Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 100

Tema: A. versicolor slingovi

  1. #61
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Nacekaces se dok lateralis ne crkne i dok se ne ubudja.. Oni su prilicno ''hardcore''...

  2. #62
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Ljudi, kako da rešim problem s pečurkicama, il štagod da je ovo? Dakle hvata se samo na mreži i krenulo je da se širi, kao jako sitne dlačice sa zelenkasto-žućkastim sitnim vrhovima, veličine vrha igle? :/ Ne mogu da slikam, ali je izuzetno sitno, i hvata se po ivicama mreže, u krug.

    Baš je gustu mrežu napravio, a žao mi da mu je sečem opet. Jedino ako mu to ne smeta, da ne diram, a po svemu sudeći samo što se nije presvukao.
    Poslednji izmenio Aginor; 24.06.14. u 16:32.

  3. #63
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    To se bar kod mene uvek pojavljuje samo na ostatcima hrane, tj bube.. Ja samo izbacim to zeleno sa malko treseta gde se pojavilo, i naredan period ne kvasim tu gde se pojavilo da ne bi nastavilo da se siri. I pustim par dana da se osusi treset i nemam nikakvih problema.. Tako da ako ikako mozes skini to i izbaci da joj sto manje sj*bes paucinu.. E sad, ako ce se presvuci za dan dva onda nemoj dirati da ga ne plasis i ne stresiras
    love of tarantulas..

  4. #64
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    I konačno se presvukao.

    Videću da mu za 2-3 dana uklonim one gljivice/buđ, štagod da je, da ga ne diram sad kad je sveže presvučen i uplašen.

  5. #65
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Eto, super! Jel porastao? Sutra lagano otvori kutijicu i izbaci to polako..
    love of tarantulas..

  6. #66
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Ne vidim baš najbolje jer je skupljen skroz i dalje pored košuljice, ali čini mi se da su mu noge dosta duže i malo deblje.

  7. #67
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Počeo je da se kreće, baš je DOSTA veći u odnosu na ranije!

    Buđ neću izbacivati jer je bukvalno zalepljena za jako gustu mrežu, nego ću da čekam još dan-dva pa ću da ga premestim u kutijicu koja ide u visinu, ova je skroz plitka.

  8. #68
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Ipak ću ga ostaviti u istoj kutijici do sledećeg presvlačenja. Danas sam ga pustio da stoji malo na stolu dok mu očistim komplet kutijicu i dok sam stavio novu zemlju, posle ga vratio. Dok sam stavljao kutijicu na policu je uspela nekako da mi ispadne i sva zemlja je zatrpala pauka kad je pala kutijica. Zamalo srce da mi stane! Kada sam uzeo kutijicu i okrenuo je, pauk se samo iskopao iz zemlje i popeo se na vrh, tri minuta kasnije je već počeo da plete mrežu i sada je okej. Situacija je bila prilično ozbiljna jer se presvukao pre 2-3 dana, ali žilav je on dosta izgleda.

  9. #69
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    U toj siuaciji ja bih umro

  10. #70
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Od kada sam mu promenio zemlju i očistio sve, nije napravio ni milimetar mreže, dakle već nedelju dana, samo stoji po zidovima kutije. Čak se nekada spušta na treset dole, kao da je terestrijalna vrsta, i tu bude neko vreme. Jel mu fali nešto ili je okej? Normalno jede, ima vode, pije...

  11. #71
    Član SoulReaper'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    76

    Uobičajeno Re: A. versicolor slingovi

    Брате, много се цимаш, ако смем да приметим Углавном беспотребно Кад "осмотри" околину и пронађе место на коме жели да направи склониште, направиће га. И то вероватно између поклопца и бочног зида кутијице ако му ниси убацио неке гранчице. Сам Бог зна што до сада није направио и шта чека тако да, не секирај се.

  12. #72
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Slazem se sa SoulReaper-om, opusti se covece Sve je to u redu.. Ako ima dobru vlagu i ventilaciju ne fali mu nista, bio on na zemlji ili na poklopcu.. A mrezu nece ni plesti sve do par dana pred presvlacenje.. Mozda malo sad vremenom ali nista posebno.. Kad pocne da se sprema za presvlacenje tad ce mnogo vise da oplete po kutijici..
    love of tarantulas..

  13. #73
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    E, slažem se i ja sa vama dvojicom.

    Al' eto, prva tarantula, pa još versi koji je kao vrlo osetljiv... U svakom slučaju hvala na odgovorima, nekako imam više sigurnosti iz dana u dan.

  14. #74
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Cao svima ja sam novi baja u teraristici i iamm isto 2 versicolor xD hvala sto ste ovako dobro odgovrali na pitanja Aginora xD covek me postedeo pisanja XD inace imam pauke mesec dana i prekjuce sam kupio jos 3 i sad ih ima peeeet nanananan xD

  15. #75
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Ovaj što nije pleo je tek sad počeo da plete, dakle sledeće presvlačenje uskoro!

  16. #76
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Ero kao sto i rekoh, ako mu je velik stomak i ako je prestao da jde to je onda to, presvlacenje uskoro
    love of tarantulas..

  17. #77
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Neko je porastao i bio raspoložen za slikanje.

    IMG_20140925_202640.jpg

  18. #78
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Dižem ovu temu iz mrtvih i dajem mali apdejt:

    Pauk je prilično porastao, i svakim presvlačenjem su mu noge sve duže, a telo tu i tamo, tako da mu je sada raspon nogu oko 7cm. I dalje ga držim u istoj kutiji za štapiće za uši, uskoro ću ga premestiti u nešto veće. Slike takođe uskoro, kada bude bio raspoložen za slikanje.

    Imam i jedno interesantno zapažanje koje nisam do sada nigde pročitao niti sam video kod ostalih paukova (trenutno ih imam 4, dva pauka od devojke su kod mene jer ona nije u Bg-u neko vreme). Imam slingove: Chromatusa, Parahybane, i 2 Versi-ja. Ovaj moj Versi reaguje na cepanje papira, gužvanje kese od čipsa i pucketanje prstima. I samo on. Paukovi su udaljeni na oko metar od mene kada sedim za računarom, i obično žvaćem nešto, pišem nešto za fakultet, itd, pa sam tako i primetio, Versi potpuno poludi i trči u krug po kutiji kada krenem da uzmem nešto iz kesice čipsa/smokija, kada gužvam i cepam papir, a pucnuo sam mu prstima nekoliko puta čisto da vidim da li će reagovati na to, i zaista reaguje. U sobi takođe imam prilično jake zvučnike, i na glasnu muziku nijedan od paukova nije nikada reagovao.

  19. #79
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Zanimljivo zapažanje pokušaj to sa čipsom kad budeš nabavio još neku arborealnu vrstu, kod mene se tako nešto dešavalo sa P. metallica, ona je jedina arborealna koju imam.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  20. #80
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Moja prva H.maculata je bila isto tako hipersenzitivna.U stvari jos gora.Kod otvaranja vrata pri ulasku u kucu,ona je hvatala maglu.Tako da sam je za 3godine,koliko je zivela, video par puta van mreze a uglavnom samo vidim opistomu kako nestaje u rupi jer ne mogu brze da dodjem od vrata do terarijuma.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •