Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 100

Tema: A. versicolor slingovi

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Pošto je lateralise u pitanju neće smetati slingu.Ako je T pocrneo abdomen onda je pred presvlačenje.

  2. #42
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Nece mu nista smetati osim tebe, ne mora znaciti da je pauk napao lateralisa sa namerom da ga jede, ako je pred presvlacenje desava se da ga samo otera..

    Alem2001, ne pocrni svim vrstama abdomen pred presvlacenje.. Pogledaj da li se abdomen presijava, kao balon, kao da ce da pukne...

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Hmmm, lateralis je i dalje u posudi, ovo je treći dan, šeta okolo, sling ga ne primećuje, ili se možda plaši pošto se ne pomera uglavnom. Možda je pred presvlačenje, možda je uplašen, ne znam, jedino da čekam da ugine lateralis pa da ga izvadim...

  4. #44
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Jako bitna stvar. Čini mi se da se hvata nešto kao "buđ" u kutijici, jako jako sitne kao grupisane "peteljke", sa žućkasto-zelenim vrhovima, i to na jednom delu mreže, nigde drugde nema. Šta da radim? :/
    Poslednji izmenio Aginor; 18.06.14. u 16:43.

  5. #45
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Re: Odg: A. versicolor slingovi

    T se neće plašiti insekta,samo stoji.T mogu da se ne pomeraju danima.
    Brzo ga prebaci u drugu posudu jer će buđ odmah ubiti tarantulu

  6. #46
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Ajd uslikaj tu buđ.

  7. #47
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Lateralisi, kao i svi njemu bliski insekti su mnogo, ali mnogo izdrzljivi i nece ih tako lako ubiti nedostatak hrane.. Pauku ne mogu da naprave stetu, a sto se tice budji, nije to nikakav veliki problem, nece ti ubiti pakuka, postoje procedure koje se rade u takvim slucajevima, kolega iznad te je zamolio da uslikas i kad to uradis reci ce ti kako da isusis terarijum ili da to nije nista strasno... Alem2001 molim te suzdrzi se od takvih, iz nesigurnih izvora naucenih izformacija u komentarima... Govorim ovo dobronamerno, u smislu da budes malo oprezniji kad dajes konacne savete koji nisu zasnovani na iskustvu i strucnijem znanju...

  8. #48
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Rešio sam problem sa slingom koji neće da jede, da podelim čitavo iskustvo ispočetka:

    Hranio se normalno, svaki treći-četvrti dan, i jednom kada sam mu ubacio krenuo je na lateralisa ali mu je ovaj pobegao, i od tada deluje kao da ga buba ni ne zanima. Pleo je mrežu po ceo dan i noć, sve dok se nije potpuno zatvorio mrežom, nije imao odakle da izađe iz nje, pa čak i da je primetio lateralisa koji se šetka po dnu. Praktično je zarobio samog sebe. Prošlo je bilo 4-5 dana otkako je lateralis unutra, i šeta normalno okolo. Danas sam pokušao da mu ubacim još jednog i to tačno na mrežu, ali čim sam ga ubacio je propao kroz jednu malu rupicu u mreži. Onda sam morao da uradim nešto grozno, pokidao sam mu jedan deo mreže, jako mi je bilo žao da to uradim, ali je upalilo! Sling je izašao iz skrovišta koje je sebi napravio i, doduše kroz par sati (oko 5-6), uhvatio jednog od dva lateralisa koji su šetali okolo. Sada je drugi ovde, valjda će i njega uhvatiti kroz par dana, kad bude bio gladan. Mada možda će uskoro presvlačenje, ogroman mu je stomak sad posle jela.

    Što se tiče one buđi što sam rekao, izgleda su u pitanju jako sitne gljive, i to samo na jednom malom mestu su grupisane. Da se bakćem oko toga ili će biti sve u redu i isušiće se same? Ne mogu da slikam, nemam nikakav aparat kući, ili bar ne dobar koji bi uhvatio nešto tako sitno.

  9. #49
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Nije moguce da sam sebe zarobi i da ne moze da izadje a i sam si rekao dalje u postu da je lateralis ispao iz rupice.. On oseti sve vibracije, pogotovo od strane ''nervoznih'' lateralisa samo nije dovoljno zainteresovan. Sto se tice gljivica odnosno budji, ne znam nista iz iskustva ali mislim da u slucaju gljivica ne bi smetalo da odstranis mehanicki taj deo iako ne verujem da mogu ozbuljnije ugroziti tarantulu.. regulisi vlaznost i ventilaciju u svakom slucaju..

  10. #50
    Član mel3k'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Tuzla
    Postova
    41

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    baš sam htjeo da postavim temu i pitam al eto cinilo mi se kao glupo pitanje .. ista situacija i kod mene terarij je mali 20 x 20 i vidim da nema gdje izaci jednostavno kao loptica 5 cm širine opleteno na sve strane ..

  11. #51
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Ne znam koliko je to moguće ali znam šta sam video, pokušavao je da izađe par puta i da se "provuče" kroz te rupice u mreži ali bi se svaki put zaglavio i vratio nazad. I to je trajalo sve dok nisam pokidao deo mreže, onda je izašao.

  12. #52
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Ne znam sta bih rekao ali to mi deluje kao da ti zidas kucu iznutra, i zazidas vrata da ne mozes izaci pa ako ti neko jednog dana srusi kucu izaci ces.., Salim se.. To da je ona cekala da joj ti srusis deo mreze da bi izasla to je apsolutna glupost, sama je sebi napravila kako joj odgovara a time sto si srusio deo mreze si samo pokvario ono sto je ona danima plela.. Pauk je to, ona je to isplela ona to treba i da s#### kad joj ne bude odgovaralo.. Gledaj da joj sto manje kvaris paucinu i uznemiravas je jer ces time samo odlagati presvlacenje.. A budj koja ti se pojavljuje je sasvim normalna pojava i cesto se pojavljuje na ostatcima hrane koji su na vlaznom tresetu, samo izbaci tu budj zajedno sa malim delom treseta gde se pojavila, povecaj ventilaciju i uzivaj
    love of tarantulas..

  13. #53
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Nije nikako moguće. Tarantula će kao i svi drugi pauci često pojesti deo mreže koji im smeta (neki vid reciklaže) tako da nemaš razloga za brigu.

  14. #54
    Član mel3k'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Tuzla
    Postova
    41

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    uđem sad da vidim jel ko šta pisao na ovu temu i kad sam vidjeo da pište da nije moguće odlučim da rastavim terarij da bi to slikao sa svake strane i uzmem taj mini terarij i počnem da rastavljam kad imam šta vidjeti ona se presvukla unutra i razvalila mrezu na jednoj strani ... jel možda to radi da bi bila sigurna da je ništa neće dirati dok se presvlači ?

  15. #55
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    pa da, bas zbog toga.. pogotovo slingovi, i moja je tako pravila jastucice od paucine dok je bila mala, sad su svuda tuneli pa se pred presvlacenje zatvori u manji deo tunela..

  16. #56
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Da, upravo zbog toga. U nekim slučajevima, unutar te mreže, tarantula pre presvlačenja otrese gomilu iritirajućih dlačica kao dodatnu zaštitu.

  17. #57
    Član versicolor'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kraljevo
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Nastavite super mi dodje svaka informacija.imam slinga,pa me sve zanima pogotovo za to unistavanje paucine.otvaram poklopac kad treba,i tako joj sklonim neke delove paucine.ali moram sta da radim.voli da plete uz poklopac e da,moja je nekako izgubila nogu..tj.ruku da kazem.nemam pojma zasto.ne curi nista,i ponasa se normalno.iako znam da ce joj izrasti,ja se brinem nekako razloga za to je sigurno puno ne znam.ako imate neki savet ili bilo sta.

  18. #58
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Evo, sad sam mu stavio jednu kapljicu na mrežu, kupio sam špric, i čim sam je stavio i zatvorio poklopac sling je dotrčao i stao na tu kapljicu, valjda je pio, i posle nekog vremena se sklonio. (:

    Onaj drugi lateralis se ne kreće, ili se slabo kreće, i skroz je ispod zemlje i mreže, ne izlazi odatle, valjda moram da sačekam da ugine. :/

  19. #59
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Re: A. versicolor slingovi

    Aginor samo nemoj da ti predugo ostane tu da se ne ubudja!
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  20. #60
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: A. versicolor slingovi

    Pa kad već imaš špric, nabavi i iglu pa da možeš dodavati vodu bez otvaranja poklopca

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •