Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 120 od 204

Tema: blic pitanja

  1. #101
    Novajlija Nenad Stankovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Citao sam o uzgoju insekta ali sam bas lateralis preskocio Inace crve ne znam da li da gajim za njih sam pak procitao da su masni dosta, mozda kupim neki za zimu Tako cu i da uradim 50 malih lateralisa u zatvorenoj kutiji sa mrezicom, karton, voce, hrana za macke, vlaga i tako, pa kad nestane kupim novu turu

  2. #102
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Da li je tacno da B.emilia moze da zivi i 40 godina?

  3. #103
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Preko 20 je sigurno, do trideset moguce a za 40 sam cuo samo price...

  4. #104
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Na arachnoboards-u sam procitao da albopilosum i emilia zive i po 40 god.

  5. #105
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Od koje zmije nastupa najbrza smrt?(baz antivenoma)
    "Jedino što će ti pasti sa neba jesu sneg, i kiša"

  6. #106
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Citat Prvobitno napisao smajo122 Pogledaj post
    Od koje zmije nastupa najbrza smrt?(baz antivenoma)
    Verovatno od anakonde ili mrežastog pitona a što se otrovnica tiče, možda neka morska zmija npr. Hydrophis belcheri.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  7. #107
    Član
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    pa ako kaze bez ''antivenoma'' veoravtno misli na otrovnice jer ti protiv otrov bas nece pomoci protiv pitona ili anakonde.. a smrt najverovatnije najbrze nastupa od crne mambe, ili nekog tajpana ili kako je i hey ho rekao moguce od morskih otrovnica, ali cekam da se javi neko strucniji jer i mene zanima.. i takodje izvinjavam se sto upadam ali koja je po vasem misljenju najotrovnija ili te ciji je otrov u istoj kolicini najjaci

  8. #108
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Da mislio sam na otrovnice,i otprilike koliko ti ostane vremena poslije ujeda
    a sto se tice zmije koja ima najjaci otrov msm da je kopneni taipan najotrovniji na kopnu, a belcherova morska da je u globalu najotrovnija pisu da je par miligrama dovoljno da ubiju masu ljudi al to je samo moje misljenje sigurno ce se javiti neko iskusniji i reci kako i sta
    "Jedino što će ti pasti sa neba jesu sneg, i kiša"

  9. #109
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    S obzirom da je Belcerova morska zmija najotrovnija na svetu smrt bi svakako najpre nastupila od njenog ujeda. Ipak to ce biti izvodljivo pre u laboratorijskim uslovima, s obzirom da je ujed te zmije vrlo redak. Ako cemo gledati realan zivot i maniti se kolicine koja je dovoljna da ubije coveka i raznoraznih drugih ispitivanja i bla bla prica smrt najbrze nastupa od crne mambe. Prema mom misljenju to je najsmrtonosnija zmija danasnjice. Tajpan jeste otrovniji, kao i braon zmije ali ujedi su retki (svega desetak ujeda tokom poslednjih sto godina, par smrtnih) i obicno stradaju herpetolozi. Crna mamba kao zmija za koju je poznato da napada coveka bez da ju je isti ugrozio, da je najbrza zmija na svetu i da na kratke staze stize coveka bez problema, i da sva ujedena deca ispod 14 godina umiru i uz primljen protivotrov prema mom misljenju zasluzuje titulu zmije za koju je Smajo pitao. Cekamo jos misljenja. Nenade javi se :-)

  10. #110
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Ja spomenuh morske zmije jer je kod njih otrov evoluirao tako da deluje i parališe/ubija za što kraće vreme, kako žrtva ne bi daleko pobegla jer ipak je nakon ujeda neuporedivo teže pronaći plen u moru nego na kopnu. Pored crne mambe, ja bih ovde spomenuo i Gabonsku viperu, iako njeni ujedi nisu tako česti.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  11. #111
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Da li ovaj morf lg stvarno postoji http://www.leopardgecko.com/projects?

  12. #112
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    pisali su ljudi da postoji ali valjda da se nemoze razmnozavati i da miaju kraci zivotni vijek
    "Jedino što će ti pasti sa neba jesu sneg, i kiša"

  13. #113
    Novajlija Nenad Stankovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Ljudi gde da nadjem po Nisu pincetu tu negde oko 25-30 cm a da ne preteruju sa cenom? o.O Mislim na kraju cu pre da izadjem u kineski restoran da se najedem uzmem stapice i njime da se pomazem oko bubica a jeftinije da prodjem

  14. #114
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    http://www.kupujemprodajem.com/Pince...lter_id=291594

    Ovo je super cena za takvu pincetu jer su generalno dosta skupe.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  15. #115
    Novajlija Nenad Stankovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Iznervirao sam se dok sam gledao cene i napravio od stapica ovo.. Mada mislim da je ovo ok cena i iz Nisa je tako da ne placam postarinu.. Hvala

  16. #116
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Pitaj nekod da ti pokloni,ja sam imao dvije pincete jednu uzeo iz skole ali nije valjala nisam mogao uhvatiti fino insekte pa sam vratio a trenutnu sam pitao svog zubara da mi pokloni jer oni toga imaju puno
    "Jedino što će ti pasti sa neba jesu sneg, i kiša"

  17. #117
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Citat Prvobitno napisao Nenad Stankovic Pogledaj post
    Iznervirao sam se dok sam gledao cene i napravio od stapica ovo.. Mada mislim da je ovo ok cena i iz Nisa je tako da ne placam postarinu.. Hvala
    Tesko da ces sa tim stapicima, moci da hvatas bubasvabe

    Nema na cemu Kad nabavis pincetu javi kako radi
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  18. #118
    Novajlija Nenad Stankovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Vazi javljam cim je pokupim Imam jos jednu pitanje, posto za koj dan stize prva t i cuvacu je u jednoj vecoj tegli sa izbusenim poklopcem. Hteo bih da joj ubacim par grancica sa nekog drveta cisto da moze da se pentra( tegla nije visoka vise je siroka tako da nece da se povredi) i da plete ako plete dok je tako mala Kako da ih dezinfikujem, u rernu na 200 stepeni? I da je l' vi odredjujete vlaznost tako sto ako je nakvaseno pola podloge to je 50% vlaznosti ili? To mi nije bas najjasnije

  19. #119
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Nije dobra ideja da stavljaš grančice u posudu na kojoj nemaš bočnu ventilaciju jer će se brzo ubuđati. Možda eventualno kad bi imao mrežicu preko celog poklopca.. Bolje ti je da kupiš plastičnu teglu u plastikarnici na kojoj ćeš moći da izbušiš i rupe sa strane a ako već hoćeš da stavljaš nešto u teglu/kutiju onda stavi plastičnu biljku.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  20. #120
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: blic pitanja

    Sto se tice cene za pincetu to je odlicna cena i bolje uzmi tu pincetu, sto kaze Nikola tesko ces ti barati sa tim stapicima.. Ja sam stavljao grancice bez ikakve dezinfikacije, samo obrati paznju na vlagu i sto bolja vent zbog budji.. Vlaznost mere meraci vlaznosti vazduha. Nema to veze ako je 50% podloge mokro da je tolika vlaznost 50%, ne, to zavisi od ventilacije na kutiji/terarijumu, sto veca ventilacija manje se zadrzava vlaga u vazduhu.. Kad uzmes pauka pola podloge mu nakvasi a pola drzi suvo i to je to, da moze sam da bira gde ce, i ti nemas sta da brines..
    love of tarantulas..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •