Prikaz rezultata 1 do 2 od 2

Tema: Problem sa Kameleonom

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    2

    Uobičajeno Problem sa Kameleonom

    Pozdrav svima, dobio sam preporuku na fejsu da se ovdje javim i da tražim denzo nik da mi se javi.... Ovim putem....

    Da krenem, jucer sam primjetio problem kod kameleona, do tada je jeo otprilike po 20-25 razno raznih stvari (dubie, lateri, forbasi, cvrčci, skakavci) do jucer je naj normalniji bio, primao je u prahu kalcij na svakom trećem danu preko hrane, ne vide mu se rebra, pa jos nije dehidrirao, jer sam ga ugojio, oko 5 mj je starosti, imam dva i oba su jednako tretirani do sada, i samo jedan je čudan... Špricam terarij 4 puta dnevno....

    Problem je
    U tome sto ne želi jesti, i piti od jucer i silazi sa grana na podlogu na dno i onda dolje lezi i kada se kreće kreće se u rikverc, stisak prstiju je normalan i čvrst, nije mlohav...

    E sada moje prvo sto mi je palo na pamet je da ima zatvor budući da ide u rikverc na podlogi pa ne moze nuždu obaviti, pa sam ga kupao u mlacnoj vodi u posudi, i nakon toga obavio je nuždu, ali i dalje ne jede, ali više nije na podlozi te za sada hoda po granama....

    Kupio sam vitamine u prahu za reptile i hranu onu recovery za mačke i pse, te sam mu sipao u usta danas vodu s vitaminima, i tako ga planiram i nahraniti s tom hranom za oporavak...

    Unaprijed se zahvaljujem svima na odgovoru

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Problem sa Kameleonom

    Da li si ga isključivo hranio hranom iz odgoja ili i uzimao insekte iz prirode? Ako mu je sluzokoža usta normalne boje(nije pobela), onda je što se vode tiče ok, simptom veće dehidratacije su uvučene oči. Ako ti se čini da ne pije vodu, daj mu sa šprica i popiće ako hoće. Može da se desi i da je jeo zemlju pa je zbog toga došlo do zatvora, ali to se ne dešava često. Ne uznemiravaj ga neko vreme a bube stavi u neku posudu iz koje ne mogu da izađu i ostavi ih tako koji dan pa ćeš videti kad počne da jede. Dešavalo se i sa mojom ženkom dok je bila živa da neće da jede nekad po nekoliko dana iako je sve bilo kako treba. Nemoj ga kljukati tako vitaminima, nema potrebe, a može i da se pretera. Ne eksperimentiši sa tom hranom. Možeš razmutiti malo meda u mlakoj vodi i davati mu na špric, ali mislim da nema potrebe jer bi trebalo sve da bude kako treba u roku od nekoliko dana.
    "denzo" je Dendzo na forumu, pa ako hoćeš pošalji mu poruku.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •