Prikaz rezultata 1 do 16 od 16

Tema: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

  1. #1

    Uobičajeno Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Evo proslo, ja mislim, jedno tri i po mjeseca kako je kod mene sve bilo u redu(sto je pravo cudo), al' duze od toga izgleda nije moglo. Meni su rekli da su za male tarantule najbolji oni tenebriji, pa sam te i nabavila, medjutim ja sam na internetu, umjesto da nadjem kako da ih odrzavam u zivotu, u stvari procitala kako da napravim koloniju, a to sam shvatila tek poslije dva mjeseca posto su crvici toliko porasli da tarantule vise nisu htjele da ih jedu (a da ne pricam kako sad imam punu kutiju buba s kojima ne znam sta da radim). Mislila sam da mozda treba da se presvuku, ali onda bi ispalo da se stalno presvlace i nikad ne jedu. I kad je proslo jedno 5-6 dana da su ti crvi onako besveze stojali u kutijicama, ja onda kupim nove i one pojedu po jednoga, al kad sam im sledeci put htjela dat opet primjetim da nece da ih pojedu i opet su crvi 5-6 dan bezveze stajali u kutijicama, pa sam skontala da sad vec mozda i treba da se presvuku, al' to je samo maculata uradila i sad opet nije nista jela ima jedno desetak dana, a ova druga se jos nije presvukla i kod nje ima jedno petnaestak dana kako nije jela. Povecala sam im temperaturu i vlagu, ali nije pomoglo. Nadam se da neko ima prijedloga sta da radim.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Nije to problem,generalno tarantule imaju periode kada ne jedu,nekad zbog ulaska u period pre presvlacenja a nekad jednostavno nisu gladne.Gledaj samo da crv ne bude veci od njenog tela,a ako vec nemas dovoljno malog crva,preseci ga ziletom i ponudi,ako je gladna naci ce ga i mrtvog.Ne zaboravi samo da izvadis crva ako nece da ga jede,jer se za dva dana ubudja.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Ja ti preporucujem da malo pricekas jer ce se verovatno presvuci.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Lateralisi su bolja hrana, na primer. 15 dana nije nista, nudi im jednom u 5 dana ako su mali ili jednom nedeljno, ako nece ponudi im sledece nedelje...

  5. #5
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Citat Prvobitno napisao Jana Drpa Pogledaj post
    ...Nadam se da neko ima prijedloga sta da radim.
    Čekaj ponudi im hranu jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje. Izdržaće oni bez hrane, nemaš brige. Imam neke mališane koje sam hranio jednom mesečno, ili ređe. Ništa im ne fali osim što su sporije rasli pa su još uvek mali
    There's no place like 127.0.0.1

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Cim odbijaju hranu uz povecanu vlagu i temperaturu velike su sanse da ce se presvuci, probaj da im ponudis hranu redje pa ako i dalje odbijaju samo budi strpljiva i ocekuj presvlacenje
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Bili ste u pravu to da se treba presvuci i sve mi se nekako cinilo u redu kad je pocela da se presvlaci, ukopala se skroz kod zida od kutijice pa sam mogla da joj vidim jedno 2-3 noge i pretpostavila sam da ce poceti da se presvlaci posto inace nikad ne ide pod zemlju, uvijek je napolju pa sam je pustila, tj. otisla sam negdje nemam pojma gdje i kad sam se navece vratila poslije jedno 4-5 sati izgledalo mi je kao da je sve normalno proslo, vidjela se skoro cijela kosuljica i ispod par njenih nogu, u stvari sam misla da se jos uvijek presvlaci posto bi vjerovatno vec izasla napolje pa sam se necim drugim zanimala jos jedno sat vremena pa kad sam ponovo provjeravala i malo bolje pogledala nista se nije bilo promjenilo, a i primjetila sam da su joj noge bile nekako u cudnom polozaju, malo uvrnute, ali sam je ipak ostavila do jutra mislila sam da ce sama izaci kad bude htjela. Medjutim ujutro se opet nista nije bilo promjenilo, a noge su joj bile ja mislim jos cudnije pa sam prvo malo pipkala pincetom oko nje ali se ona nije pomjerala i vec mi je bilo jasno da je uginula, pa sam pokusala da izvucem kosuljicu ali zajedno kosuljicom sam izvukla i nju jer su jod dvije noge jos uvijek bile u kosuljici i bila je skroz skupljena, a dvije noge su joj otpale kad sam je izvukla... Uopste ne kontam sta joj je bilo.
    Poslednji izmenio Jana Drpa; 21.04.14. u 13:19.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Mozda je zbog vlage? Jesi li dovoljno orosavala ter, da ti nisu ostale neke bube ( npr tenebrije ) u teru dok se presvlacila, da je slucajno neko nije uznemiravao u toku presvlacenja ( lupkanje po tom staklu itd..) ??
    EDIT: Ne verujem da nije imala mesta da se presvuce, znaju one to prvo da srede pa da tek onda zapocnu sa presvlacenjem...
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Zbog vlage sigurno nije, ali jeste ostao crv, tek sam ga nasla kad sam sve ono izbacila i ocistila kutijicu, mislila sam da ga je pojela, al' sta joj je crv mogao uraditi?

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Mogao je poceti grickati dok se ova presvlaci i dovoljno da je ubije.. Ali cisto sumnjam da je on ubio, jer se i meni desava u zadnje vreme da mi manji slingovi od 0.8 do 2 cm, uginu iz cista mira, pogotovo sto se slicno tako desi, presvuku se super i posle pola sata uginu iz cista mira.. A vlaga nije u pitanju, nije ni temp.. I to mi se cesto desavalo u poslednje vreme..
    love of tarantulas..

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Bas imam srece, tata mi pojede kornjace, a tarantulu mi pojede crv...

  12. #12
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Pa da, umesto da je obrnuto...

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Na greskama se uci, ne odustaj, a i verovatno nisi kriva, desava se...

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Da, vidis da se desava :P Zato uvek kad nudis T hranu ako je ne pojede u roku od 4-5 minuta ( mada je i to mnogo ) odmah izbacis pa ponudis kasnije i bas zato da se ne bi takve stvari desavale odstojis tih '5 minuta' i nemas problema posle da bube pojedu tarantulu :P
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  15. #15
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Citat Prvobitno napisao Jana Drpa Pogledaj post
    Bas imam srece, tata mi pojede kornjace, a tarantulu mi pojede crv...
    Ma kakav crv, šanse za to su jako male. Desilo se jer se dešava a mi i dalje nagađamo zašto dolazi do tih problema.
    Ceo proces presvlačenja je prilično komplikovan, svašta može da pođe po zlu.
    There's no place like 127.0.0.1

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Problem sa hranom, heteroscodra maculata i lasiodora parahybana

    Pa to sam i ja rekao, to nije do crva,to je do same jedinke, i meni se to desava a nikad nije bilo ni buba ni crva unutra.. Koliko se secam dobila si t na poklon, e sad ako si ih zavolela i teraristiku kao hobi, kupi drugu pa polako opet.. Sad uzmi neku 5-6 cm i ne moras da razmisljas oko hranjenja
    love of tarantulas..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •