Strana 9 od 11 PrvaPrva ... 7891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 161 do 180 od 204

Tema: blic pitanja

  1. #161
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Mene zanima zasto se ta vrsta nigde ne spominje kad se govori o zmijama u Srbiji?

  2. #162
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Typhlops vermicularis?
    Vrlo slična ali mislim da nema oči.

  3. #163
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Ne pominje se zato sto i ne zivi u Srbiji. Ima je u Crnoj Gori, Bugarskoj, Makedoniji, Grckoj, navodno Hrvatskoj itd. Aleme sve zmije imaju oci. Evo ti link http://en.balcanica.info/1-49-1 pa pogledaj. To je ta zmija na koju mislis, jer na Balkanu ne zivi nijedna slicna vrsta.

  4. #164
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Citat Prvobitno napisao Dendzo Pogledaj post
    Ne pominje se zato sto i ne zivi u Srbiji. Ima je u Crnoj Gori, Bugarskoj, Makedoniji, Grckoj, navodno Hrvatskoj itd. Aleme sve zmije imaju oci. Evo ti link http://en.balcanica.info/1-49-1 pa pogledaj. To je ta zmija na koju mislis, jer na Balkanu ne zivi nijedna slicna vrsta.
    Ja sam uveren da sam je video pre godinu-dve u jednoj šumi.

    Hvala vam svima.

  5. #165
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Citat Prvobitno napisao Alem2001 Pogledaj post
    Vrlo slična ali mislim da nema oči.
    Malo sam gledao slike i mislim da je bila baš Typhlops vermicularis,ali je bila malim delom u rupi pa verovatno nisam video glavu.

  6. #166
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    To si sigurno video slepica (Anguis fragilis), beznogog gustera. Ova zmija ne zivi kod nas, a i ne naseljava sume.

  7. #167
    Novajlija Nenad Stankovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Meni je potrebna pomoć tačnije savet.. Pošto narednog meseca idem na skijanje i 10 dana neću biti kući šta da radim što se tiče tarantulica i buba? Imam dva slinga b.smithi i c.cyaneopubescens, sto se tiče hrane baciću im po jednu bubicu pred polazak tako da neće biti problema, ono što me brine je voda.. Jesu obe vrste pustinjske ali da nije mnogo da 10 dana ostanu bez vode(naravno sipaću pred polazak).. I sto se tiče bubica šta sa njima da radim što se tiče vode i hrane?

  8. #168
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Ako im je abdomen veći od prozome nemaš nikakve brige da ih ostaviš bez hrane i vode na mesec dana. Nakapaj malo vode na treset pred polazak a bubu nemoj ostavljati nego je izvadi ako je odmah ne pojedu, mada ako su već jeli par puta od presvlačenja, bolje da ne ostavljaš bubu da ne bi slučajno uginula i ubuđala se od vlažnog treseta.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  9. #169
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Bubicama ostavis malo voca (koliko si siguran da mogu pojesti) i suve hrane (za kerove, pilice..), cep sa vodom i to je to.. Mada im nista nece faliti svakako (mogu bez glave da zive nedeljama..) Za paukove se ne brini, nece im nista faliti da se ne vratis mesec dana... Malo im sipaj vodice u jedan cosak i to je to.. Ako su u vecoj posudici mozes staviti cep ali je potpuno nepotrebno..

  10. #170
    Novajlija Nenad Stankovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Da da uvek vadim bube kad nece da jedu vlaga me najvise brinula, hvala na odgovorima

  11. #171
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Da li fobasi i teneberije mogu da žive zajedno u istoj kutiji?

  12. #172
    Novajlija Nenad Stankovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Jos jedna stvarcica, za slinga tarantule a.versicolor, koliko bi taj sling mogao bez vode s' obzirom da mu treba veća vlaga.. Pitam pošto imam nameru da ga nabavim u skorije vreme pa da znam šta da radim da li da ga ostavljam 10 dana bez vode ili ne

  13. #173
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    A koliki je sling u pitanju? Ako je bas mali onda samo dobro navlazis treset da bude bas mokar a ako je malo veci ubaci neki cep sa vodom i dobro navlazi treset, i mislim da nece biti nikakvih problema tako da mozes slobodno da ga ostavis deset dana, samo pazi na temperaturu..
    love of tarantulas..

  14. #174
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    ... i ventilaciju
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  15. #175
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Da li je C. dyscolus blue isto što i C. sp blue vietnam?

  16. #176
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Nije jer je Chilobrachys dyscolus određen do nivoa vrste a varijetet je "blue" dok je Chilobrachys sp blue vietnam za sada opisan samo do nivoa roda a nastavak "blue vietnam" mu dođe kao neki otprilike opis kako izgleda i gde je pronađen.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  17. #177
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Jeste, ali moram ukucati bar 10 karaktera.

  18. #178
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Izgleda nije, hahaha, bio sam u zabludi, mada u hobiju tesko da ce dileri praviti razliku i ako prave verovatno lupetaju gluposti..

  19. #179
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Upravo tako. Neko ko se baš ozbiljno ne bavi tarantulama neće primetiti razliku između različitih vrsta istog roda i neretko se dešava da teraristi sami smisle naziv svojoj tarantuli (jer BAŠ liči na tu vrstu kada se gleda sa pola metra razdaljine) i ako je razmnože pod tim nazivom prodaju i mlade... ko će da zna da to stvarno nije ta vrsta..?! Zbog toga je i nastao problem sa Pamphobeteus rodom kod kojeg ima baš dosta jedinki u hobiju sa sp. nastavkom.
    Što se sličnosti tiče, uzmi za primer Aphonopelma bicoloratum i Brachypelma boehmei koje su različiti rodovi a na prvi pogled, pa čak i na drugi deluju vrlo slično.
    Dakle sve što ima "sp." nastavak još uvek nije opisano kao vrsta jer niko to nije detaljno proučavao. Cyriopagopus sp. blue je pre bio naziv za tarantulu koja je kasnije opisana kao Lampropelma violaceopes tako da kad kupujete tarantulu sa sp. nastavkom, često ne znate šta tačno kupujete.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  20. #180
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Da, ali desi se da u medjuvremenu bude opisana vrsta ili se pokaze da vec postoji a ime sa ''sp.'' nastavkom nastavi da kruzi paralelno sa ovim... Mislio sam da je to i ovde slucaj..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •