Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 32

Tema: Hottentotta jayakari

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Hottentotta jayakari

    Posle nesrecnog ishoda sa australisom, resih da nabavim jos jednog ali kako ga nije bilo na trzistu (citaj kod Momcila) odlucih se za kupovinu H.jayakari...

    Iste je velicine kao sto je bio australis, oko 2cm sa repom, 2. instar valjda...

    Drzim je na istim uslovima, dnevno temperatura ide do 31-32C, nocu pada na nekih 28-29C, 2x mesecno po jedna kap vode u cosak, pesak crne boje veoma sitne granulacije (~0.5mm)...

    Razlika u ponasanju je OGROMNA, australis kucicu gotovo da nije ni koristio (cak ni dok sam ga ubijao (przio) sa sijalicom), po ceo dan je trcao u krug, pokusavao da pobegne, kopao... dok jayakari samo prvih dan-dva je malo istrazivala i od tada se zavukla u kucicu i ceka plen na ulazu









    Ako imate bilo koje pitanje ili savet - izvolite...

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Ja nekako mislim da je onaj australis uginuo zbog prevelike temperature pa budi oprezan sa ovim. Jesu oni pustinjske vrste ali se nijedna skorpija ne seta u toku dana kad temperature dostizu 40+ stepeni vec su skrivene ispod nekog velikog kamena u rupi a izlaze tek nocu kad dnevna temperatura opadne. Mladje skorpije su nesto osetljivije od starijih u pogledu gubljenja vlage tako da ti savetujem da ovoj tvojoj naspes sto vise peska da moze da se ukopa ako joj bude pretoplo jer temperatura u toj kucici nije nista manja nego van nje. Ne znam koji pesak trenutno koristis ali najbolji je sto sitniji npr kvarcni jer se tako nece obrusiti rupa koju skorpija iskopa. Mozes slobodno sipati malko vode u jedan deo kutije kako bi skorpija tamo lakse kopala i ne brini, nece joj smetati ukoliko imas dobru ventilaciju jer je velika vlaznost vazduha ono sto moze da im smeta a ne vlaznost podloge.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Pa i ja verujem da sam ga sprzio, mada ko za baksuz bas tada sam pogresio u vise stvari odjednom... Malo sam vise okvasio pesak, ubacio novi pesak (mada to verovatno nije razlog jer je ovaj jos ziv ) i previse pojacao sijalicu... Ali po tome kako je izgledao kada je uginuo rekao bih da sam ga ubio temperaturom Jedino mi nije jasno sto nije otisao u kucicu ili se zakopao...

    Peska ima dovoljno da se zakopa i uzduzno ako je dovoljno luda )) Pesak je kvarcni, ofarban u crno akrilnim bojama, granulacija je 0.5mm...

    Ventilacija je odlicna, nemam poklopac na kutiji Ne znam bas da li smem da sipam vodu, od kud voda u pustinji To me malo buni... A i pesak je toliko sitan da kada sipam vodu napravi se kapljica tj pesak kao da pluta na tom mestu (povrsinski sloj naravno)

    BTW, sad videh na netu da je izgleda u pitanju Hottentotta jayakari salei, mada nikako ne kapiram da li je to samo "color form" ili druga vrsta, jer se negde Hottentotta salei pominje i kao vrsta...
    Poslednji izmenio oo7; 03.04.14. u 16:53.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Evo kako se ponasa voda na pesku, ovo je kada oprezno kapljem a ako malo "slobodnije" sipam, pesak formira kao membranu oko kapljice...



    Evo je i konacno napolju...


  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Vanzemaljski neki pesak.
    Kakva je jayakari naspram australisa? Mislim na otrov, agresivnost, apetit i sl.
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Mnogo je neaktivnija, stalno je u kucici... Otrov (hvala Bogu ) nisam testirao ni jednoj ni drugoj al prica se da je australis otrovniji... Generalno, o jayakari ima bas malo informacija na netu, sa druge strane, o australisu ima podosta toga da se procita...

    Sto se apetita tice, za ovo kratko vreme, rekao bih da je jayakari daleko agresivnija prema plenu i mnogo je "jesnija" Australis se sve nesto neckao, i bas mrljavio a ova odmah napadne dubiu i za veoma kratko vreme od nje ne ostane NISTA... Ne znam kako uspe celu da je smaze, ni nozica ne ostane

  7. #7
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Možda kapljica zbog farbe slabije upija u pesak. Da li na kraju uopšte upije ili stalno tako stoji?

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Ja mislim da ne upije... Po tome kako sada izgleda, rekao bih da je isparila...

  9. #9
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Upije, ali moraš da promrdaš pesak gde je voda, zato je loš taj bojeni pesak, a inače australisi toliko vole toplo da je to bolesno, tako da je bilo i blizu 40 stepeni moguće da ga uopšte to nije ubilo, a vodu ne piju maltene nikada dovoljno je iz hrane

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Termometar (ovaj sa slike) je bio zaboden u pesak i pokazivao je 35 stepeni... Prakticno, to je bila temperatura peska, na povrsini je mozda bilo i 50 stepeni

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Evo malo novih slika... Odlucio sam se da ubacim posudu sa vodom... Jedva sam je napravio (improvizacija od sprica )


    Ovde sam je bukvalno isterao, inace nikad ne napusta ovu kucicu...






    Evo kako to sada izgleda:











  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Hranu ne odbija, debela je kao svinja ali je i dalje neaktivna i odbija da se presvuce

    Evo jos slika


























  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Uginula mi je i ova skorpija!

    Ne mogu da verujem... I ona isto kao i prva posle 70ak dana... Sada stvarno ne znam sta moze da bude u pitanju...

    Bas nemam srece, moracu da se drzim tarantula izgleda...

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    E jbga koje njesra.. Stvarno nemas srece, zao mi je.. Drzi se tarantula, ali ako volis bas skorpije da si ih kupovao 2x uzmi novu i ispocetka polako, treca sreca..
    love of tarantulas..

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Isperi sve lepo opet, promeni pesak (da ne bude taj bojeni), smanji temperaturu, možda im i prostorija u kojoj je kutija ne odgovara, pokušavaj...

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Prostorija u kojoj je kutija je jedina u stanu Jedino u WC da je odnesem

    Salu na stranu... Ne verujem da cu vise uzimati skorpije, finansijski ne mogu da izdrzim

    Najvise od svega mi je zao sto sam imao 2 skorpije, zivele su obe po 2 meseca i ne doziveh ni jednu da vidim kako se presvlaci....

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Evo, posle 3 god, ponovo sam uzeo australisa, ovog puta malo veceg...

  18. #18
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    Bez slike... ko da ga i nisi uzeo
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  19. #19
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    A sto si to okacio u jayakari temi?
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Hottentotta jayakari

    U trenucima ushicenja nisam obracao paznju :P

    Heyho, slazem se, al nece da izadje dzukela :P

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •