previše ugoji.

  9. #69
    Član NltMasina'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2015
    Lokacija
    Valjevo
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Hvala na odgovoru, smanjicu joj hranu.Koliko uopste moze da bude rizicna hrana iz prirode i koliko se cesto desava to ? Zar ona nema neki imuni sistem za to ?

  10. #70
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Retki su slučajevi da se životinje razbole ili uginu od insekata uzetih iz prirode,ali se opet desi i zašto onda rizikovati?
    Kod nas postoji veliki izbor hrane koje je vrlo jeftina tako da ne vidim razlog za uzimanje hrane iz prirode.

  11. #71
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Citat Prvobitno napisao NltMasina Pogledaj post
    Zar ona nema neki imuni sistem za to ?
    Ima ali je taj imun sistem prilagođen tako da uništava parazite iz njenog prirodnog okruženja tj Brazila
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  12. #72
    Član NltMasina'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2015
    Lokacija
    Valjevo
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Hvala na odgovoru, slazem se u potpunosti sa vama, rizikovacu jos malo dok ne napravim koloniju tenerbija ili cega vec Pozdrav

  13. #73
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Ne preporučuje se NIKAKO hrana iz "prirode" jer upravo može imati razne parazite, bolesti, prljavštinu, buđ, a to je sve fatalno po pauka. Hrana uzgajana posebno za teraristiku ti je u današnje vreme veoma rasprostranjena i pristupačna, šalju i na kućnu adresu i miran si nekoliko meseci s jednim paketom od 300-400din i to ti je ceo trošak. Takođe, tenebrije ja lično ne bih davao, ili bih davao retko u kombinaciji s nekom drugom hranom, jer su one uglavnom od masti i nemaju neku naročitu hranljivu vrednost za tarantulu. Ali i tenebrije su najpovoljnije, imaš ih i u nekim pet šopovima, ribolovačkim radnjama itd za neke smešne pare...

  14. #74
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Mogu tarantule mesecima bez hrane,tako da joj neće smetati ako je ne budeš hranio neko vreme dok ne nabaviš hranu.

  15. #75

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Cao ljudi, evo mene posle duzeg vremena. Tarantule napreduju i sve je u najboljem redu. Irminia ima nekih 5.5-6cm u rasponu nogu ali je i dalje u teglli u kojoj sam je i kupio. Mislim da je vreme da prebacim u ter. pa me zanima kako da to najbolje izvedem? Nalazi se u obicnoj staklenoj tegli.

  16. #76
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Cao, najbezbednije ti je da spustis teglu u uredjen terarijum, i da ili ostavis teglu otvorenu u teru pa ce preko noci izaci sama ili da stavis teglu u ter poklopis deo poklopcem i lagano je sa nekim stapicem nezno preteras iz tegle u ter..
    love of tarantulas..

  17. #77
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Ako nemas iskustva, najbolje je da stavis teglu u terarijumi ostavis da sama izadje. Sa druge strane, iskustvo se stice praksom Pa ako hoces da rizikujes da je juris po stanu...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  18. #78
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Ja to uglavnom radim u "zvonu" (presecen balon od 5 litara) sa otvorom na vrhu kroz koji ulazi cetkica i raznim otvorima sa strane... Sanse za beg su gotovo ravne nuli a i brze ide sve... Na taj nacin takodje mozes nauciti i steci iskustva sa tim kako tarantula reaguje kad je dodirujes na razlicite nacine, koliko stvarno mogu biti brze itd..

  19. #79
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Citat Prvobitno napisao borotasinisa Pogledaj post
    Ja to uglavnom radim u "zvonu" (presecen balon od 5 litara) sa otvorom na vrhu kroz koji ulazi cetkica i raznim otvorima sa strane...
    Au tebra al si ti razvio mehanizam Ako ti ne pobegne, nisi na pravi nacin naucio koliko mogu biti brze
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  20. #80
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Apsolutni pocetnik - L. Parahybana :)

    Meni je i dalje moja tehnika najbolja Navučem kesu preko tegle, provučem kroz nju štapić i čačkam tarantulu dok ne istrči i završi u kesi. Onda se smiri pa mogu da je istresem u novi terarijum ili u krajnjem slučaju isečem taj ćošak kese u kom se nalazi i stavim ga u terarijum pa ona sama izađe. Često nije dovoljno da se samo otvori tegla jer će tarantula radije ostati na svom, poznatom terenu, nego izlaziti i istraživati. Naravno, izaći će kad tad ali niko neće da čeka par dana
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •