Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 32

Tema: Gekonu zatvorene oci

  1. #1
    Član Shtekerrr'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Gekonu zatvorene oci

    Dobio sam gekona koji je jadnik sav mrsav, kicma mu se vidi, oba oka su mu zatvorena i ima nesto na usni, uspeo sam da mu naguram cetiri tenebrije u usta i nateram da pojede, inace ih je samo ispljunuo sam nije hteo da uhvati jer ne vidi :/ sutra ga vodim kod veterinara... Krece se kada ga pipnem... Ne znam ni koliko je star, ni koliko je ovakav. Nemam nikakvog iskustva sa njima ako neko moze da mi pomogne i kaze kako ja njemu da pomognem, sta da radim?
    Evo slika pa pomozite da pomognem

    http://tinypic.com/r/1z5t2ye/8
    http://tinypic.com/r/fzb7f6/8
    http://tinypic.com/r/1z4zok2/8
    http://tinypic.com/r/241kqok/8

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    Au baš loše izgleda.. Od koga si ga dobio?
    Do sada je na temu zatvorenih očiju bilo predlagano ispiranje fiziološkim rastvorom i čajem od kamilice a zatim mazanje gentamicinom ili korticinom ili u krajnjem slučaju hloramfenikolom.

  3. #3
    Član Shtekerrr'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    Dobio sam ga od druga (poznanika) od koga je on dobio zaista ne znam, nije hteo da kaze, nesto je zavrtao i izbegavao... Meni ga je dao i rekao Evo ti, ti volis te cudne zivotinje, mene to ne interesuje. Mozda mozes da ga prodas. Kada sam video kakav je uzasnuo sam se :/ jadnik ko zna koliko je ovakav.
    Koliko ja vidim njemu kao da je neko trunje u ocima, sad mozda je to koza stara? Pokusacu bilo sta da se oporavi mali. :/

  4. #4
    Član Shtekerrr'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    Evo ako nekoga interesuje sta sam izvukao iz njegovih ociju.

    http://tinypic.com/r/2e3qq1k/8

  5. #5
    Član AleksA1'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    totalno zanemarivanje,nije zivotinja za svakoga...

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    Strašno.. Jesi mu mazao oči nečim? Da li se malko ugojio?

  7. #7
    Član asuriel'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    Jadni, lepi, dobri malisa...

    Zatvorsku kaznu za namerni nemar prema zivotinji....... Ako ne umes - pitaj, zovi, nosi nekom uzgojivacu ali nemoj da mucis stvorenje. Bez ljutnje, ali tvom poznaniku treba "zatvoriti oci" na par nedelja da vidi kako je to.

    Mene interesuje sta je rekao vet i da li se malisa malo podgojio?

    EDIT:

    Tebi svaka cast sto si uzeo i spasio zivotinju!
    Poslednji izmenio asuriel; 29.04.14. u 12:52.

  8. #8
    Član Shtekerrr'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    Nisam ga vodio kod veterinara jer je trazio previse para za analize koje ja nisam imao, citao sa po forumima i raspitivao se pa sam sam poceo da mu sredjujem to. Svuda je iskakao isti odgovor kao sto sam i ovde dobio pa sam to i radio ispirao sam kamilicom i fizioloskim rastvorom pa mu mazem vec treci dan sa kremem hloromfenikol (nisam siguran da li se tako pise), idalje odbija hranu ali mu ja malo na silu uguram po neku dubijicu od sedam milimetara XD ili crvica na svaka dva dana koje na kraju pojede, cini mi se da mu je repic malo deblji ali ja ne primecujem neku razliku u telu. Izmet mu je postao bolji ali idalje nije sasvim cvrst, otvara oci ali ovo jedno gde je veci komad bio je idalje malo naduveno okolo a na drugom nije tu vec cini mi se da je mnogo bolja situacija iako nije bas sredjeno stanje. Zivahan je pa kontam da je to super i da ide ka boljem

  9. #9
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    Dobro je, samo ga kljukaj. Bice super ako se skroz oporavi

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    I od mene svaka cast,bilo je bas male raspravice na fejsu u grupi oko kamilice.Moja topla preporuka ti je da je ispiras kamilicom jer ona podspesuje razvoj bakterija.Hloranfenikol je majka,2-3 puta na dan.Ja sam svaku skoju crvenouhu kornjacu koja je imala upalu ociju izlecio hloranfenikolom.Javljaj sta se desava
    Sve dok imamo uspomene,ostaje nam proslost,sve dok imamo nadu ceka nas buducnost

  11. #11
    Član AleksA1'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    ima li kakvog pomaka?

  12. #12
    Član Shtekerrr'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    Nakon mog poslednjeg javljanja iz oba oka sam mu izvadio jos neka mala parceta onog necega, sto je on sam nekako uspeo da izgura napred i ja sam samo lagano izvadio. Jedno oko sam mu zalecio drugo je jos uvek nije gotovo. Prestao sam sa onom kremom jer valjda ne bi trebalo da se koristi duze od nedelju dana zaredom, pa mu sada samo ispiram dva tri puta dnevno fizioloskim rastvorom. Iza oko mu je jos uvek malo naduveno. Idalje ne hvata plen sam, presvukao se, nije jeo kozu...Slikacu ga sutra i postaviti slike da vidite. Jednom je povratio pa sam mu klopu dao tek cetiri dana nakon toga jer kontam da mu je sad nakon tog dugog ne jela bilo previse za stomak. Zilav je i ne mnogo kooperativan, aktivan je dosta, bolje mu je to vidim samo jos nije skroz resen problem sa tim jednim okom :/

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja vladimir'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    APATIN
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    jadan malisa ,tebi svaka cast na trudu sto se brines i odvajas vreme za malisu onaj koji ga je doveo do tog je kreten i konj ovo iz ociju mi lici ko da su kremelje samo u velikoj razmeri to sto je mrsav je verovatno posledica tog zbog ociju i patnje kroz koju prolazi ali verovatno mu je sad mnogo bolje ocekujemo slikicu da vidimo kako napreduje dasa

  14. #14
    Član AleksA1'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    polako samo,vidim da ide na bolje

  15. #15
    Član Shtekerrr'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    Evo slika koje sam obecao Pomalo je poceo da drzi i ovo oko otvoreno.
    http://tinypic.com/r/zlc7s8/8
    http://tinypic.com/r/dbnx51/8

  16. #16
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    Srce mi se steglo kad sam pogledala prvi post... Svaka cast na trudu! Treba ograniciti prodaju... Mnoge zivotinje su zrtve nemarnosti, na zalost... Zelim gekonu dug i zdrav zivot!

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    Jadničak maleni.Nemogu da verujem da neko može da kupi žibotinju a da nemože da se stara o njoj.Tebi svaka čast na trudu koji si uložio u njega trebaš svima da služiš kao primer.

    Poruka za sve koji bi da udome bilo koju životinju:

    Prvo deset puta razmislite da li stvarno želite da udomite neku životinju,pa onda pedeset puta razmislite da li joj možete obezbediti te uslove,a onda je kupite a ne se samo probuditi i otići da je kupite a neznate ništa o njoj.
    Na našu žalost postoji mnogo neodgovornih ljudi na koje prodavci životinja trebaju da obrate pažnju.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja vladimir'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    APATIN
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    naapreduje samopolako bice on ok jesi skonto sta je to jos oteceno jel splasnulo

  19. #19
    Član Shtekerrr'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    Sinoc je jeo sam pa sam srecan XD pojeo je tri odrasla latera od po 2cm izvadio sam mu iz onog zdravog oka jos jedan mali delic necega. Ovo nikako da splasne :/ gleda na to oko koliko se meni cini sve bolje i bolje ali otok ne opada. Ne znam da li moze da mu je ostalo unutra jos toga pa ne moze da izbaci ili sta li skupicu neke pare pa cu ga odvesti do veterinara ako se ne promeni situacija uskoro :/

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Gekonu zatvorene oci

    Super!Je li se malo ugojio?Hajde postavi neku sliku.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •