Prikaz rezultata 1 do 20 od 20

Tema: Predložite zanimljivu tarantulu

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Predložite zanimljivu tarantulu

    Ajd predložite neku zanimljivu tarantulu za nabavku... Da razbijemo malo učestalost i monotoniju....

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: predlog

    Idiothele mira

  3. #3
    Član FlyKiwiFly'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: predlog

    P. murinus

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: predlog

    Prodavao lik na FB jeftino pulchru, 40e, to je moj predlog, ja je za malo kupio iako imam jednu...

  5. #5
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    Preimenovao temu

    Ontopic: Poecilotheria subfusca
    There's no place like 127.0.0.1

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    P. rufilata, G. pulchra , C. ritae , P ili E murinus, Irminia naravno ...

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    L.nigerrimum,H.lividum,T.ockerti,C.perezmilesi

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    Bem vam zemlju,kuko ranije nisam gledao ovu Idiothele mira :/ ,kako je samo jaka noge prejake,dosta me podsjeća na Harpactira pulchripes

  9. #9
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    Da moćna je I. mira, ta fluorescentna plava je samo još kod H. pulchripes prisutna, bar koliko sam ja primetio.
    Bio bi red da se obrazloži zašto se predlaže baš ta vrsta tarantule jer u suprotnom tema nema smisla

    Ja sam predložio I. mira jer mi se mnogo sviđaju paukovi koji imaju poklopac na rupi. Ovo je jedina moja tarantula koja tako živi i dosta je stidljiva pa se retko viđa. Zanimljiva stvar je prilikom hranjenja gledati insekta kako se šećka terarijumom i odjednom iz potpuno kamuflirane rupe izleće nešto i uvlači ga unutra. Osim toga, nakon orošavanja terarijuma ili kapanja vode oko poklopca, tarantula skoro uvek bestidno izađe da prošeta i tada se može posmatrati sve dok je pomeranje terarijuma ili neki nagli pokret ne uplaši. Potom se velikom brzinom vraća u rupu i nećete je videti duže vreme tj. bar ne do sledećeg hranjenja.
    Ovo je preporuka za ljude kojima nije važno da u svakom trenutku vide gde im je pauk. Sa I. mira sam naučio da cenim momenat kada je vidim i trudim se da tada budem maksimalno tih da je ne bih uplašio

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    Za šta onda mogu prozborit za irminiu,ritae,pulchru. ufilatu i murinuse nemam al će bidne. Ja baš i nisam ljubitelj skrivača tako da miru ostavljam na miru od ovih mojih za pulchru svi znate,mirna ( moja nije ) izuzetno lijepa tarantula ,po meni najljepša veći dio vremena je vidljiva,sem bar ova moja u periodu oko presvlačenja kad je u sigurnom skrovištu,odrasla oličenje masivnog pauka nije neka štrokava krakata . Takođe kad je orošavanje ritual je da dođe do orošenog dijela treseta te tu "legne" ili počne da kopa.
    C.ritae takođe jedna od najljepših,spada u patuljaste tarantule sa svega 5 cm full size.Ako se ne varam jedina je u rodu ili je među manjinom koja nema iritantne dlake u obliku srca.odnosno šaru na abdomenu . Takođe rod je oportunističnih kopača ali ritae odlikuje nešto manje skrivanja.ova moja dosta plete mimo tunela,ispletena joj je čitava kutija u kojoj se nalazi nije kao kod cyana ili murinusa gusta mreža ali je ima .Zna se desit da odbija hranu ali u suštini vazda gladna.Voli vodu i obavezno svako kvašenje treseta proprati kopanjem tunela na tom dijelu .Ili se aktivira pri orošavanju pa plete šta bilo samo da bude aktivna.
    Irminia mi je prejaka šarom,kombinacija abstraktnog je fantazija. Pored rufilate vjerovatno jedina arborealna meni interesantna.Interesantna što je rod novog svijeta ali nema iritantne,doduše to je namirila brzinom i jačinom otrova .Takođe sistem odbrane joj je gađanje izmetom koliko god ovo glupo zvučalo.

    E sad rufilata,jedina Poecilotheria koja mi se sviđa.Nisam ju imao,imam u planu pa ću vidjet kakva je karakterom,vjerovatno kao i ostali iz roda prgava i mlogo brza.
    Murinusi su mi fantazija izgledom, P.murinus mi se sviđa bojom ,ali još više što je toliko defanzivan,dosta plete, te ako se ne varam ne raste nešto naročito,što meni iskreno nije toliko ni bitno .Bitno mi je da je tarantula lijepa i neke njene odlike ovako a sad da li će bit 10-15-20 cm ,to manje više

    E. murinus ,poznatiji pod skeleton tarantula .pa šta da kažem šae joj zvone,ima par nekih vrsta koje imaju sličnu koloraciju ali nekako mi je ova najljepša.Ako se ne varam dosta stidljiva vrste,plete mnogo tunele šta već,i kao i P.murinus prgave je naravi ali ne u tolikoj mjeri.Te interesantna stvar je da su kod E. murinusa iritantne dlake na pedipalpama

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    Evo kako irminia gađa


  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    E pa ljudi ja sam se odlučio za ovu Thrixopelma Ockerti, tačnije već sam je kupio , trebalo bi da stigne u toku sledeće nedelje... Evo i jedna fotka sa neta ko nezna kako izgleda.

    http://www.mikebasictarantula.com/Th...ckerti__5_.JPG

    . Svidjaju mi se boje i zato što nije učestala. Navodno može da se čuva i u aborealnom i u terestrijalnom teru, videćemo. Svi ostali uslovi su standardni, osim što mi je zapalo za oko da joj je temperatura oko 25C sasvim ok.

    Kad stigne otvaram temu o njoj, pa ko je imao iskustva slobodno neka piše.

  13. #13
    Član SoulReaper'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    76

    Uobičajeno Re: Predložite zanimljivu tarantulu

    Још једна мени ,од недавно, веома интересантна врста: C. schioedtei. Имам је свега пар дана. Кажу да је доста срамежљива и углавном се крије преко дана али је зато исто тако изузетно брза и дефанзивна. Мени женке генијално изгледају (у рангу са P. irminia)!


  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    Encyocratella olivacea! Prelep odnos boja, posebno mi se svidjaju one sarice u vidu isprekidane linije na nogama. Retka je kod nas, ako neko ima nek postavi sliku, bio bih mu veoma zahvalan, nikad je nisam video uzivo pa bar da imam jos jednu sliku u kolekciji ...

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja matija1993'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Hrvatska
    Postova
    231

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    evo moje E.olivacee

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    Mozda da definisemo to "zanimljivu"? Neko je predlozio P.murinusa...U mom slucaju to je najnezanimljivija tarantula u mojoj kolekciji.Imam neke egzoskelete koji su zanimljiviji od nje! Zenka od nekih 10ak cm je kod mene 8 meseci i ni jednom nije ni nogu izbacila van mreze!Plen maltene usisava kroz mrezu i posle tu rupu zakrpi iznutra.Samo tako znam da je ziva... bestija narandzasta...

  17. #17
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    Nisam nikad imao P. murinus-a i verujem da ga retko viđaš ali u ovom videu mi baš deluje zanimljivo gledati ga kako lovi i kojom brzinom to radi. Pustiš insekta i gledaš kako pauk reaguje na njegove vibracije sve dom mu ne dođe u domet a zatim - cap!



    Evo još jedan video:

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    Gledao sam i ja to,pa sam je qpio,ali ispostavilo se da je jaaaako stidljiva.Ne znam da li su uglavnom stidljivi ili je ova moja neki izrod?

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    Citat Prvobitno napisao matija1993 Pogledaj post
    evo moje E.olivacee
    Odlicna je, video sam ranije tvoju temu u vezi ove vrste, ne drzis je u arborealnom okruzenju?

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja matija1993'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Hrvatska
    Postova
    231

    Uobičajeno Odg: Predložite zanimljivu tarantulu

    pa za sad ne jer je još uvijek dosta mala pa čekam da poraste pa se seli u nešto veće,sad je cca 4 cm

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •