Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 29 od 29

Tema: Moja iskustva sa prvom zmijom

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Godfather'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Moja iskustva sa prvom zmijom

    Citat Prvobitno napisao asuriel Pogledaj post
    Jao, ceo dan gledam Heterodon Nasicus-e i citam o njima, vec su mi jako dugo bili jako interesantni a sad pocinju sve intenzivnije da mi se svidjaju, toliko da me je mnogo zasvrbeo telefon pa sam opet smarao Momcila da vidim kakva je situacija. Ako mu uspe parenje, mozda i uzmem jednog.

    Plus sam procitao nenadovu temu o njegovim iskustvima koja nije ni malo olaksala da se oduprem... :P

    U medjuvremenu, Bruksi je danas u elementu, pocela je da gospodari terarijumom i da se sepuri, istrazuje i lenjo seta, pije vodu, krije se samo kad joj se spava.
    Extra su Hognose snake, izgledaju bezobrazno sa onom blesavom glavom... ma videces, zarazen si vec i to ce samo da raste, meni je samo bitno da uvek imamo gde da se snabdemo sa glodarima jer zmije generalno dugo zive i ako zelimo da ih drzimo za zivota moramo se pobrinuti za hranu, nadam se da ce kod nas vremenom teraristika da dostigne nivo kao i u nekim drugim zemljama pa da mozemo opusteno da uzivamo u svojim ljubimcima, bez da iko napravi grimasu kad cuje da imas zmije kao ljubimce a ja sto vise slusam misljenja i stavove ljudi prema zmijama, ja ih nekako sve vise volim i postujem ... mislim na zmije naravno ...
    Pozz...

  2. #22
    Član asuriel'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Moja iskustva sa prvom zmijom

    Evo mene opet malo.

    Vreme tece, Bruksi raste kao iz vode, svaki dan se druzimo, svaki peti dan jedemo i pritom mi pri svakom hranjenju priredjuje pravu predstavu - zalece se na pinkija cim ga malo drmnem, skroz se obmota oko njega, pravi "opstanak" kadrovi. Izuzetno je brza kada udje u "feeding frenzy", tj. iznenadila me je posto nisam navikao na tu brzinu reakcije i napada kada sam se druzio sa drugim zivotinjama.

    Mozda fantaziram, ali imam utisak da je poprilicno porasla - obim joj je dosta veci, masivnija je, sigurno duza, cvrsce me stegne kad se hendlujemo... Mozda je ovo (ponavljam) moje fantaziranje posto je proslo mesec dana kako je kod mene, a mozda jednostavno brzo raste.

    Znam da je ovo najnepouzdaniji nacin za utvrdjivanje, ali meni deluje kao da joj je rep dosta kratak - telo joj je debelo i onda se na njega nastavlja kratki repic - pa sam pomislio da je mozda zenka? Sta mislite? Ne broji mi se krljust sa kosuljica, niti mi pada na pamet da sondiram i traumiram zmiju

    Evo jos malo slicica!





    P.S. selim se ovaj vikend a onda kad se stacioniramo u novom prostoru pocinjem da razmisljam i o hognose ILI o nekoj arborealnoj vrsti ILI o sand boi....

  3. #23
    Član FlyKiwiFly'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Moja iskustva sa prvom zmijom

    Ajoj koliko lepa zmija, a verujem da je uzivo brutalna. Do sada nisam bio nesto puno zainteresovan za reptile vise za zglavkare ali i to ce da se promeni

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Moja iskustva sa prvom zmijom

    Batalite te male prcike od zmija i pređite na burmance boe ili nešto tog ranga i nema više zavlačenja iza dekoracije i kačenja na tri milimetra gornjeg klizača ili prevrtanja nameštaja po sobi. Ako se i desi beg iz terarijuma stvari će svakako biti ispreturane i porušene!

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Godfather'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Moja iskustva sa prvom zmijom

    Citat Prvobitno napisao Nikhanter Pogledaj post
    Batalite te male prcike od zmija i pređite na burmance boe ili nešto tog ranga i nema više zavlačenja iza dekoracije i kačenja na tri milimetra gornjeg klizača ili prevrtanja nameštaja po sobi. Ako se i desi beg iz terarijuma stvari će svakako biti ispreturane i porušene!
    Svaka zmija je svet za sebe, ako neko voli ili moze da drzi samo manje zmije normalno je da ce tako i da ucini, nije svako u mogucnosti da drzi burmanca ili bou...
    Pozz...

  6. #26
    Član Reventon'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Moja iskustva sa prvom zmijom

    Mislim da ti je jos uvek rano za odredjivanje pola. A sondiranje nije neka posebna trauma, ne brini. I sam sam tako mislio dok nisam svoje zmije odneo na sondiranje . Bezbolno je i traje svega par sekundi.

  7. #27
    Član SHUTGUN'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Moja iskustva sa prvom zmijom

    Citat Prvobitno napisao Reventon Pogledaj post
    Mislim da ti je jos uvek rano za odredjivanje pola. A sondiranje nije neka posebna trauma, ne brini. I sam sam tako mislio dok nisam svoje zmije odneo na sondiranje . Bezbolno je i traje svega par sekundi.
    Gde mogu ja da odnesem mog loptastog na sondiranje i koliko to kosta? On je starosti 5 meseci.

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Moja iskustva sa prvom zmijom

    Mislim da možeu ilo kojoj boljoj veterinarskoj klinici.

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Moja iskustva sa prvom zmijom

    Citat Prvobitno napisao Godfather Pogledaj post
    Svaka zmija je svet za sebe, ako neko voli ili moze da drzi samo manje zmije normalno je da ce tako i da ucini, nije svako u mogucnosti da drzi burmanca ili bou...
    Naravno, samo sam se šalio a na kraju i sam imam pored velikih i male zmije koje su mi isto tako drage i lepe. Jedino nisu praktične za traženje po kući kao velike a velike opet naprave rusvaj kad zbrišu iz terarijuma!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •